Nacionalinis susivienijimas (NS) reaguodamas į Seimo valdybos priimtą siūlymą atleisti Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimų centro direktorių Adą Jakubauską, kreipėsi į seimo narius ir visuomenę dėl vykdomo susidorojimo prieš Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos centro (LGGRTC) direktorių. Kreipimesi išdėstomi argumentai kad, tikrasis puolimo prieš Centrą tikslas yra siekis perrašyti Lietuvos laisvės kovų istoriją įtvirtinant Lietuvai priešiškoms jėgoms naudingą istorinį pasakojimą. Todėl NS procesą prieš LGGRTC vadina „valstybės išdavystėje“ ir ragina Seimo narus nedalyvauti balsavime. Perspėjama, kad išdavikų vardai ir pavardės bus įsimintos dabarties ir būsimų valstybės piliečių.
Kreipimesi reikalaujama nepritarti Seimo Valdybos siūlymui, nutraukti prof. A. Jakubausko „politinio persekiojimo ir moralinio bei psichologinio terorizavimo kampaniją, išsiaiškinti ir atskleisti Lietuvoje ir užsienyje veikiančius jos užsakovus, organizatorius ir vykdytojus“.
Kreipimosi autoriai teigia, kad LGGRTC vadovo atleidimo klausimo svarstymas Seime „dėl ypatingos jo svarbos valstybės saugumui ir ateičiai privalo būti transliuojamas per Lietuvos radiją ir televiziją“, o prof. A. Jakubauskui turi būti liesta posėdžio metu viešai atsakyti į visus jam keliamus priekaištus ir klausimus.
Taip pat nurodoma, kad balsuojant dėl prof. A. Jakubausko tinkamumo toliau eiti LGGRTC vadovo pareigas susilaikyti arba nedalyvauti balsavime turėtų Seimo nariai, kurių šeimų nariai dalyvavo sovietų okupacinės valdžios vykdytose represijose prieš Lietuvos gyventojus arba buvo kitaip susiję su režimo represinėmis struktūromis.
Seimo nariai raginami nedalyvauti balsavime, kurio padariniai gali prilygti 1940 m. prosovietinio ,,liaudies seimo“ priimtiems išdavikiškiems ir Lietuvos valstybei pražūtingiems sprendimams.
„Lietuvos valdžia turi sau ir pasauliui nedviprasmiškai atsakyti į valstybės ateičiai gyvybiškai svarbų ir daugumai šalies piliečių rūpimą principinį klausimą, susijusį su 1941 m. Birželio sukilimu: ar lietuvių tauta turėjo neatimamą ir besąlygišką teisę ginti savo laisvę, ar tai yra vergų tauta, kuri neturi teisės sukilti jokiomis aplinkybėmis – net tremiama ir žudoma – jeigu ši absoliuti bet kurios suverenios tautos teisė kertasi su kitų tautų ir užsienio valstybių interesais?“, – retoriškai klausia kreipimosi autoriai.
NS reikalauja oficialiai įteisinti Birželio sukilimą kaip sudėtingomis politinėmis ir istorinėmis aplinkybėmis įgyvendintą lietuvių tautos valios ginti savo laisvę aktą ir minėti jį kaip valstybės šventę.
Primenama, kad 2000 m. rugsėjo 12 d. Seimas 1941 m. birželio 23 d. Lietuvos Laikinosios vyriausybės pareiškimą ,,Nepriklausomybės atstatymo deklaravimas“ pripažino Lietuvos valstybės teisės aktu. Tačiau dėl Lietuvai priešiškų jėgų organizuotos spaudimo kampanijos, grąsinant stabdyti net priėmimą į NATO ir ES, 2000 m. rugsėjo 26 d. priimtas įstatymas buvo atšauktas. NS reikalauja, kad įstatymo atšaukimas būtų paskelbtas niekiniu o atšauktas įstatymas turėtų būti vėl patvirtintas.
„Raginame visas Lietuvos pilietines organizacijas, žiniasklaidą ir visuomenę stebėti šį politiniu ir istoriniu požiūriu Nepriklausomos Lietuvos valstybei lemtingą aktą – Seimo narių dalyvavimą balsavime dėl LGGRTC centro vadovo nušalinimo, nes tik balsavime dalyvavusiems Seimo nariams teks visa atsakomybė už būsimą Lietuvos likimą.
Pabrėžiame, kad nebus slapto balsavimo dėl Nepriklausomos Lietuvos valstybės likimo. Nebus susilaikiusiųjų ar balsavusių „PRIEŠ“ priimant šį gėdingą istorinį aktą. Bus tik atviras Seimo narių dalyvavimas ar nedalyvavimas valstybės išdavystėje, todėl dalyvavusiųjų vardus ir pavardes atsiminsime ne tik mes – juos atsimins ir būsimosios valstybės piliečių kartos“, – rašoma NS kreipimesi.
Europos Parlamento narys prof. Liudas Mažylis: „Istorinė atmintis padeda, o ateitis – mūsų atsakomybė“
– lrytas.lt/kultura/istorija/2021/03/29/news/europos-parlamento-narys-prof-liudas-mazylis-istorine-atmintis-padeda-o-ateitis-musu-atsakomybe–18821743/
Ačiū Žemynai, perskaičiau. Patogiausia kalbėti apie praeitį. Taip, taip, istoriją žinoti labai svarbu ir mokytis iš jos labai svarbu (tiesa, kiek daug iš istorijos mokomasi šiandien, ir kas tą daro?). Bet apie tai, kas šiandien vyksta Lietuvoje, neradau nė žodžio. Nieko tokio nevyksta, neįdomu, nežinoma, nesvarbu, nėra nuomonės, geriau apie tai nereikia, ne tokia pokalbio tema buvo?
Lašelis praeities prisiminimų apie Andropovo paskelbtą sausąjį įstatymą:
„На недельку до второго закопаем Горбачёва, откопаем Брежнева, будем пить по прежнему…“ : )
nukosėta iš čia: – delfi.lt/plius/mokslas-inovacijos/sovietu-uzmojis-kuris-patyre-visiska-fiasko-masine-isterija-vainikavo-taksistu-mafija.d?id=86755271
Šypsotės? – Gerai!
Kai kurių Seimo narių pavardes jau dabar galima rašyti, mažiau laiko užims…
Seimo frakcijų seniūnai įvertino Seimo valdybos siūlymą atleisti Jakubauską: siūlymą palaikys ne visi
– delfi.lt/news/daily/lithuania/seimo-frakciju-seniunai-ivertino-seimo-valdybos-siulyma-atleisti-jakubauska-siulyma-palaikys-ne-visi.d?id=86818735
Nepritars keletas TS-LKD narių ir valstiečiai. Pastaraisiais metais stebina Syso pionieriškas aktyvumas. Iki suskilimo jis kitaip elgėsi.
Sysas visada buvo raudona išpera. Todėl manęs nestebina joks jo elgesys.
Čia jau buvo būtina įvardinti konkrečiai Lietuvai priešiškas jėgas, politikus organizavusius spaudimo kampaniją, grasinant stabdyti net priėmimą į NATO ir ES dėl to, kad 2000 m. rugsėjo 12 d. Seimas buvo patvirtinęs Birželio 23-osios Laikinosios vyriausybės paskelbtą Lietuvos valstybės atkūrimo pareiškimą Lietuvos valstybės teisės aktu.
NS to nedaro, o tai jau nerimta.
O Seimas tautos spaudžiamas – pagal Konstituciją surinkus 50 tūkst. rinkėjų parašų gali būti priverstas svarstyti Birželio 23-osios Tautos sukilimo sudarytos Laikinosios vyriausybės valstybės atkūrimo pareiškimo patvirtinimo valstybės teisės aktu iš naujo. Ir tai tauta turi pareigą daryti nepriklausomai, ar A. Jakubauskas būtų atleistas, ar ne.
Jūs perskaitykite visą jų pareiškimą NS tinklalapyje. Ten būtent ir reikalaujama “2000 m. rugsėjo 12 d. Seimas 1941 m. birželio 23 d. Lietuvos Laikinosios vyriausybės pareiškimą ,,Nepriklausomybės atstatymo deklaravimas“ pripažino Lietuvos valstybės teisės aktu. Tačiau dėl Lietuvai priešiškų jėgų organizuotos spaudimo kampanijos, grąsinant stabdyti net priėmimą į NATO ir ES, 2000 m. rugsėjo 26 d. priimtas įstatymas buvo atšauktas. Artėjant Sukilimo 80 metų minėjimui tarptautinio politinio spaudimo ir šantažo sąlygomis Seimo priimtas šio įstatymo atšaukimas privalo būti paskelbtas niekiniu, atšauktas įstatymas turi būti vėl patvirtintas. Tai yra būtina siekiant visam pasauliui priminti 1941 m. lietuvių tautos Sukilimu pareikštą politinę valią ginti savo laisvę ir jos neatimamą teisę pačiai, o ne diktuojamai iš užsienio, kaip buvo sovietinės okupacijos laikais, rašyti savo valstybės ir savo Laisvės kovų istoriją”.
Vergas gali reikalauti, nes kitų teisių jis neturi, gi laisvasis demokratinės šalies pilietis eina jam numatytų teisių keliu. Tą kelią ir nurodžiau, kaip Konstitucijos 68 str., sakantį, kad įstatymų leidybos iniciatyvos teisę turi ir 50 tūkst. piliečių. Taigi šiuo atveju surinkus 50 tūkst. piliečių, turinčių rinkimų teisę, parašų dėl Seimo įstatymo projekto dėl Tautos sukilimo Birželio 23-ąją pareiškimo dėl Lietuvos suverenumo atkūrimo patvirtinimo valstybės teisės aktu, jis su parašais būtų pateiktas Seimui ir šiam taptų privalu jį svarstyti. Tai būtų konkretus žingsnis dėl Birželio 23-osios galios atminimo, jos 80-mečio proga naudojantis pilietinėmis teisėmis.
Balandžio 01 d. 10 val.
esame kviečiami į
NEPRIKLAUSOMYBĖS aikštę
į mitingą.
NELEISKIME SUSIDOROTI
SU PROF. ADU JOKUBAUSKU
Neleiskime politikams kištis ir
perrašyti Laisvės kovų istorijos!
LAIPTINĖJE SKELBIMĄ PAKABINTI,
BENDRADARBIUS ir PAŽĮSTAMUS PARAGINTI!
Jau labai pavargo rankos. Po tekstu apie prezidento raginimą parašinėjau, o po NS kvietimu jau tiek nepavyks. Vyrai, moterys – paaukokite vakarą?!
Prezidento patarėja Karpavičienė: Seimas dėl Genocido centro vadovo turėtų priimti objektyvų sprendimą
– delfi.lt/news/daily/lithuania/prezidento-patareja-karpaviciene-seimas-del-genocido-centro-vadovo-turetu-priimti-objektyvu-sprendima.d?id=86820859
Nacionalinis susivienijimas rengia mitingą Genocido centro direktoriui apginti
– delfi.lt/news/daily/lithuania/nacionalinis-susivienijimas-rengia-mitinga-genocido-centro-direktoriui-apginti.d?id=86822919