Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda su pirmąja ponia Diana Nausėdiene viešėjo Kaune, būsimojoje 2022 metų Europos kultūros sostinėje.
Kauno Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelyje valstybės vadovą pasitiko Kauno miesto meras Visvaldas Matijošaitis. Išreiškę pagarbą prie paminklo Nežinomam kariui, Prezidentas su meru tęsė pokalbį žengdami atsinaujinusia Laisvės alėja. Šalies vadovas ypač domėjosi Kauno miesto kultūrinėmis aktualijomis, pasidžiaugė, kad Kaunas rodo gerą pavyzdį, savo paveldotvarkos programoje kasmet skirdamas beveik milijoną eurų. Kita vertus, stebėjosi, kaip mieste, kuris pretenduoja tapti UNESCO pasaulio paveldo vertybe, toliau griūva Kauno centrinis paštas, o šiemet lietus užliejo jau seniai remonto laukiančią M. Žilinsko galeriją.
Valstybės vadovo svečiuose laukė projekto „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ komanda. Šis projektas nėra vienerių metų įvykis, tai – jau nuo 2017-ųjų vykstantys pasiruošimo etapai ir renginiai, netikėtas miesto erdves pripildantys kultūros. Prezidentas gyrė komandos atsidavimą kuriant ilgalaikį poveikį kultūros lauke, stiprinant bendruomeniškumą ir skleidžiant europinės įvairovės idėjas. Vizito metu akcentuotas ir tolesnis finansinis projekto užtikrinimas ir infrastruktūros trūkumo klausimas. Prezidentas palinkėjo „Kaunas 2022“ komandai didelių ambicijų paversti savo projektą matomiausiu Europoje ir pažadėjęs prisidėti prie tarptautinės jo sklaidos.
Švelnėjant karantino reikalavimams, šalies vadovas vienas pirmųjų aplankė kultūros įstaigas, vėl atvėrusias duris lankytojams. Nacionaliniame M. K. Čiurlionio dailės muziejuje Prezidentas su ponia Diana apžiūrėjo šiuo metu veikiančias parodas, su muziejaus laikinąja direktore D. Kamarauskiene aptarė galimybes stiprinti kultūros įstaigų veiklą taikantis prie pakitusių aplinkybių. Šalies vadovo domėjimasis knygotyra ilgam užlaikė jį prie Vilniaus knygrišių gildijos parodos eksponatų.
Pasak Prezidento, kultūra pasižymi neįtikėtinu atsparumu ir stiprybe išlikti net ir per didžiausias negandas. „Karantino metu kultūra tęsė savo darbą internete ir daugiabučių kiemuose, toliau skaidrindama mūsų kartais bauginančią tikrovę. Muziejai, bibliotekos, teatrai buvo pirmieji, kurie buvo priversti užsidaryti, bet, vos atsiradus galimybei, ir vėl laukia žmonių. Išgirskime šį kvietimą, įpūskime gyvybės savo kultūrai ir palaikykime ją dėmesiu. Paramos reikia ne tik biudžetinėms kultūros įstaigoms, bet ir ypač nevyriausybiniam kultūros sektoriui, kuris dėl negalėjimo vykdyti savo veiklos visu tempu patiria didžiulių nuostolių“, – sakė šalies vadovas.