Liepos 30 d. vykusiame Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) Tarybos posėdyje, tarp svarbiausių šios dienos valstybės klausimų buvo įtrauktas ir Tomo Tomilino tolimesnio dalyvavimo partijos veikloje klausimas. Šį klausimą Suvažiavime iškėlė LVŽS Vilniaus miesto skyriaus atstovai, nepatenkinti savo skyriaus pirmininko veiksmais.
Prieš posėdį pasiekė pranešimai, kad T. Tomilinas ketinana varžytis dėl partijos pirmininko kėdės. LVŽS pirmininkas Ramūnas Karbauskis sakė, kad apie T. Tomilino dalyvavimą partijos pirmininko rinkimuose negali būti jokios kalbos, nes Tarybos posėdyje iškeltas klausimas apie jo pašalinimą iš partijos.
LVŽS taryba 52 nariams balsavus už, šešiems prieš, ir trims susilaikius nutarė T. Tomiliną pašalinti iš partijos.
Nesutarimai tarp R. Karbauskio taip pat dalies partijos narių ir T. Tomilino kilo baigiantis Seimo pavasario sesijai, kai T. Tomilinas balsavo už Partnerystės įstatymo projektą, kuriuo norėta įteisinti taip vadinama lyčiai neutralią partnerystė. Jis buvo kaltinamas išdavęs partijos vertybes.
Karbauskis save ir partiją reklamavosi nemokamai kaip informacija žiniasklaidoje praeitoje kadencijoje vis imdamasis su Pranckiečiu, dabar tą patį daro su Tomilinu. Žiniasklaidai derėtų neskirti tiems vidiniams partijų reikalams tiek dėmesio, tai tada ir to pasidraskymo tiek nekiltų, ypač derėtų nekreipti dėmesio į tai LRT.
„lyčiai neutralią partnerystė“ – pvz., verslo partneriai, tai kokios čia problemos, ką? Vienas gamina saldainius, kitas tų saldainių dėžutes, trečia užsiima rinkodara. Aišku, kad lytis šioje partnerystėje nevaidina jokio vaidmenio.
Šeima yra sukuriama. Pagal Konstituciją šeima yra sukuriama vyro ir moters. Yra skirtina šeimos sukūrimo – atsiradimo santykiai nuo jau egzistuojančios šeimos santykių. Pagal Konstituciją šeimos sukūrimas – santuoka nėra neutralus tai įvykdančių asmenų lyties atžvilgiu, o jau atsiradus šeimai ją sudarančių asmenų santykiai yra neutralūs lyties atžvilgiu. Akivaizdu, kad vyras ir žmona kaip tėvas ir mama, sūnūs ir dukros – vaikai kaip šeimos nariai yra lygių teisių, t.y. lyties atžvilgiu neutralūs. Tokiu atveju Seimo pirmininkė savo aiškinimuose neskiria šeimos atsiradimo proceso skirtumo nuo iš jo atsiradusios šeimos padėties.
Vis galvoju, kad kažkaip kitaip praverstų formuluoti, nes kita pusė, neišmokyta skirti vertybes, neišugdyta jas gerbti, saugoti, lengva ranka sumenkina tai, kas Konstitucijoje įrašyta, kaip nesąmonę, kurią ,,praeities šešėliai išgalvojo”, todėl galima ir perrašyti, kaip ,,čia ir dabar” madinga, ir apskritai išmesti, nes tai seniena.
NS rado gerą sąvoką – prigimtinė šeima. Tai jau pagauta esmė. Bet praverstų dar kažkas, kas nedviprasmiškai atskleistų, jog Konstitucijoje įrašyta ne žmogaus išmonė, fantazija. Joje – gamtoje egzistuojantis faktas, t.y., joje užfiksuota tvarka, gamtos nustatyta žmogui.
Nėra nei tradicinės šeimos, nėra nei prigimtinės šeimos, nei dar kokios. Nes yra tik viena vienintėlė šeima: mama, tėvas, vaikai.
Vyrai, kaip padarai, nėra sutverti tik 1 moteriai, bet šeimos institutas beviltiškai mėgina juos pažaboti. Neįmanomas tai reikalas, nes Gamta vyrus sutvėrė kitaip, nei moteris. Nors ir moterys įvairios pasitaiko. Tingisi rašyti, vyrai mane supras, o moterys apsimes, kad nesupranta. Išvada – prigimtinė šeima daugeliui vyrų, labai atsiprašau patriotų ir bažnyčios, yra nesąmonė (lietuviškai – nonsensas).
Šeima atsirado, kad išsaugoti, apsaugoti, užauginti palikuonis, pratęsti giminę. Kadangi nei 2 vyrai, nei 2 moterys negali turėti palikuonių, tai nėra nei ką išsaugoti, nei kaip giminę pratęsti.