Beveik 3 tūkst. Kauno miesto pradinukų, einančių į antrą klasę, kartą per savaitę ners į baseinus. Miestas drauge su Švietimo, mokslo ir sporto ministerija ketvirtus metus iš eilės tęsia užsiėmimų ciklą mažiesiems kauniečiams, supažindinant juos su plaukimo ir saugaus elgesio vandenyje pagrindais – nuo teorinių žinių iki praktinių įgūdžių. Užsiėmimai vandenyje prasideda jau šią savaitę ir tęsis iki metų galo.
Plaukimas – viena populiariausių popamokinių veiklų Kauno vaikams. Skaičiuojama, kad vien tarp antrokų treniruotes miesto sporto mokyklų baseinuose reguliariai lanko vienas iš penkių mokinių. Tačiau mieste jau nebe pirmus metus keliamas tikslas išmokyti visus antrų klasių mokinius plaukimo pradmenų, kad atviruose vandens telkiniuose ir baseinuose jie jaustųsi saugūs.
„Kokie pavojai tyko vandenyje ar šalia jo, kaip išsilaikyti vandens paviršiuje, taisyklingai kvėpuoti – privalo žinoti kiekvienas. Sudarome sąlygas mokytis plaukimo pagrindų nuo pat mažumės, kai vaikai yra imliausi. Šiemet visi norintys antrų klasių mokiniai vėl dalyvaus nemokamoje programoje, mokydamiesi plaukti be apsauginių priemonių, taisyklingai panerti, o tuo pačiu smagiai praleis laiką kassavaitinėse treniruotėse.
Prižiūrimi trenerių ir instruktorių, mažieji kauniečiai įveiks baimes, drąsiau jausis vandenyje bei ugdys bendruosius savisaugos įgūdžius. Baigę visą plaukimo kursą, vaikai gaus sertifikatus, o gabiausieji galės toliau tobulėti sporto mokyklose“, – kalbėjo Kauno mero pavaduotoja Rasa Šnapštienė.
Vaikų plaukimo programa startuoja jau šią savaitę ir tęsis iki gruodžio vidurio. Iš 3144 Kauno miesto mokyklas lankančių antrokų plaukimo pagrindų mokysis 2792 vaikai. Apie dešimtadalis vaikų pirmenybę teikia jau lankomiems sporto būreliams, o kitiems teko atsisakyti šių mokymų dėl sveikatos problemų.
Kiekvienam antrokui priklauso 14 nemokamų užsiėmimų. Jos vyks trijuose miesto baseinuose – „Girstutyje“, Kauno plaukimo mokykloje bei sporto mokykloje „Startas“. Šios įstaigos pasirinktos ne tik dėl baseinų dydžių, bet ir dėl patogios vietos – jos lengvai pasiekiamos iš visų miesto mikrorajonų.
Organizuojant nemokamų plaukimo pamokų ciklą stengtasi itin kruopščiai planuoti vaikų srautus, ieškant palankiausio laiko užsiėmimams, kuomet baseinų užimtumas mažiausias. Grafikai sudaryti taip, kad nesikirstų su kasdieniais pamokų tvarkaraščiais ir būtų užtikrintas sklandus vaikų nuvežimas į baseinus bei grįžimas iš jų.
Antrokų plaukimo pamokoms ir kelionėms iš mokyklų į baseinus iš viso skirta per 132 tūkst. eurų.