Vienu iš Kauno miesto simbolių laikomos rotušės laukia reikšmingi pokyčiai. Šią savaitę paskelbto atnaujinimo projekto konkurso užduotyje įvardintas tikslas – išnaudoti ir lankytojams pritaikyti užmirštas ir apleistas rotušės pastato vietas.
„Džiugu, kad ilgai žadėti darbai pajudėjo į priekį. Naujai paskirtas muziejaus direktorius su komanda nuo pirmų dienų didelį dėmesį skyrė reprezentacinio pastato atnaujinimui ir pritaikymui šiandienos lankytojų poreikiams. Kuomet į rotušės patalpas perkėlėme miesto muziejų, žymiai išaugo ne tik mūsų ambicijos, bet ir lankytojų lūkesčiai šiai vietai. Siekiame, kad kauniečiams ir miesto svečiams rotušė taptų įdomi, o ekspozicijos atspindėtų ne tik Kauno istoriją, bet ir miesto potencialą“, – teigė Kauno mero pavaduotojas Simonas Kairys.
Išnaudos erdves
Vienas iš svarbiausių rotušės atnaujinimo tikslų – muziejaus ekspozicijai ir kitoms reikmėms naudojamo ploto išplėtimas. Kauno miesto muziejaus ekspozicijoms numatoma skirti ne mažiau 700 kv. m ploto. Siekiama, kad naujai projektuojami architektūriniai sprendimai ir interjero elementai kartu su būsima ekspozicija sudarytų vientisą ir darnią šiuolaikinę, tačiau autentiškas pastato vertingąsias savybes išryškinančią ir apjungiančią visumą.
„Mūsų tikslas yra, jog rotušė būtų ne tik miesto simboliu, bet ir atvira vieta, kurioje mėgtų laiką leisti kauniečiai ir miesto svečiai. Todėl daug dėmesio skiriame šio pastato daugiafunkciškumui ir siekiame atverti tas erdves, kurios anksčiau nebuvo matomos. Norime, kad rotušėje veiktų kavinė, universali renginių erdvė bei būtų įvairioms parodoms ar ekspozicijai pritaikyta palėpė. Šiame muziejaus skyriuje ateityje veiks šiuolaikiška ekspozicija, kurioje bus kalbama apie Kauno tapatybę, ją palaikančias ir kuriančias istorijas, keliami klausimai, kas yra ir kaip veikia miestas“, – teigė rotušėje įsikūrusio Kauno miesto muziejaus direktorius Gabrielius Sužiedėlis.
Darbai bus pradėti kitais metais
Pasak G. Sužiedėlio, aišku, kad rotušėje išliks turizmo informacijos centras ir toliau bus registruojamos civilinės santuokos: „Šiuo metu bendradarbiaujame tiek su metrikacijos skyriumi, tiek su turistais besirūpinančiu centru, ir aiškinamės jų poreikius bei lūkesčius.“
Po atnaujinimo rotušės pastatas bus pritaikytas specialiųjų poreikių turintiems lankytojams ir šeimoms su vaikų vežimėliais. Parengtą projektą rankose žadama turėti kitų metų pavasarį. Tuomet bus skelbiamas statybos darbų konkursas, o jį laimėjusi įmonė nedelsiant imsis rotušės atnaujinimo darbų. Daugiau žinių apie atnaujinimo projektą rasite čia www.bit.ly/2LmUbJx
Per metus rotušėje apsilanko daugiau nei 21 tūkstantis lankytojų. Atnaujinus patalpas šį skaičių tikimasi padvigubinti. Nuo XVI a. su pertraukomis rotušėje veikė pagrindinės miesto savivaldos institucijos. Sovietų okupacijos metais šios funkcijos apribotos, o rotušėje buvo įsikūręs Civilinės metrikacijos skyrius ir Keramikos muziejus. 2015 m. Kauno miesto savivaldybė, siekdama šį pastatą vėl padaryti prieinamą kauniečiams ir miesto svečiams, jame atidarė Kauno miesto muziejaus skyrių.
Iš tos rotušės vargu ar būtų koks kauniškas efektas. Kitas dalykas būtų – metro. Antai, Vilniui ta metro idėja niekaip neprakišama, nors miestas jau artėja prie milijoninio dydžio. Taigi kodėl Kaunui nesiėmus metro ir taip nušluostyti Vilniui nosį vėl. Juolab, kad norinčių pasivažinėti Kaune metro ko gero būtų daugiau negu tų, kuriuos viliotų rotušė… Tad kas ne kas, bet jau nors vieta būsimai metro stotelei rotušėje turėtų būti matoma…