Artėjant Visų šventųjų dienai ir Vėlinėms, gyventojai kviečiami laikytis papročių santūriai pagerbti mirusiųjų atminimą – su mažiau žvakių ir plastiko gaminių.
Deja, bet šios šventės kasmet baigiasi atliekų antplūdžiu. Visiškai išvengti atliekų nepavyks, tačiau kiekvienas gali tinkamai pasirūpinti susidariusiomis šiukšlėmis ir pasirinkę santūrią kapų puošybą ženkliai sumažinti jų kiekį.
Ne visos po Vėlinių susikaupusios atliekos gali būti perdirbamos. Todėl reikėtų pirmenybę teikti daugkartinėms kapinių žvakėms, į kurias pakartotinai galima įstatyti parafino dagtį, uždegti vieną žvakutę, o ne dešimtis, taip pat vengti dirbtinių gėlių ir nevynioti gėlių į plastikines pakuotes.
Tvarkant kapus pirmiausia reikia atskirti žaliąsias atliekas (nuimta augalija, šakos, papuošimui naudotos gėlės ir kt.) ir išmesti jas į tam skirtus konteinerius.
Kitas atliekas – stiklą (stiklinius indelius), plastiką (plastikinius vazonėlius), popierių ir kartoną – išrūšiuoti ir išmesti į tokioms atliekoms skirtus konteinerius. Netinkamas naudoti žvakes jokiu būdu negalima mesti į žaliųjų atliekų konteinerius.
Teisingi priminimai. Tik – kada visose kapinėse stovės atskiri konteineriai kiekvienai atliekų rūšiai?
Pirmiausia reiktų atsisakyti stiklinių žvakių. Jos neperdirbamos, į kokį konteinerį bemestum.
Kol jų nebuvo, degindavom ant kapų paprastas žvakes. Aišku, esant lietingam ir vėjuotam orui su jomis nemažai vargo. Bet kas iš to, kad stiklinės žvakės dega bet kokiu oru? Tik tai, kad lankytojui bus patogiau, jis mažiau laiko praleis pie artimųjų kapų. Nupirks žvakę, ją padės ir išeis. Atliks prievolę. Bet jeigu tai prievolė, kurią reikia kuo greičiau atlikti, tai kokia prasmė iš viso? Kam ji reikalinga?