Vokietijos medicinos technologijų bendrovių įmonė,„Siemens Healthineers“ pasirašė pirmąją mokslinių tyrimų sutartį Baltijos šalyse su Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) ligonine Kauno klinikomis.
„Siemens Healthineers“ – vaizdinių tyrimų ir diagnostikos technologijų sveikatos priežiūros pirmūnė – su Kauno klinikomis pasirašė pirmąją tokio pobūdžio mokslinę širdies ir kraujagyslių ligų tyrimų sutartį Baltijos šalyse.
Šis sutartis yra pirmoji Baltijos šalyse, skirta augantiems iššūkiams širdies ir kraujagyslių ligų srityje spręsti, taikant širdies vaizdinių tyrimų naujoves. Šia sutartimi ypač siekiama paremti ir palaikyti dr. Tomo Lapinsko, LSMU ligoninės Kauno klinikų direktoriaus visuomenės sveikatai, mokslams ir studijoms jau atliekamą išsamų širdies MR tyrimų darbą. Dr. Tomas Lapinskas yra pripažintas pirmaujančiu kardiologu širdies MR tyrimų srityje Lietuvoje.
Kauno klinikos šiuo metu yra viena iš dvylikos gydymo įstaigų Europoje, sulaukusi Europos kardiologų draugijos širdies vaizdinių tyrimų asociacijos akreditacijos širdies magnetinio rezonanso srityje. Tarptautinis pripažinimas suteikia galimybę Kauno klinikoms tapti širdies magnetinio rezonanso tyrimo referenciniu centru, dalyvauti svarbiuose moksliniuose tyrimuose, būti tarptautiniu mokslo centru, kuriame įgūdžius gali įgyti užsienio šalių žinovai.
Pasirašytoje sutartyje nustatytos konfidencialumo ir bendradarbiavimo gairės leidžia Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninei Kauno klinikoms naudoti „Siemens Healthineers“ technologijas, kuriomis dar nėra prekiaujama. Jos gali būti naudojamos moksliniams tyrimams ir projektams įgyvendinti bei kartu kurti naujoviškus sprendimus, siekiant pagerinti diagnostikos priemones širdies ir kraujagyslių ligoms nustatyti.
„Tyrimai ir naujovės leidžia mums išplėsti tikslumo reikalaujančios medicinos galimybes, kurių galutiniai naudos gavėjai yra ligoniai. Nuoširdžiai džiaugiamės pirmąja mokslinių tyrimų sutartimi, pasirašoma Baltijos šalyse, kuri, kaip tikimės, leis sukurti pažangius sprendimus, padedančius sveikatos priežiūros paslaugų teikėjams geriau pasirūpinti savo širdies ligomis sergančiais ligoniais,“ – teigia Jarnas Eskelinenas (Jarno Eskelinen), „Siemens Healthineers“ Suomijos ir Baltijos šalių regiono vykdomasis direktorius.
„Toks pasiekimas yra nepaprastai vertingas ne tik mūsų akademinei ir mokslo bendruomenei; tai užtikrins pažangių ir tikslesnių neinvazinių diagnostikos priemonių plėtrą ir veiksmingesnį taikymą ligoniams, sergantiems širdies ir kraujagyslių ligomis. Drauge su „Siemens Healthineers“ galėsime sustiprinti mūsų atliekamus tyrimus širdies ir kraujagyslių medicinos srityje,“ – pažymėjo dr. Tomas Lapinskas.
Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninė Kauno klinikos yra didžiausia daugiaprofilinė sveikatos priežiūros įstaiga Lietuvoje ir Baltijos šalių regione. Ligoninės siekiai apima šiuolaikinę sveikatos priežiūrą ir socialiai atsakingą pagalbą sunkiausiems ligoniams. Ilgamečiai papročiai drauge su ligoninės valdymo naujovėmis suteikia didesnes galimybes ir ligoninės darbuotojams, ir ligoniams. Be to, universiteto ligoninė yra didžiausia įstaiga Lietuvoje, skirta sveikatos mokslų (medicinos, odontologijos, farmakologijos, visuomenės sveikatos ir slaugos) studijoms ir klinikinei praktikai. Kauno klinikose dirba daugiau nei 1300 gydytojų ir 2300 slaugytojų, kurie pagal įrodymais pagrįstą klinikinę praktiką teikia aukščiausios kokybės sveikatos priežiūros paslaugas. 2019 m. metinis ambulatorinių konsultacijų skaičius viršijo 1,38 mln., į ligoninę paguldyti buvo 94 tūkstančiai ligonių.
AG „Siemens Healthineers“ (listinguojama Frankfurte, Vokietijoje: SHL) kuria sveikatos priežiūros ateitį. Kaip pirmaujanti medicinos technologijų bendrovė, kurios būstinė yra Erlangene, Vokietijoje, „Siemens Healthineers“ padeda sveikatos priežiūros paslaugų teikėjams visame pasaulyje didinti veiksmingumą per savo regionines bendroves, suteikdama jiems daugiau galimybių tobulinti tikslumo reikalaujančią mediciną, pertvarkyti priežiūros paslaugas, pagerinti ligonių patirtį ir skaitmeninti sveikatos priežiūros paslaugas. „Siemens Healthineers“ nuolat tobulina savo gaminių ir paslaugų portfelį dirbtinio proto palaikomomis programomis ir skaitmeniniais pasiūlymais, atliekančiais vis svarbesnį vaidmenį naujausių medicinos technologijų srityje.
Šios naujos programos sustiprins bendrovės pagrindinę veiklą in vitro diagnostikos, gydymo, naudojant vaizdo atkūrimo priemones, ir in vivo diagnostikos srityje. „Siemens Healthineers“ taip pat teikia daugybę paslaugų ir sprendimų, kuriais siekiama pagerinti sveikatos priežiūros paslaugų teikėjų galimybes teikti aukštos kokybės ir veiksmingo gydymo paslaugas ligoniams. 2020 m. fiskaliniu laikotarpiu, kuris baigėsi 2020 m. rugsėjo 30 d., „Siemens Healthineers“, visame pasaulyje turinti apie 54 000 darbuotojų, uždirbo 14,5 mlrd. eurų pajamų ir 2,2 mlrd. eurų pakeisto EBIT.