Penktadienis, 6 kovo, 2026
  • Saulės arkliukai
    • Diskusijos
    • Gyvoji tradicija
    • Etninės kultūros paveldas
    • Kultūros teorijų labirintai
    • Iš mokslo tyrimų
    • Ugdytojai ir ugdytiniai
    • Profesijos
    • Subkultūros
    • Kitos kultūros
    • Kūryba
    • Mes skaitome knygas
    • Margos pievos: renginiai
    • Keliauk lėtai: tėvynės pažinimas
    • Praktiniai patarimai
    • Iš mados istorijos
    • Mados tinklarastininkas
    • Fotogalerijos
    • Redakcija
  • Renginiai
  • Reklama
  • Turinys
  • Apie Alkas.lt
  • Paremkite Alką
Alkas.lt
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
Alkas.lt
No Result
View All Result
Pradžia Naujienos Lietuvoje

Centro partija – Tautininkai dėl A.Verygos sprendimų kreipėsi į teismą

www.alkas.lt
2020-08-31 13:38:27
71
PERŽIŪROS
5
N.Puteikis: Nomenklatūrinį režimą reikia keisti piliečių ir valdžios dialogu

Naglis Puteikis | M. Matulevičiaus nuotr.

Naglis Puteikis | M. Matulevičiaus nuotr.
Naglis Puteikis | M. Matulevičiaus nuotr.

Rugpjūčio 31 d., pirmadienį, 10 val. Seimo narys, Centro partijos-Tautininkų  (CPT) pirmininkas, Seimo narys Naglis Puteikis ir vicepirmininkas Kristupas Krivickas Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui (LVAT) įteikė pareiškimą, kuriame teismo prašoma naikinti privalomą veido kaukių dėvėjimą ne medicinos įstaigose ir atkurti sveikatos paslaugas ta apimtimi, kurios buvo iki karantino paskelbimo.

Po pareiškimo įteikimo surengtoje spaudos konferencijoje CPT pirmininkas N. Puteikis žurnalistams įvardijo dvi kreipimosi į teismą priežastis.

„Pirmoji kreipimosi į teismą priežastis yra nesėkmingas mano kaip Seimo nario susirašinėjimas šiais klausimais su atsakingais pareigūnais bei institucijomis ir nevykstantys Seimo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų (LVŽS) frakcijos posėdžiai. Antroji – didžiulis visuomenės spaudimas, kad būtų pilna apimtimi atkurtas kokybiškas sveikatos priežiūros paslaugų visoje Lietuvos teritorijoje teikimas bei augantis pasipiktinimas pertekliniais reikalavimais dėvėti veido kaukes. Europos šalys, kuriose koronaviruso infekcija kontroliuojama ypač sėkmingai, tokios kaip Danija, Latvija, privalomų reikalavimų dėvėti kaukes už sveikatos priežiūros įstaigų ribų nėra“, – sakė N. Puteikis.

K. Krivickas pateikė sumažėjusio sveikatos priežiūros paslaugų prieinamumo pavyzdžių. Ir teigė, kad šio klausimo opumą galima pagrįsti vien tuo, kad jo parengtą elektroninę peticiją dėl sveikatos apsaugos paslaugų prieinamumo jau per pirmąjį vakarą pasirašė beveik 10 000 piliečių.

CPT pirmininkas N. Puteikis sakė, kad pareiškime, be kita ko, prašoma ištirti vadinamojo „valstybės operacijų vadovo“, kurio pareigas vykdo sveikatos apsaugos ministras, teisinį statusą, o taip pat jo sprendimų teisėtumą.

„Aš tikiuosi, kad teismas su ekspertų pagalba išnagrinės visuomenėje aštrėjantį veido kaukių privalomo dėvėjimo klausimą“, – sakė CPT pirmininkas.

„Pareiškimu taip pat siekiama įpareigoti Sveikatos apsaugos ministrą per 30 dienų atkurti sveikatos priežiūros paslaugų apimtis, buvusias iki karantino paskelbimo. Išnagrinėję Sveikatos apsaugos ministerijos teisės aktus, priimtus ekstremaliosios situacijos laikotarpiu, pastebėjome, kad ministerija nevykdo Sveikatos priežiūros įstaigų įstatyme nustatyto reikalavimo vertinti šių įstaigų veiklą pagal pacientų pasitenkinimą, pagal paslaugos suteikimo trukmę ir kitus privalomus rodiklius“, – konstatavo K. Krivickas.

N. Puteikis pridūrė, kad Pareiškime teismo prašoma įpareigoti Sveikatos apsaugos ministeriją per 10 dienų sugrąžinti sveikatos priežiūros įstaigų vertinimą pagal įstatymiškai privalomus rodiklius, o taip pat užtikrinti šių duomenų pateikimą piliečiams suprantamu būdu tiek įstaigoje, tiek plačiajai visuomenei.

Atsakydamas į žurnalistų klausimus, N. Puteikis priminė: „Asmens sveikatos priežiūros paslaugos yra finansuojamos iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšų, o visuomenės sveikatos priemonės, susijusios su infekcijų kontrole pagal įstatymą privalo būti finansuojamos iš valstybės biudžeto asignavimų. Todėl, pasak jo, papildomi infekcijų kontrolės uždaviniai niekaip negali pateisinti sveikatos priežiūros paslaugų apimties, prieinamumo, priimtinumo ir tinkamumo mažinimo, lyginant su tuo, kas buvo planuojama iki karantino paskelbimo“.

CPT spaudos konferencijoje dalyvavusi Lietuvos medikų sąjūdžio vadovė Živilė Gudlevičienė pakomentavo, kad kai kurios įstaigos jau atstatė buvusias paslaugų apimtis, o kitose (ypač rajonuose) yra objektyvūs trukdžiai jas atstatyti, todėl Sveikatos apsaugos ministerija turi tikslingai šias kliūtis šalinti, o ne laukti kol viskas savaime susitvarkys. Dėl kaukių privalomo dėvėjimo ji išreiškė nuomonę, kad šių priemonių nereikia perlenkti, o koronaviruso infekciją reikia kontroliuoti kompleksiškai, neuždarant verslo bei kitos veiklos ir netrikdant kasdieninio gyvenimo.   

Augantį visuomenės nepasitenkinimą neproporcingais valdžios sprendimais kovoje su koronavirusu liudija savaitgalį Vilniuje, Berlyne bei Londone įvykę mitingai. Šeštadienį Vilniuje, Vinco Kudirkos aikštėje bemaž tūkstantį žmonių sutraukusiame mitinge „Už laisvą pasirinkimą“ buvo reikalaujama, kad būtų nuimti su koronaviruso užkratu siejami pertekliniai apribojimai smulkiam ir vidutiniam verslui, kad būtų sugrąžintos normalios sąlygos švietimo ir medicinos paslaugų teikimo srityse. Tuo pat metu panašūs mitingai įvyko Berlyne ir Londone sutraukė net kelias dešimtis tūkstančių dalyvių. Berlyne į mitingą susirinko dvigubai daugiau žmonių nei tikėtasi – apie 38 tūkst.

Spausdinti 🖨

Susiję straipsniai:

  1. Seimo narys N.Puteikis kreipiasi į teismą dėl A.Verygos sprendimų
  2. Signataras Z. Vaišvila dėl VRK veiksmų kreipėsi į Vilniaus apygardos administarcinį teismą
  3. Tautininkai ragina priešintis valstybės nusavinimui
  4. N. Puteikis dėl nepagrįstai padidintų kainų Vyriausybę ir premjerą duoda į teismą (video)
  5. P. Markevičius: LVAT sprendimas padės kovoti su rubikonine baudžiava
  6. N. Puteikio telkiama „Antikorupcinė koalicija“ skųs teismui Vyriausybę ir A. Butkevičių (tiesioginė transliacija, video)
  7. Prie Vilniaus apylinkės teismo vyks A. Astrauskaitės palaikymo mitingas
  8. Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas išnagrinėjo Referendumo iniciatyvinės grupės narių skundą (video)
  9. Teismas nagrinės referendumo iniciatorių skundą prieš VRK
  10. Seimo rinkimuose dalyvaus ir „Antikorupcinė N.Puteikio ir K.Krivicko koalicija“ 
  11. Pareigas palieka Vyriausybės vadovo patarėjas S. Malinauskas
  12. Sudaryta nauja grupė, skleisianti pranešimus dėl koronaviruso
  13. Norint patekti į Seimą – ir sveikatos patikra
  14. Karantinas gali būti pratęstas, kai kurios sąlygos verslui gali keistis (video)
  15. Centristai siekia sujungti nesistemines partijas į vieną galingą kumštį

Siūlomi vaizdo įrašai:

ALKO TURINYS

Pastabos 5

  1. Romas says:
    6 metai ago

    Kauke atitverti virusą, tai, kaip uodus sodo tvora. Kur praeina oras, ten praeis ir jie…
    Tai tik žmogelių muštravimas, pratinimas prie besąlygiško paklusnumo.

    Atsakyti
    • -.-.- says:
      6 metai ago

      esmė yra ta, kad be kaukės iškvepiamu oru (kartu su visais virusais) pasidalini ir su aplinkiniais kelių žingsnių spinduliu. Su kauke – tik kokio pusmetrio ar metro spinduliu. Taigi, skirtumas yra, ir tai iš tiesų turėtų kažkiek pristabdyti viruso sklidimą tarp žmonių.

      Atsakyti
  2. Pajūrietis says:
    6 metai ago

    Be kaukių gyvena tik vaikai ir kvailiai.

    Atsakyti
  3. Romas says:
    6 metai ago

    O prie kurių latviai su danais? Pažįstamas sugrįžo iš Daugpilio – visi be kaukių, ir lauke, ir patalpose.
    Vakcinos dar nėra, veiksmingų priemonių – taip pat. Bet valdžia turi kažką daryti. Va ji ir daro…

    Atsakyti
  4. Astronomas geofizikas inž. Romualdas Zubinas says:
    6 metai ago

    41-jų tremtinys, TREČIOJO ir KETVIRTOJO ŽEMĖS JUDĖJIMŲ ATRADĖJAS! PROFESORIUI VERYGAI LAIKAS AUKSINĮ MEDALĮ KABINTI, BET ne ANT KRYŽIAUS KALTI!!!!

    Atsakyti

Parašykite komentarą Atšaukti atsakymą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Naujienos

Inauguracija
Lietuvoje

Prezidentas dalyvavo Lietuvos sveikatos mokslų universiteto rektoriaus inauguracijoje

2026 03 06
Trakų viadukas
Lietuvoje

Pradedamas Trakų viaduko atnaujinimas

2026 03 06
Duobė kelyje
Gamta ir žmogus

Draudikai šiemet registruoja itin didelį nukentėjusiųjų skaičių

2026 03 06
Ruoniukas
Gamta ir žmogus

Metas, kai pakrantėje pasirodo ruoniukai: kaip elgtis jį pastebėjus

2026 03 06
Skaitymai su šunimi
Gamta ir žmogus

Mažieji kauniečiai kviečiami skaityti drauge su terapiniais šunimis

2026 03 06
Pratybos
Lietuvoje

Bus tikrinamas tūkstančių šaulių pasirengimas ekstremalioms padėtims

2026 03 06
Automobilių statymas
Lietuvoje

Klaipėda tęsia automobilių stovėjimo vietų plėtrą

2026 03 06
Klaipėdos uostas
Lietuvoje

Baigti darbai pirmosiose naujojo kruizinių laivų terminalo krantinėse

2026 03 06

SKAITYTOJŲ PASTABOS

  • Christo Grozevas apie JAV ir Izraelio smūgiai Iranui: Ormūzo sąsiaurio uždarymas ir pasaulio nerimas
  • +++ apie Miesto ir tautos simbolis
  • Kažin apie Miesto ir tautos simbolis
  • Rimgaudas apie Alkas.lt sveikina žymų etnoastronomą, baltų kultūros tyrinėtoją Joną Vaiškūną 65-mečio sukakties proga!

NAUJAUSI STRAIPSNIAI

  • Prezidentas dalyvavo Lietuvos sveikatos mokslų universiteto rektoriaus inauguracijoje
  • Pradedamas Trakų viaduko atnaujinimas
  • Draudikai šiemet registruoja itin didelį nukentėjusiųjų skaičių
  • Metas, kai pakrantėje pasirodo ruoniukai: kaip elgtis jį pastebėjus

Kiti Straipsniai

Raginama stabdyti šimtamečių medžių kirtimus greta Vilniaus | lrs.lt nuotr.

Ar apginsime Labanoro girią dar kartą?

2026 03 03
Zigmas Vaišvila

E. Čibirauskas, G. Ustinavičius, Z. Vaišvila. Referendumas dėl grynųjų pinigų. VRK manipuliacijos

2026 03 01
Juozo Krikštaponio paminklinis akmuo Ukmergėje | Wikipedia.org nuotr.

Teismas apgynė J. Krikštaponio vardą, o Ukmergės rajono valdžia jį siekia ištrinti iš istorinės atminties

2026 02 24
Atliekų perdirbimo įmonė

Iš Skaidiškių išsikelia dar viena atliekų perdirbimo įmonė

2026 02 12
VRK draudžia referendumus

E. Čibirauskas, G. Ustinavičius, Z. Vaišvila. VRK nevykdo teismo sprendimo

2026 01 24
Alina Laučienė kalba su žurnalistais

Mokytoja A. Laučienė išteisinta: teismas nubrėžė ribą kalbos kriminalizavimui

2026 01 12
Marija Jakubauskienė

Liberalai abejoja, ar sveikatos apsaugos ministrė gali toliau eiti pareigas

2026 01 07
Teismas priėmė nagrinėti skundą dėl VRK

E. Čibirauskas, Z. Vaišvila ir G. Ustinavičius. Teismas: Konstituciją keisti NEVALIA

2025 12 20
Petras Gražulis, Vilniaus apygardos teismas

P. Gražulis. 5 000 € bauda už tiesą – Lietuvos teismas kriminalizuoja istoriją ir laisvą žodį

2025 12 08
Aplinkos apsaugos departamentas | am.lrv.lt nuotr.

Už neteisėtą saugotinų želdinių iškirtimą – 44 tūkst. eurų bauda

2025 12 08

Skaitytojų nuomonės:

  • Christo Grozevas apie JAV ir Izraelio smūgiai Iranui: Ormūzo sąsiaurio uždarymas ir pasaulio nerimas
  • +++ apie Miesto ir tautos simbolis
  • Kažin apie Miesto ir tautos simbolis
  • Rimgaudas apie Alkas.lt sveikina žymų etnoastronomą, baltų kultūros tyrinėtoją Joną Vaiškūną 65-mečio sukakties proga!
  • Bartas apie I. Vėgėlės sušauktoje „piliečių konferencijoje“ – telkties Lietuvai manifestas ir kvietimas veikti
 
 
 
 
 
Kitas straipsnis
Reikšminga elektros energijos kainos dalis vis dar nepakankamai skaidri

Kokias duomenimis teikdami pasiūlymus galės naudotis nepriklausomi elektros tiekėjai?

Sekite mus Feisbuke

Naujienos | Nuomonių ratas | Kultūra
Visuomenė | Gamta ir žmogus | Mokslas
Skaitiniai | VideoAlkas | Visi rašiniai | Paremkite Alką
 Pradžia

Alkas.lt su Jūsų parama – už lietuvišką Lietuvą!

ket testai | fs25 mods | Refinansavimas | iPhone 16 Pro Max | Daigyklos | gta 5 mods | Paskolos iš SAVY | DARBO SKELBIMAI

 

© 2011 Alkas.lt - Visos teisės saugomos. | Svetainę kūrė - Studija 4D

  • Saulės arkliukai
  • Renginiai
  • Reklama
  • Turinys
  • Apie Alkas.lt
  • Paremkite Alką
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai