Antradienis, 9 kovo, 2021
  • Apie Alkas.lt
  • Saulės arkliukai
    • Naujienos
    • Diskusijos
    • Kultūros teorijų labirintai
  • Renginiai
  • Reklama
  • Turinys
Alkas.lt
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
      • Visi rašiniai
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
      • Visi rašiniai
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
Alkas.lt
No Result
View All Result
Pradžia Kultūra Istorija

V. Rakučio puolimą užbaigs Seimas?

Irena Babkauskienė, www.respublika.lt
2021 02 21 16:16
7
V. Rakučio puolimą užbaigs Seimas?

Seimo narys Valdas Rakutis | respublika.lt, S. Žumbiuo nuotr.

Seimas Valdo Rakučio istorijoje netrukus turėtų dėti tašką. Greičiausiai tokį, kokį nurodė svetimų valstybių ambasadoriai ir nuolat pasipiktinimą reiškianti ponia Faina Kukliansky. Nes naivu tikėtis, jog konservatorių ir visokių pakraipų liberalų valdomas Seimas turėtų stuburą ir galėtų užjūrio bei saviems ponams ir ponioms pasakyti, jog į Lietuvos istorijos klausimus kaip nors atsakysime patys. Nors, žinoma, Seime yra Seimo nariu, išdrįsusių pasakyti, jog prieš vieną solidžiausių mūsų istorikų buvo organizuotas aršus puolimas.

Seimo nariai balsuos dėl atstatydinimo

Parlamentaras profesorius Valdas Rakutis, Holokausto aukų atminimo dieną pasirodžiusiame straipsnyje norėjęs įdėmiau pažvelgti į gilumines tragedijos priežastis, tol buvo plakamas ir smerkiamas ne tik svetimų valstybių ambasadorių, Lietuvos bei kitų šalių žydų bendruomenių, bet ir savų partiečių konservatorių, kai kurių kolegų Seime, kol viešai nepareiškė apie atsistatydinimą iš Laisvės kovų ir valstybės istorinės atminties komisijos pirmininko pareigų.

Tiesa, pagal Seimo statutą, jo atsistatydinimo faktas bus įtvirtintas tik Seimui priėmus atitinkamą nutarimą. Tad kovo 10-ąją pradedantys pavasario sesiją Seimo nariai kažkurią dieną turėtų balsuoti, ar pritarti V. Rakučio atsistatydinimui iš komisijos pirmininko pareigų.

Seimo Laisvės kovų ir valstybės istorinės atminties komisijos narė Rima Baškienė, paklausta, kaip vertina V. Rakučio atsistatydinimą, sakė: „Jis reagavo į kritiką. V. Rakučio pareiškimas tikrai netinkamą dieną buvo paviešintas, nors niekas nepaneigs, kad visose tautinėse grupėse visokių žmonių buvo. Kadangi į jo pareiškimą buvo stipri reakcija, natūralu, kad žmogus ieškojo išeities. Pradžioje dar bandęs aiškinti, ką norėjęs pasakyti, vėliau nusprendė to nebedaryti. Jis nuėjo lengvesniu keliu – tiesiog pasakė: atsistatydinu.”

Pasak R. Baškienės, ji profesorių vertina kaip aukštos kultūros žmogų, tikrą savo srities specialistą, norintį gilintis, gebantį administruoti ir planuoti Valstybės atminties komisijos darbą. „Supratau, kad jis gali daug gerų darbų toje srityje padaryti, nes V. Rakučio asmenyje mačiau puikų vadovą, visus telkiantį ir tinkamai organizuojantį komisijos veiklą. Jo praradimas komisijai tikrai būtų didelis nuostolis”, – sakė parlamentarė.

Ar komisijos nariai palaikė savo pirmininką? „Jei žmogus padaro klaidą, vertini, apgailestauji, bet sprendimą – įrodyti savo poziciją ar pasitraukti – priima konkretus asmuo. Manau, kad komisijoje V. Rakutis turi palaikymą, nes daugelis pajautė tai, apie ką kalbėjau – jo gebėjimą organizuoti, kompetenciją”, – sakė R. Baškienė.

O paklausta apie kalbas, jog Valstybės atminties komisijos pirmininku gali tapti Emanuelis Zingeris, Seimo narė sakė, jog apie tai kalbėti per anksti: „Pirmiausia turime sulaukti Seimo balsavimo ir nutarimo pritarti ar nepritarti kolegos Rakučio atsistatydinimui.”

Holokausto ir Kaniūkų žudynių tabu

Laisvės kovų ir valstybės istorinės atminties komisijos pirmininko pavaduotojas Eugenijus Jovaiša, paklaustas, kaip į susidariusią situaciją reaguoja komisijos nariai, sakė: „Kiekvienas turi savo nuomonę, supratimą apie tai, kas įvyko Holokausto minėjimo dieną. Praėjusiame komisijos posėdyje Valdemaras Valkiūnas išsakė nuomonę, jog V. Rakutis yra nepelnytai puolamas. Tad buvo nuspręsta šį klausimą svarstyti kitame komisijos posėdyje.”

Kalbų apie svarstomą E. Zingerio kandidatūrą E. Jovaiša sakė negirdėjęs. „Ką apie tai manau? Galiu pasakyti tik savo reakciją – jei tai būtų padaryta, labai nustebčiau”, – sakė jis.

O paklaustas, ar dabartinė Laisvės kovų ir valstybės istorinės atminties komisija ir Seimas galėtų svarstyti Kaniūkų kaimo žudynių klausimą, kai 1944-ųjų sausį raudonieji partizanai, kurių daugumą sudarė iš Vilniaus ir Kauno getų pabėgę žydai, iššaudė ir sudegino visą kaimą, net moteris ir vaikus, ir kodėl bet kokie bandymai išsiaiškinti apie šį sovietų partizanų nusikaltimą nutraukiami teiginiais, jog tai yra puolimas prieš antinacinį judėjimą, prieš holokausto aukas, E. Jovaiša atsakė:

„Nesiimu vertinti, ar šis Seimas gali tai padaryti, tiesiog sakau savo nuomonę. Žaizda, kuri padaryta žydų tautai, yra neapskaičiuojama, neužgyjanti. Mes suprantame tos tragedijos mastą. Ir lietuvių tauta, ypač dabartinės kartos, stengiasi, kad ši tragedija būtų įprasminta lietuvių tautos sąmonėje. Bet kita pusė turi suprasti ir mus, lietuvius, nes negalima matyti vieną pusę, o kitos – nematyti. Sveikas protas sako: jei mes norime tiesos, turime išsakyti savo skaudulius, nes geriau juos žinoti ir susitaikyti su istorine realybe, negu sąmoningai tylėti, užgniaužti ar dar kaip kitaip maldyti žmonių norą žinoti. Mano giliausiu įsitikinimu, tai nėra kokie nors pasikėsinimai prieš holokausto aukas. Tokie skaudūs dalykai turi būti svarstomi, jie gali ir turi būti Valstybės istorinės atminties komisijos dienotvarkėje.”

Interviu

– Kaip vertinate profesoriaus Valdo Rakučio atsistatydinimą? Kokios nuotaikos komisijoje? – „Vakaro žinios” paklausė Seimo Laisvės kovų ir valstybės istorinės atminties komisijos nario Valdemaro Valkiūno.

Voldemaras Valkiūnas | respublika.lt nuotr.

– Kėliau klausimą, nors buvo ir prieštaraujančių, kad komisijoje reikia ištirti, kas įvyko, nes aš įžvelgiu psichologinį spaudimą profesoriui V. Rakučiui – jis buvo spaudžiamas atsistatydinti iš komisijos pirmininko pareigų. Niekas nepaneigs, kad jis yra puikus istorijos specialistas, Lietuvos patriotas. Manau, jog Valstybės istorinės atminties komisijai ir turi vadovauti toks žmogus, atstovaujantis lietuvių tautai. Nes lietuviškumas, istorinė atmintis yra mūsų pamatinė vertybė. Ir mes negalime leisti ištrinti mūsų atminties, ką kai kas ir bando daryti – suniveliuoti, pakeisti tas vertybes, kuriomis mes gyvenome. Tai klasikiniai destruktyvių jėgų instrumentai. Todėl negalime leisti, kad toks žmogus, kaip V. Rakutis, būtų žeminamas. Jis buvo nepagrįstai apkaltintas, apmeluotas, todėl ir turime tai išsiaiškinti, nes tokie precedentai neturi būti taip lengvai praleidžiami. Komisija nubalsavo, kad būtų svarstomos V. Rakučio puolimo, atsistatydinimo aplinkybės.

Dar nebuvo kito mūsų posėdžio, bet buvo norinčių jį, švelniai sakant, praleisti. Kai kėliau tą klausimą, komisijoje diskutavome gana ilgai, nes Tėvynės sąjungai ir jos sparnui priklausantys komisijos nariai ne tik nebandė apginti savo kolegos, bet stengėsi jį eliminuoti. Man tai sukėlė daug klausimų, kai savi jau „šaudo” į savus.

– Tad ar apskritai įvyks toks V. Rakučio puolimo aplinkybių svarstymas komisijoje, Seime?

– Svarstysime, jeigu komisijos posėdis nebus „numuilintas” dėl valdančiųjų ar kitų destruktyvių jėgų įtakos. Turime aiškintis, kas yra kas. Tauta turi žinoti. O mes privalome apginti savo idėjinius žmones ir negalime vadovautis kažkieno įnoriais.

– Tik klausimas, ar Seimo stuburas pakankamai tvirtas tai padaryti?

– Parodys laikas. Bet akivaizdu, kad situacija dabar Lietuvoje yra tokia – mūsų vertybes bandoma pakeisti pseudovertybėmis. Tai turime įžvelgti, atpažinti ir tam pasipriešinti.

– Sklando kalbos apie E. Zingerio kandidatūrą į Valstybės istorinės atminties komisijos pirmininko vietą. Bandysime įtikti poniai Fainai Kukliansky?

– Jei tai įvyktų, būtų didžiausia nesąmonė, smūgis į nugarą. E. Zingeris man nekelia pasitikėjimo – kažkas už jo veiksmų, elgesio slypi. Ir neaišku, kas jam vadovauja.

Spausdinti 🖨

Susiję straipsniai:

  1. Seimas 2016-uosius paskelbė Prezidento Kazio Griniaus metais
  2. Seimas priėmė rezoliuciją dėl B. Nemcovo nužudymo
  3. Seimas priėmė Gegužės 3-iosios deklaraciją
  4. Seimas ruošiasi įtemptai darbo savaitei
  5. Seimas pritarė rudens sesijos darbų programai
  6. Seimas patvirtino naują Pasaulio lietuvių bendruomenės komisiją
  7. Seimas atmetė opozicijos projektą dėl priešlaikinių Seimo rinkimų
  8. Seimas atstatė prieš 7 metus sumažintą saugomų teritorijų finansavimą
  9. Seimas vėl pritarė įstatymo projektui dėl kompensuojamos pensijos dalies paveldimumo
  10. Seimas svarsto siūlymus didinti mokytojų ir mokslo darbuotojų algas
  11. Iš arti. Kaip Seimas svarstė siūlymą išslaptinti prisipažinusius KGB bendradarbius (video)
  12. Seimas svarstys piliečių teikiamą projektą dėl vardų ir pavardžių rašymo dokumentuose (nuotraukos, video)
  13. Spaudos konferencija „Ar Seimas išgirs visuomenės reikalavimą stabdyti tautos nugirdymą“ (tiesioginė transliacija, video)
  14. Seimas pasisakė už didesnes universitetų Senatų galias, trumpųjų studijų įteisinimą ir bendrojo ugdymo gaires (video)
  15. Seimas priėmė rezoliuciją dėl GMO ribojimo
  16. A. Aleksandravičius. Kaniūkų kaimą iššaudę žydai – holokausto aukos?
  17. M. Kundrotas. Taip, man skauda. Atsakymas Indrei Makaraitytei
  18. V. Sinica. 5 punktai apie Rakutį, Tapiną ir Holokaustą (video)
  19. Seimo narė R. Baškienė: Ar Seimas nušluostys motinos ašaras?
  20. Pasipriešinus katalikams Seimas nesuteikė valstybės pripažinimo Senovės baltų religinei bendrijai „Romuva“ (video, tiesioginė transliacija)
  21. Pašnekesys Seime: Kokią Lietuvos ir Europos istorinę atmintį formuosime dabartiniame geopolitiniame kontekste? (tiesioginė transliacija)
  22. Signatarų konferencija Seime „25 metai laisvės. Patirtis ir perspektyvos“ (tiesioginė transliacija, video)
  23. Valstiečiai ir žalieji raginami nepalaikyti antikonstitucinio asmenvardžių rašybos įstatymo (video)
  24. Sudaryta Seimo Valstybės istorinės atminties komisija
  25. P. Urbšys: Kiek Seimo narių taps išdavikais?
  26. 2018-ieji paskelbti Sąjūdžio, Adolfo Ramanausko-Vanago, Tėvo Stanislovo metais
  27. A. Zolubas. Pertekliniai procentai?
  28. 2020-ieji paskelbti Čiunės Sugiharos metais
  29. Siūloma 2021 metus skelbti ATR Gegužės 3-iosios Konstitucijos ir Tarpusavio įžado metais
  30. V. Rakutis. Tarptautinė Holokausto aukų atminimo diena: ar jau suvokiame tragedijos priežastis ir išmokome pamokas?

ALKO TURINYS

Pastabos 7

  1. Lietuva, kur tu eini?!! says:
    2 sav. ago

    Stropiai, kruopščiai, atsakingai, pagal žmogiškos ir profesinės garbės priesakus dirbęs žmogus staiga viešai, visų akivaizdoje žiauriai suspardomas, išniekinamas būtent už… sąžiningą darbą savo valstybės ir Tiesos labui!
    Jis jau guli gaudydamas orą, nesivokdamas, nei kas atsitiko, nei kur jis – ar tikrai Tautos Seime? Gal sapnuoja, gal jam vaidenasi?
    Bet to negana – tie, kas jį užpuolė, nepasotinami: šiems negalioja net ir dar tarpukario banditėliams galiojęs garbės kodeksas, teigęs, jog gulinčių nemuša. Jį pažeidusius niekino net ir jų ,,bendradarbiai”. Bet sadistai gardžiuojasi mušamo, terorizuojamo kančia (kaip ir Lukiškių rūsyje mėgavosi, tardomus kankindami, mėsinėdami), ir jų vaizduotė beribė. Tikri savo ,,darbo” talentai…

    Atsakyti
    • Niekur ta Lietuva neina, ir kol kas nesiruošia says:
      2 sav. ago

      …net iš LTSR AT suręstos kolaborantų pakalikų, panašaus banditavimo kaip Lukiškių rūsiuose, būstinės.
      Tik ten jau Muziejus,
      o čia, pas buv. LTSR-inius, dar palikta
      K o n t o r a valdžiai
      tai ir (nuo 1990-03-12) t e b e v a l d o m e kaip iš Kontoros!! Štai užsirovė …V.Rakutis
      Užuojauta “kontoriniams” pas komunagas tebetūnant,
      su visa LKP CK kraugeriško prakaito Vyriausybės būda

      Atsakyti
  2. jutas says:
    2 sav. ago

    Ne vienas toks dalykas vyksta pas mus. Net Prezidento patarėjai nesugebėjo perskaityti, ką prof. Rakutis parašė. Kokiai žvalgybai dabar norima pataikauti? Ir Pandėlio baudžiauninkų himno ištrynimas iš interneto yra rimtas nusikaltimas mūsų istorijai. Juk rengiamės švęsti gegužės 3 konstitucijos metines, konstitucijos, kurioje Lietuvos vardo jau nebebebuvo likę, tik Wilno ir Kowno. Mus hipnotizuoja, atseit buvo kažkokie gražūs tarpusavio įžadai tuo laiku. Jei tie įžadai buvo tokie meilūs, tai kodėl Lietuva ištisus 20 metų negalėjo įžengti į savo sostinę, ir tik atsitiktinumas, o ne panstwos kilnūs norai lėmė, kad senąją sostinę dar turime.

    Atsakyti
    • Žemyna says:
      2 sav. ago

      Bet tai nesumažino įstatų skambesio grožio, bei popieriaus, ant kurio jie surašyti, ypatingos kokybės ir prabangos?!
      Na, nepainiokime estetikos dalykų su žodžio nesilaikymu, klasta… Tai jau seniai užmiršti, o ir skirtingi dalykai. Kam dabar jais sau galvą sukti? Jei anas tekstas jau kiek pabodęs, mes jums naujų įžadų tekstą parengėme – dar gražiau skambantį, poetų redaguotą, jau gatavą, tad jums nė vargti nereikės, tik mandagiai, supratingai padėkoti ir pasirašyti… Galėsite ne neskaityti – mūsų aktoriai profesionaliai suderintais balsais nuo scenos perskaitys, o kol klausysite, mūsų ansamblio šokėjai pilstys vyną į taures, o šokėjos kasys jums padus…

      O dėl Rakučio teksto skaitymo – na, kam gaišinti darbais perkrautų padėjėjų laiką? Juk mes pasitikime užsienio ambasadoriais? O jie pasakė, kad dabar reikės sinchroniškai piktintis. Tai mes ne kokie atsilikėliai – davė ženklą, tai ir piktinomės. Juk turime muzikinę klausą, tai laiku, nepavėlavę įsijungėme į sutartinę? Tai kokios čia dar pretenzijos, nesuprantu?

      Atsakyti
  3. Žemyna says:
    2 sav. ago

    100-dienio ir šiandienos vertinimas –
    LRT Aktualijų studija. 100 Seimo dienų – kas nuveikta ir kas laukia?
    – lrt.lt/mediateka/irasas/2000142026
    ,,Pro šalį važiuodama” nugirdau naudingų išgirsti dalykų.

    Atsakyti
  4. GĖLIŲ PROKURORUI, SVEIKINIMAI PROFESORIUI! says:
    2 sav. ago

    Kaip dabar jaučiasi akvistai-obščestvennikai, solidariai puolę profesorių, kaip našlaitę multike puolė pamotė su dukra, o ją ir viena kitą bepuldamos, beriedamos pavirto … na, tie, kas nebe jaunikliai, prisimena, kuo…

    Atsakyti
  5. Žinote, ką? says:
    2 sav. ago

    prieš eidami čia –
    Tomas Baranauskas. Santrumpą TS-LKD supraskime teisingai
    – tiesos.lt/index.php/tinklarastis/straipsnis/tomas-baranauskas.-santrumpa-ts-lkd-supraskime-teisingai

    rūpestingai uždėkite sau ant burnos duslintuvą!
    Tik nesibaiminkite – tikrai niekas neįkąs, Šiaip … netikėtumas

    Atsakyti

Parašykite komentarą Atšaukti atsakymą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kiti Straipsniai

Česlovas Iškauskas | Alkas.lt, J. Vaiškūno nuotr.

Č. Iškauskas. Bombos Stambulo konvencijoje

2021 03 05
Mindaugas Puidokas | Alkas.lt, J. Vaiškūno nuotr.

M. Puidokas. Referendumas dėl Stambulo konvencijos būtinas

2021 03 04
Seimas | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Seimas ruošiasi Pavasario sesijai – numatoma surengti 50 posėdžių

2021 03 03
V. Valiušaitis. Išdrįsti atsistoti prieš Legioną

V. Valiušaitis. Išdrįsti atsistoti prieš Legioną

2021 03 03
Grupė visuomenininkų reikalauja stabdyti propagandinius išpuolius priešinančius tautines mažumas ir lietuvius

Grupė visuomenininkų reikalauja stabdyti propagandinius išpuolius priešinančius tautines mažumas ir lietuvius

2021 03 01
Ramūnas Karbauskis | asmeninė nuotr.

R. Karbauskis atviru laišku kreipėsi į Seimo narius dėl tradicinės šeimos išsaugojimo

2021 03 01
Žmogaus teisių organizacijos ragina Seimą apsispręsti dėl T. V. Raskevičiaus tinkamumo Seimo komiteto pirmininko pareigoms

Žmogaus teisių organizacijos ragina Seimą apsispręsti dėl T. V. Raskevičiaus tinkamumo Seimo komiteto pirmininko pareigoms

2021 03 01
Mokytoja Stefanija Jovaišienė švenčia garbingą 100 metų sukaktį (video)

Mokytoja Stefanija Jovaišienė švenčia garbingą 100 metų sukaktį (video)

2021 02 27
Agnė Širinskienė Seimo etikos komisijai apskundė ekscentriškojo T.V. Raskevičiaus elgesį

Agnė Širinskienė Seimo etikos komisijai apskundė ekscentriškojo T.V. Raskevičiaus elgesį

2021 02 25
Gitanas Nausėda | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Prezidentas siūlo stiprinti mokesčių sistemą ir darbingumo netekusių asmenų apsaugą

2021 02 24
Rodyti daugiau

Naujienos

Netekome Specialiųjų karinių pajėgų padalinio kūrėjo, dim. plk. ltn. Sauliaus Veprausko
Lietuvoje

Netekome Specialiųjų karinių pajėgų padalinio kūrėjo, dim. plk. ltn. Sauliaus Veprausko

2021 03 09
Austrijos valdžia sustabdė skiepijimą „AstraZeneka Covid-19“ vakcina
Gamta ir žmogus

Austrijos valdžia sustabdė skiepijimą „AstraZeneka Covid-19“ vakcina

2021 03 08
Istorinio Vilniaus kvartalo atnaujinimui – 45 mln. eurų
Lietuvoje

Istorinio Vilniaus kvartalo atnaujinimui – 45 mln. eurų

2021 03 08
Geležinkelio tilto per Nerį statyboms bus skelbiamas naujas konkursas
Lietuvoje

Geležinkelio tilto per Nerį statyboms bus skelbiamas naujas konkursas

2021 03 08
Vairavimo instruktoriams – nemokami tyrimai dėl COVID-19
Lietuvoje

Vairavimo instruktoriams – nemokami tyrimai dėl COVID-19

2021 03 08
Judėjimo ribojimai tarp dalies savivaldybių gali būti panaikinti kovo 15 d.
Lietuvoje

Judėjimo ribojimai tarp dalies savivaldybių gali būti panaikinti kovo 15 d.

2021 03 08
Kibernetinis saugumas | pixabay.com nuotr.
Lietuvoje

Daugiau įmonių privalės skirti ypatingą dėmesį savo kibernetinio saugumo užtikrinimui

2021 03 08
Tyrimas: pamažu atsigauna investuotojų pasitikėjimas Lietuvos ekonomika
Lietuvoje

Grįžta investuotojų pasitikėjimas Lietuvos ekonomika

2021 03 08


SKAITYTOJŲ PASTABOS

  • Svajonė apie Geležinkelio tilto per Nerį statyboms bus skelbiamas naujas konkursas
  • Jonas Vaiškūnas apie J. Vaiškūnas: Į vietas, dėmesio, marš! (nuotraukos)
  • Jonas Vaiškūnas apie J. Vaiškūnas: Į vietas, dėmesio, marš! (nuotraukos)
  • Jonas Vaiškūnas apie J. Vaiškūnas: Į vietas, dėmesio, marš! (nuotraukos)

NAUJAUSI STRAIPSNIAI

  • Netekome Specialiųjų karinių pajėgų padalinio kūrėjo, dim. plk. ltn. Sauliaus Veprausko
  • Austrijos valdžia sustabdė skiepijimą „AstraZeneka Covid-19“ vakcina
  • „Aktualioji istorija“: Vilniaus ištakos – Šventaragio slėnis (video)
  • „Iš savo varpinės“: T. Čyvas: Mums ruošiama ekshibicionizmo prievolė (video)

Skaitomiausi straipsniai

  • Grupė visuomenininkų reikalauja stabdyti propagandinius išpuolius priešinančius tautines mažumas ir lietuvius peržiūrėta: 1255; komentarų: 17
  • R. Karbauskis. Ar tradicinės šeimos gynimas bus pripažintas nusikaltimu? (video) peržiūrėta: 974; komentarų: 49
  • V. Valiušaitis. Išdrįsti atsistoti prieš Legioną peržiūrėta: 643; komentarų: 12
  • A. Širinskienė. Demokratijos šventės karalius nuogas arba kaip (ne)vyko TS-LKD pirmininko rinkimai peržiūrėta: 562; komentarų: 21
  • M. Kundrotas. Apie lyčių perkūrimą – šaltai, bet iš esmės peržiūrėta: Array; komentarų: 3
  • M. Kundrotas. Apie lyčių perkūrimą – šaltai, bet iš esmės peržiūrėta: Array; komentarų: 3

Artimiausi renginiai

  1. Virtualus pasidainavimų vakaras „Išdainuokime save“

    2021-03-09 18:00

Žiūrėti visus Renginiai

Kiti Straipsniai

Č. Iškauskas. Bombos Stambulo konvencijoje

by Jonas Vaiškūnas
2021 03 05
12
Česlovas Iškauskas | Alkas.lt, J. Vaiškūno nuotr.

Akis į akį su vaivorykštine grupuote šiais laikais susidurti neteko. O sovietmečiu žinojome, kad televizijos ir radijo darbuotojų gretose yra...

Skaityti toliau

M. Puidokas. Referendumas dėl Stambulo konvencijos būtinas

by daiva
2021 03 04
5
Mindaugas Puidokas | Alkas.lt, J. Vaiškūno nuotr.

Visuomenėje kilusios aštrios diskusijos apie Stambulo konvencijos ratifikavimą parodė, kad abi pusės – UŽ ir PRIEŠ – turi savo nuomonę...

Skaityti toliau

Seimas ruošiasi Pavasario sesijai – numatoma surengti 50 posėdžių

by Ditė Česėkaitė
2021 03 03
0
Seimas | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Seimo valdyba patvirtino artėjančios antrosios (pavasario) sesijos posėdžių grafiką. Pagal jį, nuo kovo 10 d. iki birželio 30 d. planuojama...

Skaityti toliau

Naujausios pastabos

  • Svajonė apie Geležinkelio tilto per Nerį statyboms bus skelbiamas naujas konkursas
  • Jonas Vaiškūnas apie J. Vaiškūnas: Į vietas, dėmesio, marš! (nuotraukos)
  • Jonas Vaiškūnas apie J. Vaiškūnas: Į vietas, dėmesio, marš! (nuotraukos)
  • Jonas Vaiškūnas apie J. Vaiškūnas: Į vietas, dėmesio, marš! (nuotraukos)
  • Jonas Vaiškūnas apie J. Vaiškūnas: Į vietas, dėmesio, marš! (nuotraukos)
Kitas straipsnis
Kaziuko mugė keliasi į internetą

Kaziuko mugė keliasi į internetą

srtfondas Init

Naujienos | Nuomonių ratas | Kultūra
Visuomenė | Gamta ir žmogus | Mokslas
Skaitiniai | Visi rašiniai
Pradžia

 

Darbo skelbimai

© 2011 Alkas.lt - Visos teisės saugomos. | Svetainę kūrė - Studija 4D

  • Apie Alkas.lt
  • Saulės arkliukai
  • Renginiai
  • Reklama
  • Turinys
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
      • Visi rašiniai
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai