Penktadienis, 7 rugpjūčio, 2026
  • Saulės arkliukai
    • Diskusijos
    • Gyvoji tradicija
    • Etninės kultūros paveldas
    • Kultūros teorijų labirintai
    • Iš mokslo tyrimų
    • Ugdytojai ir ugdytiniai
    • Profesijos
    • Subkultūros
    • Kitos kultūros
    • Kūryba
    • Mes skaitome knygas
    • Margos pievos: renginiai
    • Keliauk lėtai: tėvynės pažinimas
    • Praktiniai patarimai
    • Iš mados istorijos
    • Mados tinklarastininkas
    • Fotogalerijos
    • Redakcija
  • Renginiai
  • Reklama
  • Turinys
  • Apie Alkas.lt
  • Paremkite Alką
Alkas.lt
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Horoskopai
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Horoskopai
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
Alkas.lt
No Result
View All Result
Pradžia Gamta ir žmogus

Akušerė-ginekologė vardija, kokių požymių nepaisyti nevalia

www.alkas.lt
2019-06-01 07:00:46
89
PERŽIŪROS
2
Akušerė-ginekologė vardija, kokių požymių nepaisyti nevalia

look4ward.co.uk nuotr.

Gyvename chaotiškame ir nuolat besikeičiančiame pasaulyje – ryte skubame nuvežti vaikus į darželį arba mokyklą, 8 val. praleidžiame darbe, grįžtame namo. O kur dar namų ruošos darbai, laiko praleidimas su šeima… gyvendamos šiame uždarame rate, pamirštame savo poreikius. Galime net nepastebėti ir nepaisyti mūsų kūno siunčiamų SOS signalų.

Apie savo lytinę sveikatą turi susimąstyti kiekviena moteris – numodamos ranka į ligos požymius galime negrįžtamai pakenkti savo sveikatai ar net gyvybei.

Plačiau apie moters sveikatą, neramumą keliančius požymius ir kaip jų išvengti, pasakoja klinikos akušerė-ginekologė.

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) duomenimis, 2018 m. Lietuvoje užregistruoti 625 susirgimai lytiškai plintančiomis infekcijomis.

Lyginant pernai metų sergamumo rodiklius su 2017 m., sergamumas chlamidioze išaugo, gonorėja – sumažėjo, sifiliu – išliko stabilus. 47,5 proc. visų registruotų susirgimų LPI nustatyta 15–29 metų amžiaus grupėje.

Iš pateiktos statistikos matoma, kad labiausiai paplitusi yra chlamidiozė.

Tai labai klastinga liga, pasireiškianti labai menkais požymiais, bet ja susirgus pasekmės skaudžios – nevaisingumas, negimdinis nėštumas, lėtiniai ir varginantys pilvo apačios skausmai.

Dažnai moteris kankina makšties kandidozė, kitaip vadinama „pienligė“. Ją sukelia Candida grybelis.

Šią infekciją išduoda varškės konsistencijos išskyros, deginantis pojūtis makštyje, perštėjimas, makšties gleivinės opelės, lytinių lūpų patinimas.

Ši infekcija tikrai nereiškia moters apsileidimo – atvirkščiai, dažnas prausimas, priemonių, pažeidžiančių odos balansą naudojimas arba netinkamų kontraceptinių tablečių vartojimas kandidozei yra it šiltnamis.

Kita labiausiai paplitusi liga – bakterinė vaginozė. Liga pasireiškia gausingomis, žuvies kvapą primenančiomis išskyromis, tarpvietės niežėjimu.

„Kartais bakterinė vaginozė nepasireiškia jokiais simptomais, dėl to moteris daug metų ir nesitikrinusi pas ginekologą gali ir nežinoti, kad serga“ – pasakoja gydytoja.

Todėl jeigu pastebėjote pakitusį išskyrų kvapą, jų gausumą ir spalvą, ne mėnesinių metu pastebėjote kraujo, jaučiate skausmą apatinėje pilvo dalyje ir lytinių santykių metu, negalite pastoti, nedvejodama apsilankykite pas savo ginekologą.

Moterys, kurias dažnai užklumpa vaginozė ir kandidozė, turėtų ne tik profilaktiškai lankytis pas ginekologą, bet ir savo sveikata pasirūpinti asmeniškai: nenaudoti tamponų ir kvapnių įklotų, mūvėti medvilnines kelnaites, kurį laiką nesilankyti baseine ir/ar pirtyje, vengti atsitiktinių lytinių santykių be prezervatyvo.

Ginekologai rekomenduoja profilaktinę patikrą atlikti bent kartą metuose net ir nesant nusiskundimų. Svarbu yra paneigti mitą, kad jeigu neskauda, tai nieko baisaus, o jeigu skauda nedaug, tai viskas išsispręs savaime.

Gydytojos akušerės-ginekologės teigimu, ypatingas pasiruošimas einant pas specialistą nereikalingas, bet gydytoja rekomenduoja, kad moterys eidamos pas gydytoją pasirūpintų įprastine higiena – prausiantis užtenka tik vandens, kelias dienas prieš vizitą reikėtų susilaikyti nuo depiliacijos ir lytinių santykių.

Nepatariama apie dvi-tris paras iki apžiūros naudotis priešgrybeliniais kremais, specialiomis lytinių organų higienos priemonėmis. Taip pat reikėtų vengti intymių dezodorantų.

Vis dėlto, patikimiausias būdas išvengti lytiškai plintančių infekcijų – tai susilaikyti nuo lytinių santykių arba turėti ilgalaikius lytinius santykius su vienu ir patikimu partneriu, kuris taipogi yra sveikas.

Pavojus užsikrėsti lytiškai plintančiomis ligomis sumažina taisyklingas prezervatyvų naudojimas.

Spausdinti 🖨

Susiję straipsniai:

  1. Ginekologė Ž. Bumblienė: Jeigu ne abejingumas sau, per savaitę nemirtų 5 moterys
  2. Kokių kosmetikos priemonių geriau vengti?
  3. Ką turi žinoti lietuvės apie gimdos kaklelio vėžį?
  4. Besikartojantys intymių vietų uždegimai moterims – kaip elgtis?
  5. Anksčiau išaiškinta liga – didesnė tikimybė pasveikti
  6. Moterys raginamos nepamiršti galimybės nemokamai pasitikrinti dėl krūties vėžio
  7. Moterys kviečiamos nemokamai pasitikrinti dėl vėžio
  8. Geriausia gimdos kaklelio vėžio prevencija – reguliarus tikrinimasis ir skiepai
  9. Žudantį virusą moterys pradės tramdyti namie
  10. Pasaulinė krūties diena: pasitikrinkime dėl krūties vėžio
  11. Bėgantys vakare turi įsiminti 2 val. iki miego taisyklę
  12. VLK ragina moteris: nelaukite, kol užklups liga, išsitirkite
  13. Meningokokinio užkrato pavojus išauga rudenį ir žiemą
  14. Rudeninis slogutis: kodėl jis moteris puola dažniau ir kaip jam nepasiduoti?
  15. Nėštumas vyresniame amžiuje: didžiausias priešas – stresas

Naujienos iš interneto:

Siūlomi vaizdo įrašai:

ALKO TURINYS

Pastabos 2

  1. Uoga says:
    5 metai ago

    Pas ginekologą reikia lankytis reguliariai profilaktiškai ir nebus jokių nepageidaujamų ligų.

    Atsakyti
  2. Pajūrietis says:
    5 metai ago

    „vengti atsitiktinių lytinių santykių be prezervatyvo“ -?
    „Popiežiaus Benedikto XVI žodžius cituoja naujienų agentūra „Agence France-Presse“. Popiežiaus manymu, tikintiesiems galima naudoti prezervatyvus, tačiau tik tam tikrais atvejais – pavyzdžiui, tuomet, kai yra tikimybė užsikrėsti ŽIV arba lytiniu būdu plintančiomis ligomis. Taip pat pateikiami popiežiaus žodžiai apie tai, kuomet be prezervatyvų sunku išsiversti: „Yra tam tikra kategorija žmonių, (kuriems vertėtų naudotis prezervatyvais), pavyzdžiui, žigolo.“ Nepaisant to, popiežius ir toliau laiko kontracepcijos naudojimą ne tik amoralia, bet ir mažai efektyvia apsisaugojimo priemone. „Tai nėra geriausias būdas kovoti su ŽIV“, – sakė popiežius. Iki šiol Bažnyčia itin neigiamai atsiliepė apie kontracepcijos naudojimą, laikydama ją amoralia. Vatikano atstovai teigdavo, kad geriausias būdas kovoti su lytiniu keliu plintančiomis ligomis yra susilaikymas. Benediktas XVI, praėjusių metų kovo mėnesį viešėdamas Kamerūne netgi pareiškė, kad prezervatyvai ne tik nepadės išspręsti ŽIV problemos, bet net ir pablogins situaciją.“ – citata iš 15 min lt
    Nejaugi tokiame katalikiškame krašte, kaip Lietuva, Marijos žemėje, gali būti atsitiktinių lytinių santykių? Ir ką reiškai atsitiktinis: pvz., ar su žmona (savo) gali būti atsitiktinis?

    Atsakyti

Parašykite komentarą Atšaukti atsakymą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Naujienos

Ugniagesiai gelbėtojai
Lietuvoje

Per 7 mėnesius ugniagesiai išgelbėjo 247 žmonių gyvybes

2026 08 07
Istorinė prieplauka
Gamta ir žmogus

Sostinė sieks prikelti istorinį elingą prie Neries

2026 08 07
Sąskaita
Lietuvoje

„Gijų“ klientams sąskaitos taps aiškesnės

2026 08 07
Degalai
Lietuvoje

Daugiau nei 3 tūkst. vairuotojų jau žino, kaip degalams išleisti mažiau

2026 08 07
Paslaptingas darbas po žeme: Pogrindžio spaustuvė „ab“
Istorija

Spaustuvė, kurios nesurado KGB. (I)

2026 08 07
Šiaudiniai sodai
Etninė kultūra

Vilniaus etninės kultūros centras rugpjūtį išpuoš šiaudiniais sodais

2026 08 07
Atliekų surinkimo laivas „Rasa“
Gamta ir ekologija

Švaresnio uosto ritmu: atliekų surinkimo laivas „Rasa“ – laivyno naujokė

2026 08 07
Sveikata
Lietuvoje

Slaugytojams – daugiau savarankiškumo

2026 08 06
Susitikimas su Pagirių bendruomene
Lietuvoje

Ministrė ir aplinkosaugininkai susitiko su Pagirių bendruomene dėl „Homanit Lietuva“ veiklos

2026 08 06
Telefonas
Lietuvoje

Naujas sukčių būdas: gyventojams vis dažniau skambina per „Viber“

2026 08 06
Restoranas
Lietuvoje

Lietuva pirmą kartą rengia nacionalinę gastronominio turizmo strategiją

2026 08 06
Melsvadumblių kontrolės technologija
Gamta ir žmogus

Nidos uoste išbandomas būdas mažinti vandens „žydėjimą“

2026 08 06

SKAITYTOJŲ PASTABOS

  • taiva apie M. Lietuvis. Dėl sąvokos „pagonis“
  • >Kažin apie M. Lietuvis. Dėl sąvokos „pagonis“
  • Libertas apie M. Lietuvis. Dėl sąvokos „pagonis“
  • Kažin apie M. Lietuvis. Dėl sąvokos „pagonis“

NAUJAUSI STRAIPSNIAI

  • Per 7 mėnesius ugniagesiai išgelbėjo 247 žmonių gyvybes
  • Sostinė sieks prikelti istorinį elingą prie Neries
  • „Gijų“ klientams sąskaitos taps aiškesnės
  • Daugiau nei 3 tūkst. vairuotojų jau žino, kaip degalams išleisti mažiau

Kiti Straipsniai

Sveikata

Slaugytojams – daugiau savarankiškumo

2026 08 06
Sveikata

Širdies permušimai: kada reikėtų sunerimti?

2026 07 26
Širdis

Atnaujinama širdies ir kraujagyslių ligų prevencijos programa 

2026 07 23
5 svarbiausi vitaminai

Vitaminai – pilnas vadovas sveikai gyvensenai palaikyti

2026 07 17
Ligonių pavėžėjimo paslauga

Ieškoma sprendimų dėl laikinų ligonių pavėžėjimo trikdžių

2026 07 17
Sveikata

Ilgalaikės priežiūros specialistams skirta daugiau laiko pasirengti naujiems reikalavimams

2026 07 16
Sraigtasparnių nusileidimo aikštelė

Iš vidurio Lietuvos į Santaros klinikas atskraidintas donorinis organas

2026 07 15
Vaistai

Riba tarp tik vienos tabletės ir priklausomybės gali būti labai slidi

2026 07 12
Sveikata

63 organizacijos prašo vetuoti Sveikatos draudimo įstatymo pakeitimus

2026 07 03
Sveikata | sam.lt nuotr.

Ministerija atnaujino dienos chirurgijos paslaugų tvarką

2026 07 02

Skaitytojų nuomonės:

  • taiva apie M. Lietuvis. Dėl sąvokos „pagonis“
  • >Kažin apie M. Lietuvis. Dėl sąvokos „pagonis“
  • Libertas apie M. Lietuvis. Dėl sąvokos „pagonis“
  • Kažin apie M. Lietuvis. Dėl sąvokos „pagonis“
  • Kai ką žinau apie A. Navys, M. Sėjūnas. Imperija nemiršta tyliai
Kitas straipsnis
G. Parulytė Lietuvoje pristatys Liuksemburge puikiai įvertintą spektaklį

G. Parulytė Lietuvoje pristatys Liuksemburge puikiai įvertintą spektaklį

Sekite mus Feisbuke

Naujienos | Nuomonių ratas | Kultūra
Visuomenė | Gamta ir žmogus | Mokslas
Skaitiniai | VideoAlkas | Visi rašiniai | Paremkite Alką
 Pradžia

Alkas.lt su Jūsų parama – už lietuvišką Lietuvą!

ket testai | fs25 mods | Refinansavimas | iPhone 16 Pro Max | Daigyklos | gta 5 mods | DARBO SKELBIMAI

© 2011 Alkas.lt - Visos teisės saugomos. | Svetainę kūrė - Studija 4D

  • Saulės arkliukai
  • Renginiai
  • Reklama
  • Turinys
  • Apie Alkas.lt
  • Paremkite Alką
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Horoskopai
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai