Lietuvos valstybės atkūrimo dienos išvakarėse, Raudondvario dvaro menų inkubatoriuje, septyni Kauno rajonui nusipelnę asmenys apdovanoti garbės ženklais, dar trims įteikti medaliai (pasižymėjimo ženklai).
„Kauno rajonas jau daug metų vertinamas kaip viena geriausių šalies savivaldybių todėl, kad čia gyvena pilietiški žmonės, turime daug bendruomenių lyderių, įvairių sričių profesionalų, kuriais didžiuojamės“, – apdovanojimų iškilmėse kalbėjo meras Valerijus Makūnas.
Vienas tokių profesionalų – UAB „Elinta“ generalinis direktorius Vytautas Jokužis, gebantis jungti mokslo pasiekimus su verslu. Nuo 1991 metų veikianti įmonė pasaulyje garsėja inovacijomis ir eksportuoja gaminius į daugiau nei 30 šalių. „Elinta“ gamina išmaniuosius skaitiklius, trimačius skenerius, vysto elektromobilių pramonę. „Į „Elintą“ visada kviečiame užsienio svečius, partnerius, nes tai – Lietuvos verslo ateities kelias“, – pabrėžė meras.
Už inovacijas ir socialiai atsakingą verslą Kauno rajono savivaldybė apdovanojo V. Jokužį pirmo lygio garbės ženklu.
Tokiu pat ženklu apdovanotas Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centro filialo Sodininkystės ir daržininkystės instituto Biochemijos ir technologijos laboratorijos vedėjas Pranas Viškelis. Mokslininko tyrimų kryptis – žemės ūkio produktų kokybė, laikymas ir perdirbimas. P. Viškelis parengė daugiau kaip 400 mokslinių straipsnių, yra vienos morkų, devynių juodųjų serbentų ir vienos laiškinių česnakų veislių bendraautorius.
Lietuvos sveikatos mokslų universiteto rektorius prof. Remigijus Žaliūnas pirmo laipsnio garbės ženklu apdovanotas už ypatingus nuopelnus medicinos srityje. Jo iniciatyva Kulautuvoje įkurta reabilitacijos ligoninė yra viena moderniausių Baltijos šalyse. Šios įstaigos atsiradimas buvo svarbi aplinkybė, padėjusi miesteliui iškovoti kurortinės teritorijos statusą.
Už nuopelnus stiprinant Kauno rajono savivaldybės gyventojų saugumą antro lygio garbės ženklu apdovanotas Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato (VPK) viršininkas Darius Žukauskas. Jis – vienintelis Lietuvoje kriminalistas du kartus tapęs „Metų sekliu“. Kauno apskrities VPK kartu su Kauno rajono savivaldybe vykdo programas „Saugus Kauno rajonas“, „Saugi seniūnija“, teikia pagalbos pultelius vienkiemiuose gyvenantiems senyviems gyventojams.
Trečio lygio garbės ženklas už sukurtus istorinės atminties ženklus įteiktas Violetai Beigienei. Architektė kartu su skulptoriumi Danieliu Sodeika projektavo Kauno rajono savivaldybės, vietos bendruomenių ir privačių asmenų pastangomis pakaunės miesteliuose pastatytus paminklinius suolelius, skirtus Lietuvos kariuomenės savanoriams, Vyčio Kryžiaus kavalieriams atminti. Šie autoriai yra suprojektavę ir įvairių mažosios architektūros elementų. Vienas naujausių V. Beigienės vadovaujamos kūrybinės grupės darbų – Vandžiogaloje pastatytas memorialas, skirtas čia 1941 m. nužudytiems žydų tautybės žmonėms atminti.
Nijolė Kliučienė, Garliavos pirminės sveikatos priežiūros centro direktorė, trečio lygio garbės ženklu apdovanota už reikšmingą veiklą gerinant sveikatos priežiūros paslaugų prieinamumą ir kokybę. Jai vadovaujant sveikatos centrui, suaktyvėjo bendradarbiavimas su seniūnijomis ir bendruomenėmis, pradėtos teikti naujos paslaugos.
Trečio lygio garbės ženklas įteiktas ir Respublikinės Kauno ligoninės generaliniam direktoriui Linui Vitkui. Jo vadovaujama ligoninė, kurioje paslaugas gauna ir didžioji dalis Kauno rajono gyventojų, taip pat sparčiai atsinaujina ir tobulėja.
Dar trims nusipelniusiems Kauno rajono žmonėms įteikti savivaldybės medaliai.
Tai – Karmėlavoje gyvenantis skulptorius ir kryžiadirbys Eugenijus Banys, daug metų savo darbais puošiantis ne tik Kauno rajoną, bet ir kitas Lietuvos vietas.
Garliavos Adomo Mitkaus pagrindinės mokyklos istorijos mokytojui metodininkui Virginijui Overlingui ir Čekiškės Prano Dovydaičio gimnazijos istorijos mokytojai metodininkei Eglei Simonaitienei pasižymėjimo ženklai įteikti už profesionalumą ir nuopelnus švietimo srityje.
Overlingui 2006 m. buvo suteiktas Metų mokytojo vardas, 2016 m. jis nominuotas Lietuvos inovatyviausių mokytojų apdovanojimuose. Istorikas savo darbe daug dėmesio skiria informacinėms technologijoms. Jo mokiniai istorijos olimpiadose ir konkursuose užima prizines vietas.
Čekiškietė E. Simonaitienė yra trijų knygų bendraautorė, tradicijų puoselėjimą gebanti sieti su moderniomis metodikomis. Mokytoja – istorijos konkursų ir olimpiadų vertinimo komisijos narė ir užduočių sudarytoja. Net trys jos mokiniai yra tapę respublikinio Konstitucijos egzamino nugalėtojais.