Šiuolaikinės technologijos tiesiog užvaldė pasaulį. Dirbtinis intelektas – tik viena iš naujųjų technologijų, kuri lydi mus kasdienybėje, gamybos pramonėje ir versle. Nepaisant to, daugelis verslo atstovų dar ne viską žino apie tai ir jiems trūksta žinių apie dirbtinio intelekto pritaikymo galimybes ir jo teikiamus privalumus.
Dirbtinio intelekto panaudojimo galimybės
Dažniausiai dirbtinis intelektas diegiamas ir plačiausiai naudojamas gamybos bei projektų valdymo srityse. Jis ypatingai gelbsti įmonėse, kurios valdo didžiulius tiekėjų, pirkimų, pardavimų duomenų srautus. Puikiai pasiteisina logistikos robotizavime, transporto srityje, gamyboje ir pan.
Čia dirbtinio intelekto uždaviniai – procesų valdymas nuo užsakymo priėmimo, medžiagų užsakymo iki sandėliavimo. Žaliavų apskaita ir gamybos apimčių prognozė, prastovų bei mechanizmų darbo laiko apskaita – pačios svarbiausios DI užduotys šiose srityse.
Dirbtinis intelektas gali būti naudojamas internetinėje prekyboje nuo užsakymo pateikimo iki jo įgyvendinimo. Sveikatos paslaugų teikime jis pasitarnauja organizuojant ligonių užsirašymą, apsilankymus, sudarant darbo ir poilsio tvarkaraščius darbuotojams.
Ir tai tik viena iš visos sistemos dalių, dėl kurios visiškai nereikalinga atsisakyti senų versle naudojamų programų. Dirbtinis intelektas sąveikauja su jau veikiančiomis sistemomis, jas tiesiog papildydamas naujomis funkcijomis ir taip pagerindamas darbo ir veiklos vaisius.
Dirbtinio intelekto tikslai ir rezultatai
Tai sistema, kaip ir bet kuri kita, turinti tam tikrus uždavinius, tikslus ir duodanti konkrečius rezultatus. Tikslas yra gana paprastas ir aiškus – kaip ir kitos naujovės, ji turi teikti apčiuopiamą naudą. Dirbtinio intelekto pagalba siekiama pagreitinti įmonėje veikiančius procesus, kiek įmanoma labiau sumažinti žmogiškojo faktoriaus klaidų tikimybę ir taip sumažinti veiklos sąnaudas.
Kiekvienu atveju konkrečiam verslui paprastai dirbtinio intelekto galimybės tikslai yra skirtingi, atsižvelgiant į veiklos pobūdį. Tai reiškia, kad atskirais atvejais ši sistema yra pritaikoma individualiai, kad nauda būtų didžiausia ir atitiktų pasirinktus poreikius.
Dirbtinis intelektas leidžia labai sumažinti pasikartojančių klaidų kiekį, taip pagerindamas darbo našumą. Gamyboje ši sistema leidžia užtikrinti tikslų gaminamų produktų poreikį, suskaičiuoti pagamintos produkcijos kiekius bei jų likučius be didelių žmogiškųjų resursų.
Pirmą kartą Lietuvoje – istorinė opera, atkurta pasitelkus dirbtinį intelektą
– lrytas.lt/kultura/scena/2023/09/26/news/pirma-karta-lietuvoje-istorine-opera-atkurta-pasitelkus-dirbtini-intelekta-28513991