Šeštadienis, 2 liepos, 2022
  • Saulės arkliukai
    • Diskusijos
    • Gyvoji tradicija
    • Etninės kultūros paveldas
    • Kultūros teorijų labirintai
    • Iš mokslo tyrimų
    • Ugdytojai ir ugdytiniai
    • Profesijos
    • Subkultūros
    • Kitos kultūros
    • Kūryba
    • Mes skaitome knygas
    • Margos pievos: renginiai
    • Keliauk lėtai: tėvynės pažinimas
    • Praktiniai patarimai
    • Iš mados istorijos
    • Mados tinklarastininkas
    • Fotogalerijos
    • Redakcija
  • Renginiai
  • Reklama
  • Turinys
  • Apie Alkas.lt
  • Paremkite Alką
Alkas.lt
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
      • Visi rašiniai
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
      • Visi rašiniai
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
Alkas.lt
No Result
View All Result

Pradžia Gamta ir žmogus Energetika

Išmanias žaliuzes patentavę lietuviai žada perversmą rinkoje

www.alkas.lt
2016 06 09 11:33
0
Išmanias žaliuzes patentavę lietuviai žada perversmą rinkoje
Žaliuzės „Collect&Reflect“ | įmonės nuotr.
Žaliuzės „Collect&Reflect“ | įmonės nuotr.

Lietuviai, kuriantys inovatyvius sprendimus, drąsiau naudojasi valstybės parama ir pasirūpina konkurencingų išradimų apsauga. Pirmąsias pasaulyje termožaliuzes patentavę „Saulės vėjo aruodai“ ne tik nesibaimina dėl plagijavimo, bet ir intensyviai ruošiasi verslo plėtrai. Ekspertų teigimu, tokių technologijų kūrėjams patentas dažnai yra ne tik apsaugos priemonė, bet ir jauno verslo varomoji jėga.

Technologija gimė iš poreikio

Lietuvių sukurtos termožaliuzės, pavadinimu „Collect&Reflect“, sprendžia dvigubą problemą: atspindi saulės energiją vasarą ir sugeria bei paskirsto šilumą žiemą. Trečius metus išradimą plėtojantys lietuviai teigia, kad idėja kilo pastebėjus poreikį ir nišą rinkoje. Nuo saulės įkaistančios ir šilumą skleidžiančios žaliuzės – paprastas, bet pasauliui dar negirdėtas išradimas.

Įmonės vadovo I. Šlapkausko teigimu, „Saulės vėjo aruodai“ – netradicinis startuolis, todėl įmonės tikslai skiriasi nuo kitų pradedančiųjų įmonių. „Saulės vėjo aruodai“ nuo pat pradžių pasirinko strategiją patentuoti ir vėliau licencijuoti savo išradimą, todėl patys inovatyvių žaliuzių gamyba užsiimti neplanuoja.

„Mūsų tikslas – ne greitai surinkti milijoną vartotojų, o pirmiausia apsaugoti savo technologiją ir tuomet komercializuoti išradimą. Todėl išradimo inovatyvumas, technologinis produkto išdirbimas ir jo apsauga yra mūsų verslo sėkmę ateityje nulemsiantys veiksniai“, – teigia I. Šlapkauskas.

Negailėjo laiko konsultacijoms 

Pasak I. Šlapkausko, optimaliausią išradimo apsaugos kelią padėjo surasti patentų specialistai. Siekdama apsaugoti visą savo intelektinę nuosavybę, įmonė pasirūpino ne vienu patentu, o visu patentų portfeliu.

„Vienas patentas skirtas technologijai, kitas – gamybai. Mūsų strategija nuo pat pradžių buvo kurti inovacijas, todėl patentinė veikla mums be galo svarbi. Kurdami ir patentuodami savo produktą, negailėjome laiko konsultacijoms su patentiniais patikėtiniais gilesniam intelektinės nuosavybės supratimui, nes tai ir bus kertinis akmuo mūsų versle“, – pasakoja I. Šlapkauskas.

Savo išradimo apsauga „Saulės vėjo aruodai“ pasirūpino ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje – buvo paduotos nacionalinės, Europos bei tarptautinės patentų paraiškos. Nors Europiniam patentui gauti prireikia kelerių metų, teisės į išradimą jau yra rezervuotos.

Dažnai susiduriama su nuomone, jog patentas nuo kopijavimo užsienio rinkose neapsaugo, todėl savo išradimus patentuoja toli gražu ne visos įmonės.

„Patentuoti ar ne – kiekvieno išradėjo pasirinkimas ir dažnai jis priklauso nuo verslo strategijos. Visgi kalbant apie inovatyvius produktus ir pasirinkus jų licencijavimo strategiją, teisę į juos apsaugoti būtina. Nors patentuojant ne visada galima apsaugoti savo produktą nuo kopijavimo, tai leidžia įgyti pranašumą ir laimėti ginčus su patentų nepaisančiais užsienio gamintojais“, – teigia dr. J. Antulis.

Pasinaudojo parama patentavimui

Kaip ir dauguma lietuviškų įmonių, „Saulės vėjo aruodai“ gavo valstybės paramą patentavimui. Dr. J. Antulio teigimu, šia galimybe pasinaudoja beveik visos lietuviškos įmonės, o Lietuvoje pradedantiesiems verslams kur kas lengviau gauti paramą nei kitose Baltijos šalyse.

„Intelektinės nuosavybės produktai reikalauja daug investicijų, todėl nepaprastai svarbu jais tinkamai pasirūpinti. Nors patentavimo išlaidas įmonės susigrąžina vėliau, pasinaudojant valstybės parama galima atgauti iki 80 proc. patentavimui skirtų lėšų“, – teigia J. Antulis. – „Lietuvoje turime paramą ir kompleksiniams projektams, tačiau čia startuolis gali gauti finansavimą patentavimui ir atskirai nuo kitų sudėtingesnių inovacinių projektų ir tai yra labai didelis privalumas.“

„Saulės vėjo aruodai“ pateko tarp įmonių, kurių išradimus Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra įvertino teigiamai ir skyrė jo patentavimui kompensaciją. Maža to, lietuvių išradimas jau spėjo sužavėti ir Europą – buvo apdovanotas mažų ir vidutinių įmonių „Horizon 2020“ čempionate.

Planuoja plėtrą

„Saulės vėjo aruodai“ Lietuvoje bendradarbiauja su įmone „Ardena“, kuri jau užsiima termožaliuzių gamyba. I. Šlapkausko teigimu, išmaniosios žaliuzės jau kabo ant kai kurių lietuvių langų ir šiuo metu rengiamasi masinei jų gamybai.

„Turėjome ambicijų sukurti tai, kas paprasta, efektyvu ir nedaug kainuoja, todėl apsaugoję išradimą esame pasirengę jį komercializuoti – dalintis savo „know how“ ir populiarinti žaliuzes visame pasaulyje“, – teigia I. Šlapkauskas.

Šiuo metu „Saulės vėjo aruodai“ užsiima partnerių paieška užsienyje, susitikinėja su gamintojais ir specialistais bei kuria kitus paprastus, bet inovatyvius saulės energetikos produktus protingiems namams.

Spausdinti 🖨

Susiję straipsniai:

  1. Lietuviai ir rusai dalijasi žuvimis
  2. Mokslinių tyrimų projektams įgyvendinti sulauktas rekordinis paraiškų skaičius
  3. Pasaulio lietuvių ekonomikos forumui Čikagoje – daugiau nei 100 JAV kompanijų dėmesys
  4. Lietuvių sukurtas išmanusis prietaisas žūklei užkariauja pasaulio rinkas
  5. Adovanotos pažangiausios Lietuvos įmonės
  6. „Mokslo sriuba“: Apie slėgį ir milžinišką lietuvių išradimą (video)
  7. Ūkio ministras Pasaulio lietuvių jaunimo susitikime diskutavo apie Lietuvos verslo išskirtinumą ir eksporto galimybes
  8. Euro zonos ūkio duomenys nuvylė optimistus
  9. Norvegija tampa vis svarbesne investuotoja Lietuvoje
  10. Kanados įmonė užpatentavo kosminį liftą
  11. KTU studentai rūpinasi gyvūnų saugumu: kurs antkaklį su GPS imtuvu
  12. Omano verslininkus sudomino lietuviškas maistas

Siūlomi vaizdo įrašai:

ALKO TURINYS

Parašykite komentarą Atšaukti atsakymą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kiti Straipsniai

„Tautiška giesmė aplink pasaulį“ parodys lietuvių bendrumą | lrv.lt nuotr.

„Tautiška giesmė aplink pasaulį“ parodys lietuvių bendrumą

2022 07 01
Išskirtinumo ieškantys lietuviai perka dvarus | „Baltic Sotheby's International Realty“ nuotr.

Išskirtinumo ieškantys lietuviai perka dvarus

2022 06 30
prof. Andžejus Novakas | rengėjų nuotr.

Lenkijos istorikas A. Novakas apie lenkų ir rusų santykius

2022 06 29
Eurobarometras: Lietuvoje išlieka didžiausias pasitikėjimas Europos Sąjunga

Dauguma lietuvių pritaria narystei NATO ir ES

2022 06 28
Nepriekaištingos vejos paslaptis – dažnas pjovimas

Svajonių būstas – ramybė ir žaluma

2022 06 23
VDU Žemės ūkio akademijos studenčių suprojektuota poilsio aikštelė prie Kernavės Kerniaus gatvės buvusios pirkios vietoje. Dengtas prieangis žymi įėjimą į „pastatą“ | VDU ŽŪA nuotr.

Kraštovaizdžio architektai jungia kūrybą ir gamtą

2022 06 15
Nuotolinis darbas | pixabay.org nuotr.

Tyrimas: darbuotojų stygius – didžiausias per paskutinius 16 metų

2022 06 10
Sėkmingas verslas ir taisyklinga kalba: ką tai turi bendro? | vlkk.lt nuotr.

Sėkmingas verslas ir taisyklinga kalba (video)

2022 06 07
Rimantas Jankūnas | Alkas.lt ekrano nuotr.

R. Jankūnas. Mokslas nuvažiavo politikams ir verslui aptarnauti

2022 06 04
Norvegijoje vyks Europos lietuvių kultūros dienos | Rengėjų nuotr.

Europos lietuvių kultūros dienos suburs lietuvius net iš vienuolikos Europos šalių!

2022 06 03
Rodyti daugiau

Naujienos

Paveldo komisijos susitikimas su visuomene | A. Rymkevičiūtės nuotr.
Architektūra

Ar bus išsaugota Sluškų rūmų paskirtis?

2022 07 02
Geras pasiruošimas – sklandi kelionė į užsienį
Įvairenybės

Karštis daro įtaką ir vairuotojams

2022 07 02
Karas Ukrainoje | Alkas.lt nuotr.
Ukrainos balsas

Rusijos ir Baltarusijos invazija. Padėties apžvalga 2022 07 01 12:00

2022 07 01
Išrinkti geriausi jaunimo darniojo turizmo pasiūlymai
Įvairenybės

Vis dar karšta?.. Imkite baidarę

2022 07 01
Miokardo infarktas: pirmieji požymiai
Lietuvoje

Lietuviai nelinkę tikrintis sveikatos

2022 07 01
Audra | Pixabay.com nuotr.
Lietuvoje

Kelias dienos ir…12 tūkst. žaibo išlydžių

2022 07 01
Žemės ūkis | zum.lt nuotr.
Lietuvoje

Baigiasi žemės ūkio naudmenų deklaravimas

2022 07 01
I. Tarvydienė. Ar atėjo neįgaliųjų eilė būti pažemintiems?
Lietuvoje

Nuo liepos daugės slaugos paslaugų

2022 07 01


SKAITYTOJŲ PASTABOS

  • Nuorodos apie Seimas: V. Landsbergis buvo valstybės vadovu
  • Spec. akiniai spec. operacijai? apie Rusijos ir Baltarusijos invazija. Padėties apžvalga 2022 06 30 12:02
  • Žemyna apie Rusijos ir Baltarusijos invazija. Padėties apžvalga 2022 06 30 12:02
  • NUORODOS apie Rusijos ir Baltarusijos invazija. Padėties apžvalga 2022 06 30 12:02

NAUJAUSI STRAIPSNIAI

  • Ar bus išsaugota Sluškų rūmų paskirtis?
  • Karštis daro įtaką ir vairuotojams
  • Rusijos ir Baltarusijos invazija. Padėties apžvalga 2022 07 01 12:00
  • Vis dar karšta?.. Imkite baidarę

Skaitomiausi straipsniai

  • T. Baranauskas. Ar Rusijai gali būti naudinga pulti Lietuvą? peržiūrėta: 2014; komentarų: 51
  • Klaipėdoje lauks išskirtinės Lauksnos ir Joninės peržiūrėta: 1060; komentarų: 0
  • D. Gaižauskas: Rusija grasina karu Lietuvai, valdantieji tyli… peržiūrėta: 630; komentarų: 30
  • Mirė žymus Lietuvos istorikas Algis Povilas Kasperavičius peržiūrėta: 586; komentarų: 0
  • D. Rastenienė. Apie tautiškus Simonos Rainienės aksesuarus kasdienai ir šventėms peržiūrėta: 577; komentarų: 1
  • Rusijos ir Baltarusijos invazija. Padėties apžvalga 2022 06 23 12:02 peržiūrėta: 544; komentarų: 0

Artimiausi renginiai

  1. Tradicinių šokių stovykla ŠAKIŲ r.

    2022-08-03 08:00 - 2022-08-07 17:00

Žiūrėti visus Renginiai

Kiti Straipsniai

„Tautiška giesmė aplink pasaulį“ parodys lietuvių bendrumą

by Kristina Aleknaitė
2022 07 01
2
„Tautiška giesmė aplink pasaulį“ parodys lietuvių bendrumą | lrv.lt nuotr.

Šiemet liepos 6-ąją, Lietuvos Valstybės dieną, „Tautiška giesmė aplink pasaulį” nuskambės jau keturioliktąjį kartą. Kur begyventų ar besisvečiuotų, švęsdami Valstybės...

Skaityti toliau

Išskirtinumo ieškantys lietuviai perka dvarus

by Kristina Aleknaitė
2022 06 30
3
Išskirtinumo ieškantys lietuviai perka dvarus | „Baltic Sotheby's International Realty“ nuotr.

Pastaraisiais metais išaugo lietuvių susidomėjimas dvarais. Nekilnojamojo turto (NT) žinovai pastebi, kad susižavėję pastatų istorijomis, šalia jų esančiais įspūdingais parkais,...

Skaityti toliau

Lenkijos istorikas A. Novakas apie lenkų ir rusų santykius

by Jonas Vaiškūnas
2022 06 29
7
prof. Andžejus Novakas | rengėjų nuotr.

Birželio 29 d. 18 val. Vilniuje, Valdovų rūmų muziejuje (VRM), garsus lenkų istorikas, prof. Andžejus Novakas (Andrzej Nowak) skaitys paskaitą...

Skaityti toliau

Skaitytojų nuomonės:

  • Nuorodos apie Seimas: V. Landsbergis buvo valstybės vadovu
  • Spec. akiniai spec. operacijai? apie Rusijos ir Baltarusijos invazija. Padėties apžvalga 2022 06 30 12:02
  • Žemyna apie Rusijos ir Baltarusijos invazija. Padėties apžvalga 2022 06 30 12:02
  • NUORODOS apie Rusijos ir Baltarusijos invazija. Padėties apžvalga 2022 06 30 12:02
  • Gallinago gallinago apie O. Voverienė. Kas primins Rusijai, kad Karaliaučius jai nepriklauso?

Kitas straipsnis
Anykščiuose miesto centre savaitgalį „Pirties dienoje“ kūrensis net 12 pirčių

Anykščiuose miesto centre savaitgalį „Pirties dienoje“ kūrensis net 12 pirčių

srtfondas Init

Naujienos | Nuomonių ratas | Kultūra
Visuomenė | Gamta ir žmogus | Mokslas
Skaitiniai | VideoAlkas | Visi rašiniai | Paremkite Alką
 Pradžia

rašto darbai | Greitos skyrybos internetu – skyrybų advokatai | Siuskpigiau.lt siuntos Lietuvoje | Pramogų, grožio, sveikatingumo pasiūlymai | irigatorius | vitamino c serumas | oro drekintuvas | HiMountains | iddo.lt modernūs stalai | kūno kremai | August.lt - valymo įrenginiai | fs22 mods | https://lazerineklinika.lt/ | https://sportsman.lt/ | Auskarai su deimantais | https://www.aleina.lt | Automobilių nuoma | drogas.lt | CBD aliejus Lietuvoje | Mažoji Indija | Pakavimo prekės | Farming Simulator 22 mods | ETS2 Mods | FS22 Mods | FS22 mods download | Bigbank.lt

© 2011 Alkas.lt - Visos teisės saugomos. | Svetainę kūrė - Studija 4D

  • Saulės arkliukai
  • Renginiai
  • Reklama
  • Turinys
  • Apie Alkas.lt
  • Paremkite Alką
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
      • Visi rašiniai
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai