Praėjusių metų pabaigoje buvo baigtas rengti pirmasis Gedimino kalno ilgalaikio sutvarkymo darbų projektas. Atlikti vieni sudėtingiausių Lietuvoje geologiniai tyrimai leido projektą rengusiai UAB „Hidroterra“ suprojektuoti priemones, kurios užtikrins ilgalaikį stabilumą.
Būsimus darbus numatoma vykdyti dviem žingsniais. Pirmąjį – pietrytinės kalno dalies tvarkymą – tikimasi pradėti, vos tik projektuotojas gaus papildomą statybų leidimą ir įvyks viešieji pirkimai. Darbus viliamasi pradėti šių metų rudenį.
„Gedimino kalno tvarkybai naudojamos Europos Sąjungos struktūrinės lėšos, todėl prieš paskelbiant rangos darbų pirkimą sąlygos yra derinamos su Centrine projektų valdymo agentūra. Pagal pasirašytą sutartį projektuotojas UAB „Hidroterra“ kartu su projektu pateikė tvarkybos darbų leidimą, tačiau agentūros vertinimu reikalingas ir statybos darbų leidimas. Projektuotojo ir agentūros nuomonės šiuo klausimu skiriasi, tačiau muziejus, siekdamas ateityje išvengti problemų, paprašė pateikti statybų leidimą arba atsakingų institucijų išaiškinimą, kad toks leidimas numatomiems tvarkybos darbams nėra būtinas“, – teigia Lietuvos nacionalinio muziejaus Investicinių projektų ir turto valdymo skyriaus vedėjas Vaidas Petrokas.
UAB „Hidroterra“ šiuo metu tikslina parengtą projektą pagal Statybos techninių reglamentų reikalavimus ir kreipsis dėl statybų leidimo išdavimo. Muziejaus skaičiavimu, gauti visus reikiamus leidimus gali užtrukti ir iki vasaros. Tokiu atveju sutartį pasirašyti ir darbus pietrytiniame Gedimino kalno šlaite pradėti tikimasi rudens pradžioje.
Muziejus savo ruožtu, negaudamas galutinio sutarties produkto, yra priverstas skaičiuoti delspinigius projektuotojui.
Ruošiamasi pavasariniam atlydžiui
Kultūros ministerija artimiausiu metu žada rengti Vyriausybės ekstremalių padėčių komisijos posėdį, kuriame kartu su muziejumi pristatys Gedimino kalno būklę ir aptars pasiruošimą artėjančiam pavasariui. Bus siūloma nenutraukti ekstremaliosios padėties, kol nėra įsibėgėję ilgalaikiai tvarkybos darbai. Siekiant palaikyti kalno būklę ir užtikrinti greitą reagavimą įvykus pasikeitimams, numatoma prašyti rezervuoti tam tikrą sumą valstybės rezerve.
„Artėjančiam pavasariui ruošiamės, nes tokio didelio kiekio sniego paskutiniu metu neturėjome, jam pradėjus tirpti kalno gruntas gali ištižti ir dėl to atsirasti įtrūkių. Tokioms padėtims esame pasirengę – turime sudarę ilgalaikę sutartį ekstremaliosios padėties neatidėliotiniems darbams, kurie atliekami tik pagal poreikį, taip pat intensyviname kalno stebėseną“, – teigia V. Petrokas.
Gedimino kalno būklė jau kurį laiką yra sąlyginai stabili. Padėtis iš esmės nekinta nuo 2018 metų pavasario: nuo 2017 metų lapkričio neatsirado nė vienos naujos nuošliaužos, o ankstesnės nesiplėtė. Tam sąlygas sudarė veiksmingai veikiančios laikinosios priemonės, palyginti palankios klimatinės sąlygos.
Kada visuomenė bus supažindinta su visomis sąmatomis? Lėšos tai kieno? Nejaugi asmeninės?
Ar nors vienam iš tų, ką apiplėšė daktariniai, tulpiniai ar kiti, atėjo į galvą jų paklausti, kaip išleido iš jų atimtus pinigus?
Oi, užmiršau besišypsantį šimašiuką pridėti
Neteisinga informacija: “Hidrotera” dabar tikslina parengtą projektą(pabrėžiu, parengtą projektą) pagal Statybos techninių reglamentų reikalavimus!!!,o gal projektas buvo rengiamas ir parengtas ne pagal juos? Pagal Jurgį juk ir kepurė!
“Darbus viliamasi pradėti šių metų rudenį”. Biurokratinis idiotizmas — visą vasarą derins, leidimus išrašinės ir t.t. O rudenį pradės, žiemą tęs, didvyriškai įveikinės sunkumus… Kad tik brangiau kainuotų. O kur lietuviška išmintis? Kai dar žinojom, kada medžius kirsti, kada sėti, kada pjauti, kada net tvartus mėžti?
Tamsta į kai kuriuos svarbius aspIEktus neatsižvelgėte! – Juk yra statybos-rausybos darbų, kurie, imantis jų prieš pat žiemą, pavasariop virs savaiminės griovybos darbais, o tada reikės naujos projektybos, kaip tą griovybą atstatyba paversti, bet irgi anksčiau vėlyvo rudens nespėti… Toks kruopštus šimtmečio projektas, žinoma, lėšų pareikalaus, bet kaip nepasiaukosi dėl tos Lietuvos…
Gedimino kalno darbų pabaigos nematyti: skaičiuojama, kad bus prarasta apie 10 mln. eurų
– tv.lrytas.lt/zinios/lietuvos-diena/2021/09/29/news/gedimino-kalno-statyboms-pabaigos-nematyti-skaiciuojama-kad-bus-prarasta-apie-10-mln-euru-20908179/
Kodėl prarasta, jei neprarasta – kuria gerovės valstybę, atsiratoję rankoves!
Gedimino kalną tvarkiusi įmonė: ant kalno statybos vykti negali, muziejus paduotas į teismą
– respublika.lt/lt/naujienos/lietuva/kitos_lietuvos_zinios/gedimino_kalna_tvarkiusi_imone_ant_kalno_statybos_vykti_negali_muziejus_paduotas_i_teisma/
Kas kokį ,,tu man – aš tau” sumanė, ir su kuo?