Šaldytuve gali trūkti pieno, virtuvės spintelėje – druskos ar pipirų, bet kruopų turime beveik visada. Kruopos yra be galo maistingas ir sveikas maisto gaminys. O kadangi jų dar yra ir pačių įvairiausių rūšių – kruopomis paprasta varijuoti ir ruošti daugybę skirtingų patiekalų.
Rinkitės pilno grūdo gaminius
Grūdiniai gaminiai laikomi itin naudingu maistu, nes juose gausu medžiagų, reikalingų palaikyti įvairioms mūsų kūno funkcijoms. Be to, šie gaminiai yra didžiausias energijos šaltinis, mat grūdinės kilmės gaminius sudaro kompleksiniai angliavandeniai, turintys skaidulų, mineralų ir vitaminų. Be to, juose gausu skaidulų, magnio, fosforo, B grupės vitaminų, todėl grūdinių kultūrų maistą svarbu įtraukti į kasdienį savo racioną.
Visgi, reikėtų nepamiršti, kad tam, kad organizmą aprūpintumėte reikiamomis medžiagomis, reikėtų rinktis viso grūdo gaminius – jie pasižymi tuo pačiu kalorijų kiekiu, kaip ir rafinuoti grūdai, tačiau turi kur kas daugiau maistinių medžiagų. Tiesa, neapdorotų grūdų galiojimo laikas trumpesnis, todėl reikėtų nepamiršti kartkartėmis patikrinti, kas rašoma ant spintelėse esančių viso grūdo kruopų pakuočių, primena
Lengva improvizuoti virtuvėje
Pačius įvairiausius grūdinius gaminius virtuvėje panaudoti tikrai paprasta. Tereikia nebijoti eksperimentuoti. Viso grūdo ryžius naudokite ruošdami rizotą ar plovą. Itališkus patiekalus gaminkite naudodami viso grūdo makaronus. Į kasdienę mitybą įtraukite ir lęšių, bolivinės balandos arba bulguro kruopas. Šie gaminiai puikiai tiks ir į sriubas, salotas ar troškinius.
O, pavyzdžiui, pusryčiams verta valgyti košes. Jas galima gaminti tiek saldžias, tiek pikantiško skonio. Jeigu mėgstate saldžiai – piene arba augaliniuose gėrimuose galite virti avižų ar ryžių košę. O jas pagardinti medumi, agavų ar klevų sirupu, cinamonu, vaisiais ar pačiomis įvairiausiomis uogomis. Jeigu norite sūriau, tas pačias avižas, ryžius ar grikius galite pagardinti šaukšteliu pesto padažo, įvairiausiomis pakepintomis daržovėmis. Jeigu norite sočiau, čia puikiai tinka ir keptas ar virtas kiaušinis, gabalėlis konservuoto tuno, šoninės ar mėgstamo kumpio. Virdami košę galite panaudoti ir įvairiausius nuo vakarienės likusius mėsos ar žuvies likučius.
Kasdieniams sumuštiniams arba suktinukams patartina rinktis pilno grūdo duoną arba tortilijas. O kaip juos pagaminsite – taip pat fantazijos reikalas. Sveikuoliškiems sumuštiniams puikiai tinka įvairiausios varškės užtepėlės, jas galite derinti kartu su šviežiais agurkais ar ridikėliais.
Jeigu norite saldžiau – ant varškės galite užlašinti medaus ir tokį sumuštinį pagardinti uogomis ar vaisiais. Įvairiausius sumuštinius „Iki“ rekomenduoja ruošti ir su kiaušiniais – pavyzdžiui, plakta kiaušininė puikiai dera su tortilijomis. Tereikia kiaušinienę gražiai sudėti ant tortilijos, šalia galite uždėti ir šviežių susmulkintų daržovių, salotų, mėgstamos mėsos, sūrio, viską susukti ir pakepti keptuvėje, kol sūris išsilydys.