
Jau šį savaitgalį Lietuva laikrodžius pasuks viena valanda į priekį ir kaip kasmet pereis į vasaros laiką.
Europos Parlamento Transporto ir turizmo komitetas dar pernai paskelbė, kad 2021 m. laikrodžius persukti gali tekti paskutinįjį kartą. Tačiau dauguma Europos Sąjungos narių vis dar nepritaria rodyklių sukiojimo atsisakymui ir sprendimą turi priimti iki kitų metų pavasario.
„Nors laiko persukimas nėra naujovė, tai vis tiek yra pokytis, kuris žmonėms, ir taip nerimaujantiems dėl sparčiai plintančio koronaviruso, kelia papildomą psichologinę įtampą – tai visiškai normali reakcija. Negana to, mokslininkų tyrimai taip pat rodo, kad pirmąjį pirmadienį po laiko persukimo, kai esame priversti keltis anksčiau, padaugėja tiek lėtinių ligų paūmėjimų, tiek eismo ir kitų įvykių. Laikrodžio rodyklės pasukimas žmonėms daro visapusišką įtaką, todėl neturėtume nuvertinti jo poveikio“, – pabrėžia draudimo bendrovės Ekspertizių skyriaus vadovas Andrius Žiukelis.
Vasaros laiko įvedimo ES tvarkaraštis buvo nustatytas Europos Parlamento ir Tarybos direktyva dėl vasaros laiko susitarimų, siekiant užtikrinti sklandų ES vidaus rinkos veikimą.
Susikiškit.
Malonu, kad išauklėti ir mandagūs. AČIŪ.
Palikit ramybeje bent jau ta laika, leiskit pasidziaugti vasara ilgesniais vakarais, nes atsisakius laiko sukiojimo, kaip ir visada ka nors keiciant, bus priimtas pats kvailiausias ir blogiausias sprendimas – siuo atveju tai butu, jei butu pasirinktas ziemos laikas.