
Sausio 14 d., Seimas įstatymu reglamentavo vertimosi papildomąja ir alternatyviąja sveikatos priežiūra Lietuvos Respublikoje sąlygas. Priimtu teisės aktu reglamentuojama juridinių ir fizinių asmenų papildomosios ir alternatyviosios sveikatos priežiūros veiklos leidimas: teisė teikti leidžiamas papildomosios ir alternatyviosios sveikatos priežiūros paslaugas; papildomosios ir alternatyviosios sveikatos priežiūros įstaigų leidimų išdavimo, tikslinimo, sustabdymo ir panaikinimo tvarka. Atskiras įstatymo skyrius skirtas papildomosios ir alternatyviosios sveikatos priežiūros gaminių, gyvūnų ir kitų gyvų organizmų, naudojamų teikiant papildomosios ir alternatyviosios sveikatos priežiūros paslaugas, vertinimo taisyklių nustatymui.
Papildomąja ir alternatyviąja sveikatos priežiūra bus laikoma valstybės leidžiama veikla, kuri apima sveikatos gerinimą, natūraliąją ir liaudies mediciną ir yra vykdoma pasitelkiant moksliniais tyrimais grindžiamos medicinos duomenis, biologines, psichologines ir socialines priemones ir (ar) žinias paremtas patirtimi ar jutimais.
Įstatyme apibrėžtos šios leidžiamos papildomosios ir alternatyviosios sveikatos priežiūros sveikatos gerinimo srities paslaugų grupės:
1) kūno priežiūros paslaugų, skirtų gerai psichofizinei būklei užtikrinti, grupė;
2) veido priežiūros paslaugų, skirtų gerai psichofizinei būklei užtikrinti, grupė.
Leidžiamos papildomosios ir alternatyviosios sveikatos priežiūros natūraliosios ir liaudies medicinos srities paslaugų grupės ir pogrupiai:
1) biologinio poveikio paslaugų grupė;
2) kūno (kontaktinio) poveikio paslaugų grupė;
3) psichosocialinio poveikio paslaugų grupė:
- paslaugų, kurias teikiant naudojami gyvūnai, pogrupis;
- meno terapijos paslaugų pogrupis;
4) Rytų medicinos sistemų paslaugų grupė.
Pasak ministro, įstatymui įsigaliojus minimų paslaugų grupių teikėjai privalės gauti leidimus, atitikti reikalavimus, turėti draudimą.
Papildomosios ir alternatyviosios sveikatos priežiūros įstatymas (projektas Nr. XIIIP-3570(2) priimtas už balsavus 65, nė vienam nebuvus prieš, susilaikius 8 Seimo nariams. Įstatymas įsigalioja 2021 m. sausio 1 d.
Fiziniai asmenys, kurie iki šio įstatymo įsigaliojimo teikė atitinkamas papildomosios ir alternatyviosios sveikatos priežiūros paslaugas, bet neatitinka šiame įstatyme nustatytų papildomosios ir alternatyviosios sveikatos priežiūros specialisto profesinės kvalifikacijos reikalavimų, įsigaliojus šiam įstatymui minėtas paslaugas gali teikti, jeigu jų gebėjimai ir profesinė kvalifikacija sveikatos apsaugos ministro nustatyta tvarka Papildomosios ir alternatyviosios sveikatos priežiūros specialistų kvalifikacijos vertinimo komisijos yra įvertinta ir pripažinta, iki 2024 m. gruodžio 31 d. Nuo 2025 m. sausio 1 d. tokie fiziniai asmenys šia veikla galės verstis tik jeigu jie bus įgiję įstatyme nustatytą profesinę kvalifikaciją.“
Straipsnio informacija neteisinga ir klaidinanti žmones.
Šį įstatymą Seimas jau priėmė.
Atsiprašau, viskas tvarkoje – komentaras ne prie to straipsnio 🙂