Šeštadienis, 29 rugpjūčio, 2026
  • Saulės arkliukai
    • Diskusijos
    • Gyvoji tradicija
    • Etninės kultūros paveldas
    • Kultūros teorijų labirintai
    • Iš mokslo tyrimų
    • Ugdytojai ir ugdytiniai
    • Profesijos
    • Subkultūros
    • Kitos kultūros
    • Kūryba
    • Mes skaitome knygas
    • Margos pievos: renginiai
    • Keliauk lėtai: tėvynės pažinimas
    • Praktiniai patarimai
    • Iš mados istorijos
    • Mados tinklarastininkas
    • Fotogalerijos
    • Redakcija
  • Renginiai
  • Reklama
  • Turinys
  • Apie Alkas.lt
  • Paremkite Alką
Alkas.lt
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Horoskopai
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Horoskopai
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
Alkas.lt
No Result
View All Result
Pradžia Gamta ir žmogus Energetika

Nuo kovo 1 d. keičiasi prijungimo sąlygos prie elektros skirstomųjų tinklų

www.alkas.lt
2021-01-29 14:00:52
495
PERŽIŪROS
0
Elektros energija

Elektros energija | L. Čebotariūnaitės nuotr.

Šį ketvirtadienį, sausio 28 d. Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) patvirtino naują prijungimo sąlygų parengimo paslaugos įkainį. Štai tokie nauji pokyčiai:

  • Valstybinė energetikos reguliavimo taryba patvirtino prijungimo sąlygų, išduodamų vartotojų prijungimui prie elektros skirstomųjų tinklų, parengimo įkainį;
  • Nauja tvarka siekiama užtikrinti, kad už naujo kliento prijungimą nemokėtų visi likę elektros energijos vartotojai;
  • Pokyčiu siekiama gerinti prijungimo sąlygų rengimo paslaugos kokybę, teikiant konsultacijas klientams užsakant nekasdienę paslaugą;
  • Teikiant paraišką prijungimo prie elektros tinklų sąlygoms gauti bus taikomas vienkartinis mokestis, kuris sieks 31,75 eur.

Elektros ir dujų tinklą valdantis „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) praneša, kad nuo šių metų kovo 1 d. keičiasi klientų prisijungimo prie elektros skirstomųjų tinklų tvarka – teikiant paraišką prijungimo prie elektros tinklų sąlygoms gauti bus taikomas vienkartinis mokestis, kuris sieks 31,75 eurų su PVM. Nauja tvarka siekiama užtikrinti, kad už naujo kliento prijungimą nemokėtų visi likę elektros energijos vartotojai. Pokyčiu taip pat siekiama gerinti prijungimo sąlygų rengimo paslaugos kokybę.

Šiuo metu kas mėnesį ESO sulaukia apie 7 tūkst. klientų paraiškų dėl prisijungimo sąlygų išdavimo, tačiau skaičiuojama, kad išduotų prijungimo sąlygų skaičius yra dvigubai didesnis negu suteikiama klientams prijungimo paslaugų. Tai yra, tik apie pusė klientų turinčių prijungimo sąlygas jomis pasinaudoja. Praeitais metais tokių atvejų, kai klientams išduodamos prijungimo sąlygos, tačiau jomis nėra pasinaudojama, buvo daugiau kaip 40 tūkst. Bendrovė šių sąlygų parengimui skiria reikšmingą inžinerinio personalo resursą. Pernai prijungimo sąlygomis, kurios buvo neįvykdytos, buvo rezervuota daugiau kaip 400 MW galios. Pažymėtina, kad tai apribojo kitų klientų galimybes prisijungti palankesnėmis sąlygomis, taip pat bendrovei veiksmingiau išnaudoti esamo skirstomojo elektros tinklo pajėgumą ir nukreipti investicijas į tinklo patikimumo gerinimą.

Visi prijungimo sąlygų išdavimo kaštai yra įskaičiuojami į bendrą visų Lietuvos vartotojų elektros energijos persiuntimo tarifą. Todėl, pakeitimu siekiama, jog su prijungimo sąlygų išdavimu susiję kaštai būtų dengiami konkrečiai tų klientų, kurie jomis naudosis arba ketina naudotis. Tiksliau tariant, kaštai bus priskiriami tiems klientams, kurių naudai jie yra patiriami ir nebebus dengiami visų elektros energijos vartotojų juos įtraukiant į skirstymo kainą. Priėmus pakeitimus bus ne tik užtikrinamas tikslesnis kaštų priskyrimas, bet tikimasi, kad nauji ar galią didinantys vartotojai atidžiau įsivertins savo poreikius jungiantis prie tinklo bei bus išvengiama galimų piktnaudžiavimų užsisakant galią.

Vertinant tai, kad prijungimo paslauga klientams yra ne kasdienė ir reikalauja specifinių žinių, prijungimo sąlygų apmokestinimas sudarys palankesnes sąlygas ESO sutelkti dėmesį į klientų aptarnavimo kokybę. ESO galės skirti daugiau laiko klientų konsultavimui, mažinti sąlygų išdavimo trukmę, individualiai vertinti kiekvieno vartotojo padėtį ar suteikti daugiau žinių rūpimais klausimais. Bendrovė praėjusių metų viduryje dėl klientų numatomų prijungti elektrinių galimybių pradėjo išsamiau konsultuoti gaminančius vartotojus. Matome, kad tai vertinga klientams – nauja tvarka sudarys sąlygas bendrovei pradėti teikti konsultacijas visiems norintiems prisijungti klientams.

Vienkartinis mokestis bus taikomas išduodant išankstines prisijungimo sąlygas, naujam prisijungimui, galios didinimui, gaminantiems vartotojams, gamintojams bei elektros skirstomųjų tinklų iškėlimui, kai klientai pageidauja perkelti trukdančius elektros skirstomuosius tinklus.

Vartotojai jau šiuo metu gali preliminariai įsivertinti elektros pajungimo įmokas ESO svetainėje esančioje skaičiuoklėje (https://sc.bns.lt/view/item/eso.lt/lprijungimo-skaiciuokle).

ESO tikslas – patikimas elektros energijos tinklas, įgalinantis rinką bei sukuriantis geriausią kliento patirtį. „Energijos skirstymo operatorius“ – tarptautinės „Ignitis grupės“ valdoma bendrovė, kuri užtikrina nenutrūkstamą energijos tiekimą šalies žmonėms. Bendrovė eksploatuoja bei prižiūri elektros ir dujų skirstomuosius tinklus, stiprina jų patikimumą, taip pat diegia išmaniuosius sprendimus, rūpinasi tinklų gedimų šalinimu ir naujų klientų prijungimu, garantiniu elektros ir dujų tiekimu. ESO rūpinasi daugiau nei 125 tūkst. km elektros oro ir kabelių linijomis, eksploatuoja per 9 tūkst. km dujotiekių.

Spausdinti 🖨

Susiję straipsniai:

  1. LESTO skelbia, kad mažėja vagysčių iš elektros tinklų
  2. Kas bus, jei laiku nepasirinkote elektros tiekėjo
  3. Energetikos ministerija siūlo lengvinti sąlygas elektros energiją gaminantiems vartotojams
  4. Požeminiai elektros kabeliai padės išvengti elektros tiekimo sutrikimų
  5. Gyventojai jau dabar gali rinktis savo elektros tiekėją
  6. Mažėja prisijungimo prie elektros tinklo įkainiai
  7. Lietuvoje daugėja vėjo pagaminamos elektros energijos
  8. Verslui reikia geresnės kokybės elektros energijos
  9. Kuršių nerijos kraštovaizdyje nebeliks elektros oro linijų
  10. Elektros jungtys su Lenkija ir Švedija bus nutiestos iki metų pabaigos
  11. Trūkstant elektros iš užsienio, paleistas rezervinės elektrinės blokas Elektrėnuose
  12. Ką reikia žinoti, jei vieną mėnesį neapmokama sąskaita už elektros energiją?
  13. Rusija visaip bando trukdyti Lietuvai tiesti elektros liniją su Švedija
  14. Lietuvos gyventojai patys rinksis savo elektros energijos tiekėją: kas ir kada vyks?
  15. Nauji metai prasideda mažesnėmis elektros energijos kainomis

Naujienos iš interneto:

Siūlomi vaizdo įrašai:

ALKO TURINYS

Parašykite komentarą Atšaukti atsakymą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Naujienos

Vaistinė, vaistai
Lietuvoje

Likusiems be elektros – gyventojams galimybė iš naujo gauti šaltai laikomus vaistus

2026 08 28
Pietrytinis aplinkkelis
Lietuvoje

Prieš Rugsėjo 1-ąją – baigiami darbai pagrindinėse Kauno gatvėse

2026 08 28
Kanceliarinės prekės
Gamta ir žmogus

Aplinkosaugininkai pataria, kaip atsakingai rinktis ir naudoti kanceliarines prekes

2026 08 28
Audra
Lietuvoje

Valstybės kontrolė: reikėtų stiprinti pasirengimą ekstremalioms padėtims

2026 08 28
Automobilių statymas
Lietuvoje

Panevėžyje įvedamas naujas bilietas visoms mokamoms automobilių stovėjimo vietoms

2026 08 28
Rūdninkų poligonas
Lietuvoje

Prasideda darbai – į Rūdninkų poligoną vedantis kelias pertiesiamas iš naujo

2026 08 28
Pakrantės parkas | A. Pelakausko nuotr.
Lietuvoje

Danės krantinė Klaipėdoje įkurtas Pakrantės parkas

2026 08 28
Mokymas, ugdymas | pixabay.com nuotr.
Lietuvoje

Prieš mokslo metus pakoreguotos kai kurių dalykų ugdymo programos

2026 08 28
Kelio darbai
Lietuvoje

Pradedamas kelio remontas Žaslių miestelyje

2026 08 28
Mykolo Krupavičiaus 2026 metų atminimo medalis
Gamta ir žmogus

NŽT kviečia teikti nusipelniusius asmenis M. Krupavičiaus 2026 metų atminimo medaliui gauti

2026 08 28
Socialinė paroda „(Ne)vaikiški dalykai“
Gamta ir žmogus

Vilniaus geležinkelio stotyje – socialinė paroda „(Ne)vaikiški dalykai“: už paprastų daiktų slypi tikros vaikų istorijos

2026 08 28
Artūro Pozdniakovo muzikinis filmas „Kažkas atsitiko“ (1986)
Kultūra

Restauruota lietuviška kino klasika – daugiau nei 40-yje šalies vietų

2026 08 28

SKAITYTOJŲ PASTABOS

  • Ogi apie G. Skamaročius. Sūduvos pavadinimas ir pareiga jį teisiškai susigrąžinti
  • Inna Kuročkina (I News) apie gerųjų rusų ištakas apie E. Kuckailis. XX amžiaus laisvės kovų vietų tyrimai: metodai, specifika, problematika (IV)
  • Saulės Vilna apie G. Skamaročius. Sūduvos pavadinimas ir pareiga jį teisiškai susigrąžinti
  • +++ apie G. Skamaročius. Sūduvos pavadinimas ir pareiga jį teisiškai susigrąžinti

NAUJAUSI STRAIPSNIAI

  • Puansetijos išvaizdą lemia ne tik spalva, bet ir laikymo sąlygos
  • Rugpjūčio 29-osios horoskopas: pasikeitus planams ieškokite paprastesnio sprendimo
  • Likusiems be elektros – gyventojams galimybė iš naujo gauti šaltai laikomus vaistus
  • Prieš Rugsėjo 1-ąją – baigiami darbai pagrindinėse Kauno gatvėse

Kiti Straipsniai

Telefonas

Gavote SMS, kad elektra atstatyta, bet jos dar nėra: kodėl taip nutinka?

2026 08 27
Elektros tinklų apsaugos zonoje esantys aukšti medžiai galės būti pašalinami

ESO kompensuos audros nuostolius, jeigu elektros tiekimas neatstatytas ilgiau nei 72 val.

2026 08 25
Elektros gedimų šalinimas | ignitis.lt nuotr.

ESO ir „Litgrid“ vienija pajėgas atstatant elektros tiekimą

2026 08 25
Audros nusiaubta Lietuva skaičiuoja žalą: daugiau kaip 200 tūkst. vartotojų tebėra be elektros

Audros nusiaubta Lietuva skaičiuoja žalą: daugiau kaip 200 tūkst. vartotojų tebėra be elektros

2026 08 23
Audra, namas

ESO padvigubino pajėgas ir perspėja gyventojus laikytis atsargumo prieš stiprią audrą

2026 08 21
Montuojamos apsaugos apuokams

ESO Šiauliuose toliau stiprina apuokų apsaugą

2026 08 21
Atliekų surinkimo laivas „Rasa“

Švaresnio uosto ritmu: atliekų surinkimo laivas „Rasa“ – laivyno naujokė

2026 08 07
Saulės elektrinė

Lietuva – sparčiausiai auganti atsinaujinančios elektros energijos rinka ES

2026 08 04
Saulės elektrinė

Trečią mėnesį iš eilės elektrą gaminantys vartotojai gerina rekordus

2026 07 30
Edgaras Rinkevičius ir Gitanas Nausėda

Vilniuje susitiko Lietuvos ir Latvijos prezidentai

2026 07 15

Skaitytojų nuomonės:

  • Ogi apie G. Skamaročius. Sūduvos pavadinimas ir pareiga jį teisiškai susigrąžinti
  • Inna Kuročkina (I News) apie gerųjų rusų ištakas apie E. Kuckailis. XX amžiaus laisvės kovų vietų tyrimai: metodai, specifika, problematika (IV)
  • Saulės Vilna apie G. Skamaročius. Sūduvos pavadinimas ir pareiga jį teisiškai susigrąžinti
  • +++ apie G. Skamaročius. Sūduvos pavadinimas ir pareiga jį teisiškai susigrąžinti
  • Ogi apie G. Skamaročius. Sūduvos pavadinimas ir pareiga jį teisiškai susigrąžinti
Kitas straipsnis
Vyriausybės vadovė su S.Cichanouskaja aptarė padėtį Baltarusijoje

Vyriausybės vadovė su S.Cichanouskaja aptarė padėtį Baltarusijoje

Sekite mus Feisbuke

Naujienos | Nuomonių ratas | Kultūra
Visuomenė | Gamta ir žmogus | Mokslas
Skaitiniai | VideoAlkas | Visi rašiniai | Paremkite Alką
 Pradžia

Alkas.lt su Jūsų parama – už lietuvišką Lietuvą!

ket testai | fs25 mods | Refinansavimas | iPhone 16 Pro Max | Daigyklos | gta 5 mods | DARBO SKELBIMAI

© 2011 Alkas.lt - Visos teisės saugomos. | Svetainę kūrė - Studija 4D

  • Saulės arkliukai
  • Renginiai
  • Reklama
  • Turinys
  • Apie Alkas.lt
  • Paremkite Alką
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Horoskopai
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai