Reaguodamas į Vilniuje vykstantį taikų meno ir kultūros srities atstovų protestą, kultūros ministras Simonas Kairys sako, jog menininkų jaučiamas nepasitenkinimas dėl uždarytų kultūrinių erdvių yra visiškai suprantamas.
„Girdžiu tuos, kurie šiandien išreiškė savo poziciją išeidami su kūriniais į gatves, ir tuos, kurie tyliai išgyvena nusivylimą negalėdami tęsti įprastos meninės veiklos. Taip pat girdžiu ir aiškų visuomenės norą turėti daugiau kokybiško laisvalaikio galimybių. Užtikrinu jus – mūsų tikslas yra bendras, todėl kitą savaitę ekstremalių situacijų komisijoje aptarsime sprendimus, kurie leistų saugiai grįžti prie veiklos pirmiesiems muziejams ir galerijoms“, – sakė ministras S. Kairys.
Šią savaitę kultūros ministras surengė pasitarimą su Muziejų tarybos, Lietuvos muziejų asociacijos bei privataus MO muziejaus atstovais. Ministro komanda kartu su muziejininkais sutarė sudėlioti konkrečias detales ruošiantis būsimam muziejų atidarymui tose savivaldybėse, kur epidemiologinė situacija yra geresnė, bei parengė pasiūlymą, kurie muziejai papildomai galėtų atsidaryti tuose miestuose, kuriuose padėtis išlieka įtempta.
Pasak ministro, esat tokiai padėčiai privalome išlaikyti balansą tarp visuomenės lūkesčių matyti menininkus, grįžusius prie kūrybos, bei sveikatos ekspertų rekomendacijų ir kultūros darbuotojų, lankytojų saugumo užtikrinimo.
„Noriu pasikartoti – raginu visus pasinaudoti galimybe testuotis ir savo veiksmais prisidėti prie pandemijos suvaldymo“, – teigė S. Kairys.
Nesąmones tariame rimtu aukštosios biurokratijos stiliumi: “Ieškosime sprendimų, kaip atidaryti muziejus…” Juk seniai jie turėjo būti atviri — negi keletas lankytojų kas 10 metrų ir dar su kaukėmis yra baisūs virusų platinimo židiniai, baisesni nei maksimos, norfos ir lidlai? Muzijai būtų dvasinė atgaiva užguitiems žmonėms. Betgi kažkam naudinga žmoguje sugriauti ir sunaikinti kultūrą. Šeštadienį menininkai turėjo rengti Vilniuje streiką, nes valdžiažmogiai kitaip jų net nemato ir prašinėti, gal jau galima būtų …