Sausio 23 d. viešėdamas Pasaulio ekonomikos forume Davose, Lietuvos Respublikos Prezidentas išskirtinį dėmesį parodė globaliai verslo bendruomenei.
Pasaulio ekonomikos forumo įkūrėjo Klauso Švabo kvietimu Prezidentas dalyvavo šventinėje vakarienėje, skirtoje 50-osioms Pasaulio ekonomikos forumo metinėms paminėti. Trumpo pokalbio su Klausu Švabu metu šalies vadovas padėkojo už kvietimą dalyvauti forume ir už turiningas diskusijas, kurios itin reikšmingos šiuo geopolitiškai sudėtingu ir ekonomiškai dinamišku laikotarpiu. Prezidentas aptarė planus įkurti Pasaulio ekonomikos forumo atstovybę Lietuvoje ir galimybes mūsų šalyje įsteigti ketvirtosios pramonės tyrimų centrą su „WEF“ („World Economic Forum“) palaikymu ir partneryste.
Prezidentas susitiko su Lenkijos banko „Bank Pekao“ naujai paskirtu vadovu Mareku Luštynu, su kuriuo aptarė sumenkusią konkurenciją Lietuvos bankų sektoriuje ir palankias galimybes ateiti naujiems rinkos dalyviams. Taip pat bendravo su beveik 150 tūkst. darbuotojų turinčios Indijos informacinių technologijų milžinės „HCL Technologies“ vadovu K. Vijayakumaru ir Japonijos tarptautinio bendradarbiavimo banko vadovu Tadashiu Maeda. Plėtra Lietuvoje besidominčioms įmonėms pristatyta ekonomikos ir darbo rinkos situacija, palanki investicinė aplinka, šalies pasiekimai kibernetinio saugumo, finansinių technologijų srityse.
Prezidentas apsilankė globalių įmonių vadovų organizacijos YPO būstinėje Davose, susitiko su vadovu Paskaliu Gerkenu ir YPO skyriaus Lietuvoje atstovu. Diskusijoje su YPO nariais pasidalyta mintimis apie globalius makroekonominius iššūkius, mūsų šalies proveržį didinant šalies patrauklumą, diegiant skaitmeninius sprendimus ir pritraukiant užsienio investicijas. Tartasi, kaip paskatinti globalias inovatyvias bendroves kurtis ir plėsti veiklą Lietuvoje.
Dėmesio skirta ir pokalbiui apie YPO viziją 2021–2022 metais su Lietuvos jachta „AMBERSAIL 2“ dalyvauti „Ocean Race“ varžybose aplink pasaulį. Planuojama, kad tarptautinė komanda, su olimpiečiu Roku Milevičiumi priešakyje, plauktų su Lietuvos vėliava ir garsintų mūsų šalį viename didžiausių sporto renginių pasaulyje.
Prezidentas Gitanas Nausėda pakvietė Lenkijos „Pekao“ banką pradėti veiklą Lietuvoje.
Šalies vadovas Davose šį klausimą aptarė su „Pekao“ banko vadovu Mareku Lusztynu, pranešė jo patarėjas.
Ar kas kada tyrė, kiek mūsų verslo ir žemės kaimynės rankose?
Net jei čia atėjusi įmonė tikrai geriau dirba, net jei savininkas iš tų, kas iš tiesų kuo nuoširdžiausiai stengiasi perduoti savo patirtį, man buvo labai skaudu, kai sužinojau, jog įmonė, dar sovietmečiu pirmoji išdrįsusi pakeisti savo pavadinimą, pridėdama žodį „Lietuvos” jau nebe lietuvių rankose… Tada man pradėjo vardinti, jog ir ta, ir anų jau seniai nebe lietuviams priklauso…
Gal specialistai galėtų pasakyti, o ar mūsų biudžetas nuo to nenukenčia, kad įmonės savininkas yra užsienietis? Ar ne pagrindinė priklausančių mokesčių dalis nukeliauja į jo tėvynę, o čia tik „odčepnego” sumoka?
Įmonė mokesčius moka tai šaliai, kurios teritorijoje yra registruota, nepriklausomai kas yra jos savininkas.
O jos filialai kitose šalyse?
Filialai (dukterinės įmonės) turi atskiro juridinio asmens statusą, tad bendroji nuostata dėl mokesčių mokėjimo yra ta pati.
Gal galit pasakyti kiek mokesčių sumokėjo užsienio bankai ?
Ne, pasakyti negaliu, nes nesidomėjau. Prezidentas bankus kviečiasi, tai ta proga jų mokėtinais mokesčiais derėtų LRT pasidomėti ir visuomenei skelbti.
Viskas pranešama bendrais žodžiais: aptarė, bendravo, susitiko ir t.t. Taigi pagal pateiktą informaciją jokių konkrečių susidomėjimų pateiktais siūlymais sulauti kaip ir nepavyko…