Birželio 27 d. Lietuvos šaulių sąjungos (LŠS) vado pasikeitimo ir kovinės vėliavos perdavimo iškilmėse pulkininkas leitenantas Gintaras Koryzna, vadovavęs organizacijai nuo 2017 m. liepos, vėliavą perdavė naujajam sąjungos vadui pulkininkui Albertui Dapkui. Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelyje Kaune vykusiose iškilmėse dalyvavo ir krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis, krašto apsaugos viceministras Vytautas Umbrasas.
„Patrotizmas yra ne jausmas, o veiksmas, ir šauliai yra vienas gražiausių patriotizmo išraiškos pavyzdžių. Todėl džiaugiuosi, jog Lietuvos šaulių sąjunga per pastaruosius ketverius metus išgyvena atsinaujinimo ir stiprėjimo etapą. Iki 12 tūkst. išaugo ir iš esmės atsinaujino šaulių gretos: LŠS narių amžiaus vidurkis šiuo metu yra apie 40 metų ir bene pirmą kartą turime apylygį jaunųjų šaulių bei suaugusių sąjungos narių skaičių, auga jaunųjų šaulių gretos, stiprėja koviniai šaulių būriai“, – iškilmėse sakė ministras, kuris taip pat yra šios organizacijos narys.
Pasak ministro, šalia kiekvieno šaulio – jo šeima, draugai, artimieji, kurie neabejotinai perima dalį šauliškų pažiūrų. Ir tai reiškia, jog didžiausių nuo Nepriklausomybės atkūrimo grėsmių metu turime dar vieną svarbią atgrasymo priemonę – stiprią pilietinę visuomenę, kuri pasirengusi gintis.
Jis padėkojo G. Koryznai už jo lyderystę, auginant ir stiprinant šaulius, o naujajam šaulių vadui palinkėjo dar didesnio kokybinio ir kiekybinio šuolio. Tarnybą LŠS baigiančiam plk. Ltn. G. Koryznai ministras įteikė krašto apsaugos sistemos medalį „Už pasižymėjimą“ .
Lietuvos šaulių sąjungos vadas plk. ltn. G. Koryzna nusipelniusiems šauliams įteikė apdovanojimus už pavyzdingą šaulišką veiklą bei tarnystę Lietuvai, atsisveikindamas dėkojo už savanorystę ir palaikymą dirbant Tėvynės labui. Broliai ir sesės šauliai, dėkoju Jums už pasitikėjimą ir palaikymą visus tuos metus, kai kartu dirbome Šaulių sąjungos bei Tėvynės labui. Džiaugiuosi ir didžiuojuosi, kad Šaulių sąjungoje dominuoja stipri savanorystės samprata, kad Jūsų, šaulių, savanoriškos iniciatyvos yra teigiamas ir sektinas pavyzdys kiekvienam piliečiui. Ačiū už Jūsų šauliškumą ir tarnybą Tėvynės labui“, – prieš iškilmingą šaulių rikiuotę sakė jis.
„Džiaugiuosi, kad perimu vėliavą iš brolio šaulio plk. ltn. Gintaro Koryznos, šis jo vadovavimo mūsų organizacijai laikotarpis, pasižymėjo tvariu Sąjungos pozicijų stiprinimu ir iššūkiais, su kuriais buvo puikiai susitvarkyta,“ – sakė plk. Albertas Dapkus, – Tikiuosi, kad visi drauge atliksime ne vieną prasmingą darbą Tėvynės labui ir kartu galėsime pasidžiaugti savo darbo rezultatais“. Kreipdamasis į šaulius jis pabrėžė, kad ir toliau saugojama tai, kas vienija visus organizacijos narius – tai kariška apranga, ženklai, kultūra, istorinė atmintis ir ideologija.
Lietuvos šaulių sąjungos vado pasikeitimo iškilmių dieną priesaiką Lietuvos Respublikai šiandien davė ir apie 20 šaulių. Jie prisiekė būti ištikimi Lietuvos Respublikai, ginti ir saugoti jos nepriklausomybę, teritorijos vientisumą ir konstitucinę santvarką, laikytis Lietuvos Respublikos Konstitucijos ir įstatymų, sąžiningai vykdyti šaulio pareigas.
Iškilmėse Kaune taip pat dalyvavo Lietuvos kariuomenės Gynybos štabo viršininkas generolas majoras Gintautas Zenkevičius, Seimo nariai, buvę Lietuvos šaulių sąjungos vadai, Šaulių sąjungos rinktinių vadai, Lietuvos šaulių sąjungos štabo darbuotojai, kiti svečiai.
Lietuvos šaulių sąjunga yra valstybės remiama ir jai padedanti savanoriška sukarinta pilietinės savigynos asociacija. Sąjungos tikslas – stiprinti Lietuvos Respublikos nacionalinį saugumą, telkti jos piliečius ir prisidėti prie valstybės gynybinės galios didinimo, viešojo saugumo užtikrinimo, visuomenės pilietinio, patriotinio ir tautinio ugdymo. Ugdyti pasitikinčius savimi, kūrybingus, motyvuotus ir drausmingus Lietuvos Respublikos piliečius, pasirengusius ginti Tėvynę, nelaimės atveju padėti kitiems. LŠS įkurta 1919 m., jai priklauso 12 tūkst. šaulių ir jaunųjų šaulių. Sąjungos struktūrą sudaro 10 rinktinių, kurios įsikūrusios visuose Lietuvos administraciniuose centruose.
Paminsiu du nusipelniusius šaulius : Shimashius ir Jakilaitis. Vienas lentas nukabinėjo ,kitokius žygdarbius atliko. Kitas gi ,tiems žygdarbiams pritarė ir pagyriamai aprašė.