
Cukraus vatą ar ledo vilną primenantį purų sniego darinį miškininkai vadina ledo plaukais. Šis reiškinys susidaro esant vos kiek vėsesniems orams nei 0 laipsnių.
Ledo plaukus nuotraukose įamžinęs VĮ Valstybinių miškų urėdijos Šakių regioninio padalinio Plokščių girininkijos eigulys Audrius Martinkevičius pripažįsta, kad šį reiškinį per visą savo, kaip miškininko, karjerą yra matęs vos keletą kartų. Ir tik per pastaruosius dvejus metus – anksčiau to niekad nebuvo regėjęs.
„Norintiesiems savo akimis išvysti ledo plaukus, patarčiau į mišką užsukti tuomet, kai oro temperatūra yra nukritusi kiek žemiau nulio, tačiau dar nėra sniego. Pasidomėjęs, nuo ko susiformuoja šie smulkūs ledo plaukeliai, kurie pranyksta vos juos palietus ranka, sužinojau, kad tai – ne tik atitinkamos oro temperatūros ir drėgmės rezultatas. Ant mirusios lapuočių medienos, dažniausiai kritusių šakų, ledo plaukus suformuoja grybas Exidiopsis effusa“, – pasakoja A. Martinkevičius.
Šį reiškinį tyrę mokslininkai teigia, kad, esant minusinei, nuliui artimai temperatūrai, ant medžių susidaro ledo kristalai, kuriuos vėliau minėtasis grybelis paverčia plonyčiais, vos 0,01 milimetro skersmenį siekiančiais ledo plaukais. Teigiama, kad jie gali išaugti iki 2 metrų ilgio.
Vaje, o man pirmos nuotraukos vaizdas primena tiulį – užuolaidos, ar jaunosios nuometo…
Prieš daugybę metų mačiau tai…
,,užfiksavo”- nuo kada šis svetimžodis atsirado ir alkas.lt svetainėje?
Ačiū už pastabą. Dingo šis ir dar keli vėžiažodžiai (susiformuoja – susidaro)…
Jau ir eiguliai pradėjo “fiksuoti”. Mes “turime” gerą laiką ir “fiksuojame” gerą orą. Turėtojų ir fiksuotojų naujakalbė.
Klausydamas radijo laidų ir išgirdęs svetimžodį jį užsirašau į telefono užrašinę. Jau pavyko užsirašyti:
influenceris
lãikas
ištransliuoti žinutę
personal brendingas
pypol link
guru
engeidžmentas
fumitas
sniatboks
sory
pramoutina
portfolio
detlainas
frilanceris
feilas
multitaskina.
Didesniame bičiulių ar giminių susibūrime aš klausiu ką reiškia žodis „multitaskina“. Dažniausia niekas nežino. O mano močiutė gimusi 1900-aisiais metais dabartiniame Prienų rajone apie tuos, kurie vienu metu dirbdavo daug darbų sakydavo:
„Šika, myža ir skiedras renka.“
Vieni išklauso ramiai, o kitiems tas senovinis pasakymas vos ne juoko priepuolį sukelia.
Dar dažnai pastebiu rašomas ne lietuviškas kabutes. Jos turi būti rašomos taip: „“
Atsiprašau, bet esu priversta kategoriškai pareikšti, jog tamstos močiutė klastojo faktus! Arba tamsta močiutei priskiri nebūtus dalykus!
Tame posakyje nebuvo šiurkščiu garsu prasidedančio žodžio! Jis nuo antro tamstos pacituoto žodžio prasidėjo! O tarp jo ir skiedrų reikia įterpti žodį „poteriauja”…
O aš šiandien mačiau ne šiaip retą, o dar apskritai nematytą. Ir net ne reiškinį, o stovėseną, neregėtą grakštumą: nufilmuota, kaip grakščiai, ant „pirštų” galiukų stojosi panelė dramblytė, norėdama straubliu kažką aukštai nuo medžio šakos pasiekti…