Jungtinių Tautų (JT) klimato kaitos konferencijoje ES turi įsipareigoti iki 2050 m. tapti neutrali klimatui, pažymi Europos Parlamentas (EP), ketvirtadienį paskelbęs grėsmingą klimato padėtį.
Prieš prasidedant gruodžio 2-13 d. Madride vyksiančiai JT klimato kaitos konferencijai (COP25), ketvirtadienį EP priėmė rezoliuciją (429 balsai už, 225 prieš, 19 susilaikė), kurioje paskelbė, kad klimato ir aplinkos padėtis Europoje bei pasaulyje yra grėsminga. Beveik 1200 jurisdikcijų 25-iose pasaulio valstybėse jau paskelbė klimato padėtį esant grėsminga.
Parlamentas ragina visomis ES politikos priemonėmis siekti, kad klimato šilimas neviršytų 1.5 °C.
Kitoje priimtoje rezoliucijoje (430 balsų už, 190 prieš, 34 susilaikė) europarlamentarai ragina ES įsipareigoti kuo greičiau, o vėliausiai iki 2050 m. užtikrinti klimato neutralumą, kad jo kaitą sukeliančių dujų išlakos į aplinką neviršytų jų surinkimo ir absorbavimo. Europos Komisija paskelbė tikslą iki 2050 m. tapti klimatui neutrali, tačiau ES Taryba jo kol kas nepatvirtino, nes tam prieštarauja Čekija, Lenkija ir Vengrija. Europarlamentarai taip pat ragina naujai paskirtąją Europos Komisijos pirmininkę Ursulą von der Leyen į Europos žaliąjį kursą įtraukti tikslą iki 2030 m. sumažinti išmetamą šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekį 55 proc.
EP pabrėžia, kad transporto sektorius, visų pirma aviacija ir laivyba, yra vienintelis, kuriame teršalų išlakos nuo 1990 m. padidėjo, o tai nesuderinama su ilgalaikiu tikslu pasiekti klimato neutralumą. Parlamentas ragina įtraukti tarptautinės laivybos ir aviacijos išmetamus teršalus į ES šalių taršos mažinimo įsipareigojimus.
ES valstybės turėtų bent dvigubai padidinti savo įnašus į Žaliojo klimato fondą, įsitikinę europarlamentarai. Savo ruožtu ES biudžetas turėtų būti pakankamas iki galo įgyvendinti tarptautinius Bendrijos įsipareigojimus. Europarlamentarai taip pat pabrėžia, kad šiuo metu išsivysčiusių valstybių kovos su klimato kaita įsipareigojimai nesiekia užsibrėžto tikslo nuo 2020 m. skirti 100 mlrd. JAV dolerių per metus. EP primygtinai ragina ES valstybes iki 2020 m. laipsniškai panaikinti tiesiogines ir netiesiogines iškastinio kuro subsidijas, kurios šiuo metu sudaro 55 mlrd. eurų per metus.
EP pirmininkas Davidas Sesoli (David Sassoli) (Socialistai ir demokratai, Italija) dalyvaus JT COP25 konferencijos Madride atidarymo ceremonijoje, o EP delegacija, kuriai vadovaus Basas Eikhoutas (Bas Eickhout) (Žalieji, Nyderlandai), dalyvaus konferencijoje gruodžio 9-14 d.
Ledynmetis užklumpa netikėtai.
Po 2tūkst. metų vietoj USA bus Laurentijaus ledynas, o po 4 tūkst. metų bus Skandinavijos ledynas.
Tokie neišvengiami dėsniai.
Baisu pagalvoti…
Gyventojams paniškai bėgant iš tų vietų, žus senukai, kūdikiai, neįgalieji. Daugybė išmirs badu ir nuo šalčio.. Liks tik fiziškai stiprūs ir ištvermingi, gerai trenuoti – ir iš šitų tik tie, kam pasiseks, kažkas žmogui neįveikiamo neužklups…
Nepaprastai didelis vaidmuo teks tautos vienybei, parengčiai vienam kitą gelbėti ir globoti
Populistiniai sureikšminimai. Klimatas pirmiausia keičiasi dėl natūralių procesų. O žmogaus įtaka nėra tokia didelė, kaip kad žalieji populistai ją išpučia.
Manau, kad visi tie absurdiški ribojimai ne padės, o pakenks žmonijai, nes žaliasis fanatizmas, kenkiantis ekonomikai, nieko gero nežada.
KADA PASAULIO MOKSLININKAI PRADĖS SKAITYTI IR DOMĖTIS : ŠUMERŲ, HETITŲ, INDŲ, KINIEČIŲ, JAPONŲ, MAJŲ, INKŲ, EGIPTO, BEI DAUGELIO KITŲ KULTŪRŲ ŠALTINIAIS ?!?! JUK JUOSE RANDASI
GAUSI INFORMACIJA IŠ SENIAUSIOS PRAEITIES, KURI SIEKIA NET 450 000 metų! TAI LIUDIJA IR ROMUALDO ZUBINO ATRASTAS “ŠUMERŲ KARALIŲ SĄRAŠAS” KURIAM JAU PER 450 000 metų!
TAI LIUDIJA IR ROMUALDO ZUBINO ATRASTAS MAJŲ KALENDORIUS, KURIS MENA 96 000 metų! VYKSTA DĖSNINGAI
VISA TAI KAS VYKSTA ŽEMĖJE – VYKSTA PERIODIŠKAI KAS 450 000 METŲ!
PAŽINKITE – ASTRONOMO – GEOFIZIKO – HIDROLOGO LIETUVIO KAUNIEČIO ROMUALDO ZUBINO ATRASTUS TRĘČIĄJĮ IR KETVIRTĄJĮ ŽEMĖS AŠIES FIZINIUS JUDĖJIMUS ir PAŽINSITE TAI KAS ŽEMĖJE VYKO, VYKSTA, ir KAS VYKS ATEITYJE PERIODIŠKAI KAS – 3000, 6000, 9000, 12 000 , 24 000, 48 000 , 96 000 metų!!!!
Žaibiškai gali atšalti tik, palyginti, nedideliame plote. Tą rodo, pavyzdžiui, tolimame Rytų Sibire dar caro laikais rasti gyvi sušalę, esantys negiliai po žeme mamutai – jų skrandyje buvo nesuvirškintos žolės liekanos. Tai buvo dabartinio amžino įšalo vietose žuvę žvėrys, kur vietiniai šiauriečiai kirviais tuos žvėris “skaptuodavo”, atšildydavo ir virdavo mėsą maistui (aprašyta). Šiaip, pas mus ledas nuo Skandinavijos kalnų šliaužė į priekį 25-30 metrų greičiu, miškastepe versdamas prieš jį esančius miško plotus (glaciologas iš JAV prof. R. F. Flintas). Mūsų baltų, kaip ir kitų žmonių žemėje tada buvo mažai, traukėmės pagal upes ir ežerus nuo Baltijos jūros į pietus, sustodami gyventi ilgalaikėmis stovyklomis ir tiek. Tai aprašyta knygos “Apie seniausius laikus II” dalyje XVII. Eglė žalčių karalienė-kelioninis lietuvių epas” puslapiuose interneto svetainėje vydija.lt
Kitaip sakant, jeigu užeis ledynmetis – neprapulsime, kaip neprapuolėme ir tąkart, po šalčių parėję vėl gyventi čionai.