Kovo 21 – balandžio 4 dienomis didžiausias kino renginys „Kino pavasaris“ vyks visoje Lietuvoje tuo pačiu metu 19-oje miestų. Žiūrovai festivalio filmus galės pamatyti ir namų kino platformose – „Telia“ išmaniosios televizijos videonuomoje ir „Žmonės Cinema“.
„Kino pavasaris“ vyks net 19-oje Lietuvos miestų. Renginį atidarys pripažinto režisieriaus Kirilo Serebrenikovo muzikinė odisėja „Vasara“ (rus. „Leto“) apie legendinį Viktorą Cojų ir grupę „Kino“.
„Kokybišku kinu siekiame pradžiuginti kuo daugiau Lietuvos žiūrovų. Pernai renginys vyko 11 miestų, šiemet prisijungia dar 8. Tai įrodo, kad auga įdomaus ir prasmingo turinio filmų poreikis. Nuo kovo 21 iki balandžio 4 dienos visus kviesime sulėtinti tempą ir, atėjus į kino salę, pabudinti savo vaizduotę“, – ruoštis renginiui kviečia „Kino pavasario“ vykdomasis direktorius Algirdas Ramaška.
Kovo 21 d. renginys prasidės Vilniuje ir Kaune, kovo 22 d. – Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje, Alytuje, Marijampolėje, Jonavoje, Utenoje, Gargžduose, Druskininkuose, Anykščiuose ir Varėnoje. Nuo kovo 23 d. renginys atvyks į Mažeikius, Visaginą, Telšius ir Tauragę, o kovo 24 d. – Šakius.
Visiems miestams, išskyrus Vilnių, Kauną, atrinkti 27 ilgametražiai filmai. Tarp jų yra net 5 lietuvių darbai – į Europos debiutų konkursą patekę vaidybinis filmas „Išgyventi vasarą“ (rež. Marija Kavtaradzė) ir dokumentinis filmas „Animus Animalis“ (rež. Aistė Žegulytė), taip pat „Čia buvo Saša“ (rež. Ernestas Jankauskas), „Second hand“ (rež. Artūras Jevdokimovas) ir „Rūgštus miškas“ (rež. Rugilė Barzdžiukaitė). Bus parodyti ir 5 trumpametražiai lietuvių filmai.
14 dienos filmų visuose miestuose
Visus miestus sujungs bendras dienos filmas. Pasak A. Ramaškos, šis formatas pernai pasiteisino, todėl išliks ir šiemet. „Mažesnių miestų gyventojams suteikiamos galimybės pamatyti Kanų kino festivalio laimėtoją ir kitus pripažintus filmus tuo pat metu, kaip ir Vilniuje, Kaune ar Klaipėdoje. Šiemet tarp dienos filmų bus ir romantinių komedijų, ir įtraukiančio veiksmo istorijų“, – dienos filmus apžvelgia A. Ramaška.
Renginį visuose miestuose atidarys filmas „Vasara“ – romantiška ir maištinga kelionė į 9-ojo dešimtmečio Leningradą (dabartinį Sankt Peterburgą), kur griaudi roko muzika, o jaunimo širdys plaka laisvės troškimu. Ten susitinka 19-metis vėliau grupės „Kino“ lyderiu tapsiantis V. Cojus, jo tuometinis įkvėpėjas Maikas Naumenka iš grupės „Zoopark“ ir jo gražuolė žmona Natalija Naumenka. Filme skamba „The Beatles“, Bobas Dylanas, Davidas Bowie, „The Doors“.
Į prasmingą ir žavią romantinę komediją „Netikėta meilė“ („Unexpected love“) pakvies argentinietis Juanas Vera. Po 25 metų santuokos Markosas ir Ana ima kelti klausimus apie meilę, aistros prigimtį bei ištikimybę ir priima sprendimą, kuris iš esmės pakeis jų gyvenimą.
Žinomus prancūzų aktorius Vincentą Kaselį (Casselį), Karimą Leklau (Leklou), Izabelę (Isabelle) Adjani žiūrovai sutiks madingoje Romaino Gavraso komedijoje „Pasaulis priklauso tau“ („The World Belongs to You“). Čia susilieja prancūzų populiarioji ir gatvės kultūra, skamba muzika, pagal kurią norėsis šokti.
Būsimaisiais antonio banderasais vadinami ispanų aktoriai Lorenzas Fero (Lorenzo Ferro) ir Čino Darinas (Chino Darínas) pasirodys trileryje „Angelas“ („The Angel“). Pedro ir Agustino Almodovarų prodiusuotame filme itin tikroviškai perteikiami 45 metus kalinčio nusikaltėlio gyvenimo vingiai.
Žavingoji Džiuljeta (Juliette) Binoche šypsosis naujausioje Oliverio Asajaso (Oliviero Assayaso) paryžietiškoje komedijoje „Dvilypiai gyvenimai“ („Non-ficion“), kur netrūks intelektualių ir juokingų pokalbių apie skaitmeninių technologijų dominavimą pasaulyje. Ištikimų režisieriaus gerbėjų ratą užaugino filmai „Zils Marijos debesys“ ir „Karlosas Šakalas“, prieš kelerius metus rodytas „Kino pavasaryje“.
Subtilusis japonas Hirokazu Kore-eda filme „Vagiliautojai“ („Shoplifters“) užduos sunkų klausimą: kas yra šeima? Itin meistriškai sudėliota istorija nepaliko abejingos Kanų kino festivalio žiuri – režisierius įvertintas „Auksine palmės šakele“.
Į emocijų vandenyną nuplukdys režisierė Nadine Labaki Kanų didžiuoju žiuri prizu įvertintame filme „Kafernaumas“ („Capernaum“). Teisėjas klausia 12-mečio Zaino: „Kuo kaltini savo tėvus?“ – „Tuo, kad suteikė man gyvybę“, – atsako šis. Vėliau siužete bus atkurti visi įvykiai, atvedę prie šios situacijos. Filmas primins „Lūšnynų milijonierių“ ir „Floridos projektą“.
Renginio uždarymui pasirinktas talentingos lietuvių režisierės Rugilės Barzdžiukaitės dokumentinis trileris „Rūgštus miškas“, kuris ovacijomis sutiktas Lokarno kino festivalyje. Žiūrovui prieš akis atsiveria miręs Kuršių Nerijos miškas ir tūkstančiai jį naikinančių kormoranų.