Birželio 6 d. Vilniuje įvyko bendras politinių partijų Lietuvos laisvės sąjungos (liberalai), „Tvarkos ir teisingumo“ bei visuomeninio politinio judėjimo “Pirmyn, Lietuva” suvažiavimas, kurio metu pakeistas partijos pavadinimas, o naujos partijos pirmininku slaptu balsavimu išrinktas Remigijus Žemaitaitis. „Laisvė ir teisingumas“ įsteigta Lietuvos laisvės sąjungos (liberalai) partijos pagrindu. Tokį ir kitus sprendimus priėmė aukščiausias partijos valdymo organas – Suvažiavimas, kuriame dalyvavo apie 500 delegatų bei svečių iš visos Lietuvos. Suvažiavimas dėl COVID19 apribojimų masiniams renginiams vyko automobiliuose. Suvažiavimo metu buvo pristatyta trijų politinių judėjimų jungimosi sutartis, pristatyta ir patvirtinta nauja programa, deklaracija, rinkimų programa, naujas pavadinimas bei rinkimų šūkis Seimo rinkimuose: ,,Vienas už visus, visi už Lietuvą“.
„Manau, jog šis suvažiavimas yra geriausia proga atviram ir nuoširdžiam bendraminčių pokalbiui apie svarbiausius dalykus, kurie gali lemti mūsų organizacijos ateitį, kritiškam požiūriui į tai, ką padarėme arba kodėl pasiekti užsibrėžtų tikslų nepavyko kiekvienam atskirai. Tačiau esu įsitikinęs, jog mes neturėtume pernelyg įsijautę kapstytis praeityje ir ieškoti detalių būtajame kartiniame laike. Turime nusiteikti ateities kūrybai ir ateities projektams, kuriuos mūsų partija „Laisvė ir teisingumas“ yra pajėgi siūlyti Lietuvai“, – kalbėjo naujai išrinktas partijos Laisvė ir teisingumas pirmininkas Remigijus Žemaitaitis.
Naujai partijai vadovausiantis Remigijus Žemaitaitis pristatė penkis savo pavaduotojus. Buvęs Generalinis prokuroras, Seimo pirmininkas, laikinai ėjęs šalies Prezidento pareigas – Artūras Paulauskas, bei buvęs Seimo narys, ilgametis Vilniaus miesto meras ir Vilniaus miesto tarybos narys Artūras Zuokas partijoje eis pirmųjų pirmininko pavaduotojų pareigas. Kiti pavaduotojai: meno pasaulyje puikiai žinoma, Lietuvos menininkų galerininkų asociacijos prezidentė, tarptautinės meno mugės „ArtVilnius“ įkūrėja ir vadovė, Vilniaus miesto tarybos narė – Diana Stomienė; teisininkas, advokatas, visuomenininkas, Vilniaus miesto tarybos narys – Vydūnas Sadauskas bei dabartinis R. Žemaitaičio kolega Seime, Seimo narys – Kęstutis Bartkevičius. Suvažiavimo delegatai vienbalsiai pritarė pirmininko teiktoms pavaduotojų kandidatūroms.
“Šalia savęs negalėčiau įsivaizduoti geresnės komandos bendram mūsų darbui šios organizacijos labui. Tai žmonės – mylintys savo šalį, savo sričių profesionalai, puikūs strategai, jau dabar dirbantys kartu ir atskiromis grupėmis pagal savo profesines sritis. Tai komanda, kuri po kiekvieno mūsų susitikimo pristato puikias idėjas, komanda – pilna entuziazmo ir tikėjimo tuo, ką daro. Esu įsitikinęs, kad ši komanda tikrai padarys viską, kad jų jau įgyvendintos ir dar tik planuojamos įgyvendinti idėjos prisidėtų prie mūsų šalies gerovės”, – kalbėjo naujai išrinktas partijos pirmininkas R. Žemaitaitis.
Politinė partija „Laisvė ir teisingumas“ po suvažiavimo tapo parlamentine partija. Ji turi du savo partijos atstovus Seime. 6 partijos nariai eina miestų merų pareigas. Daugiau kaip šimtas partijos atstovų dirba tarybos nariais įvairiose šalies savivaldybėse.
Tie vyrai turėtų pamojuoti perone, nes jų traukinys išvyko prieš keletą metų…
taigi, berods prieš dvidešimt metų jie jau valdė 😀
Tai kq čia kokie kalinių (baustųjų) atstovai – visus kalinius paleis į laisvę…
Kadangi į mero kėdę įšokti nepasisekė, išmanusis „Zuokula” nusprendė už Žemaitaičio nugaros į Seimą šmurkštelėti?
Vis galvoju apie nesibaigiančias Lietuvos SOSTINĖS rinkimines nesėkmes. Tartum užkerėta būtų.
Paskutinių rinkimų rezultatas: mero rinkimų finiše liko dvi blogybės. Ar tie, kas dalyvavo balsavime už blogybę(!), balsavo UŽ (jų įsivaizdavimu) „mažesniąją”, tiek tiek save vertina, mano, jog jie tik blogybės verti? Bet nori nenori, jie lieka atsakingi už savo meilės blogybėms dabartinį siautėjimą dar platesniu frontu, negu Zuokas sugebėjo. Tokio masto, tokių išpuolių prieš SOSTINĘ ir prieš Lietuvą, jos istoriją, net „mažesniojo blogiuko” rėmėjai nesitikėjo…
Aiškią vertybių sistemą turintis žmogus, susidarius aplinkybėms, kai dalyvausiantys žaidime turės pasirinkimą tik iš dviejų blogybių, rinksis arba pasyvią poziciją (apskritai nedalyvaus tokiame žaidime), arba dalyvaus, bet NE kad RINKTŲ, o kad pasinaudotų esama galimybe nedviprasmiškai parodyti, jog NEPRITARIA nė vienai iš blogybių – BRAUKIA LAUK ABI.
Tai būtų jo pilietinis oraus žmogaus pareiškimas, jog jis SAVE GERBIA, todėl nei pats nesižemins, nei leisis žeminamas – iš jam pakišto blogybių krepšelio nieko nesirinks.
„Mažesnės” blogybės rinkimosi ydingumą turime tokio dydžio, kad jau turėtume pamoką išmokti ir keisti savo veiksmus per rinkimus.
Pasyvi pozicija – nedalyvavimas rinkimuose – bus panaudota vienos iš blogybių naudai. Taigi, tai ne tas kelias, kuris sustabdytų mūsų nuolatinį skendėjimą „mažesnės blogybės” pelkėje.
MASINIO abiejų blogybių IŠBRAUKIMO rinkimų lapelyje padarinys – neįvykę rinkimai, nes kandidatai nesurinks būtinosios balsų persvaros.
Jei mes bent tam pagaliau susivienytume – neįvykę rinkimai gal pagaliau pažadins mūsų „partijas” iš palaiminto, amžino, lyg Lenino mauzoliejuje, snūduriavimo savo postuose, tik retkarčiais pasiverčiant ant kito šono?
Aš tai balsavau už Šiamšių. Ir pirmame, ir antrame turuose. Ir dėl to nesigailiu.
Nors ne visuomet jam pritariu (pvz., dėl gen. Noreikos lentos nuėmimo, o ypač – dėl liberalų suskaldymo), bet vis tiek geresnės alternatyvos nemačiau. Ir dabar nematau.
Jei lyginti Laisvės partijos ir Liberalų sąjūdžio kandidatus – tai aš labiau už Liberalų sąjūdžio. Bet pastarieji, deja, Vilniuje neturi nugalėti pajėgių asmenybių.
Nors visumoje būtų puiku, jei ta klaida, atsisakant absurdiškų ambicijų, būtų ištaisyta – Laisvės partija prisijungtų prie Liberalų sąjūdžio. Tikiuosi, kad po Laisvės partijai neabejotinai nesėkmingų būsimų Seimo rinkimų taip ir nutiks. Nes liberalų sąjūdis tikrai gaus ne mažiau mandatų (o gal ir daugiau) nei dabar, o Laisvės partija – manau nieko. Tad patys supras, kad reikia prisijungti (ne jungtis, o PRISIJUNGTI).
Politiniai nuliai. Keista, kad su Zuoku vis dar lieka kažkada tikrai dėmesio vertų liberalų (pvz., Babravičius). Negi atssisakė savi idealų? Vardan ko? Vardan ištikimybės Zuokui? Keista kai kurių buvusių liberalų laikysena…
O va per Liberalų sąjūdį koks nors Babravičius, žiūrėk, gal dar ir į Seimą būtų patekęs.