Klimato vajus vis labiau audrina visuomenes. Tik štai pagrindiniai „kovotojai“ siūlantys europiečiams paaukoti savo patogumus bei ekonominę gerovę, tuo pat metu varžosi kas greičiau pastatys vis naujas gamyklas augančiose, pirmiausiai be abejo Kinijos bei Indijos rinkose.
Tuo tarpu po stipriu ideologiniu bei propagandiniu spaudimu esantys europiečiai bebaigia patikėti, kad būtent jie yra kone didžiausi Pasaulio teršėjai. Tuo pačių kol dėmesys nukreiptas į tikrą ar tariamą „klimato kaitą“ atsiranda geras laikas vyriausybėms , o ypač viršvyriausybėnėms organizacijoms mažinti piliečių socialines, ekonominės bei politines teises.
Tai beje ir vyksta. Tuo tarpu objektyvūs duomenys yra visai kitokie ir tolesnės tendencijos rodo, kad ekologinė katastrofa vyksta visai ne Europos žemyne. Mažą to pati klausimo esmė net ne konkreti taršą pvz. CO2 , o sistemoje skatinančioje visiškai „laukinę“ industrializaciją.
Ironiška, tačiau kiek daugiau nei prieš 100 metų vokiečių filosofas Osvaldas Špengleris ne tik visiškai tiksliai išpranašavo XXI a. padėtį, tačiau visiškai tiksliai įvardijo, kas taps didžiausiu pavojumi. Šioje „Iš savo varpinės“ laidoje buvęs JAV diplomatas Algis Avižienis apie visą tai.
[youtube]https://youtu.be/dg-50XGw9YA[/youtube]
Manau, prie Jungtinių Tautų organizacijos reikėtų įsteigti Pasaulinį aplinkos apsaugos fondą, kuris būtų privalomai formuojamas iš visų įmonių pelno nepriklausomai nuo to, kurioje pasaulio valstybėje jos bebūtų. Tuo būdu, esant vienodai atskaitos nuo pelno sistemai, nebūtų pažeistas konkurencingumas tiek tarp įmonių, tiek tarp valstybių. O fondo lėšomis būtų sprendžiamos pasaulinio globalaus atšilimo ir taršos problemos.
Šią laidą turi pamatyti kiekvienas, kuris kalba apie klimato kaitą ir pasverti visus UŽ ir PRIEŠ.
Dėkui Vitalijui ir Algiui, vaikščiojančiai enciklopedijai.
LAIKAS MOKSLININKAMS PAŽINTI TREČIĄJĮ IR KETVIRTĄJĮ ŽEMĖS AŠIES AŠIES FIZINIUS JUDĖJIMUS, BE KURIŲ PASAULIS NIEKADA NEGEBĖS SUPRASTI : KAS IR KODĖL ŽEMĖJE VYKO? KAS IR KODĖL VYKSTA? KAS IR KODĖL VYKS ATEITJE?