Lietuvos bibliotekos gaus lėšų atnaujinti savo knygų fondus, sieks geriau prisitaikyti prie skaitytojų poreikių. Kultūros ministerija paskirstė valstybės biudžeto lėšas savivaldybių ir apskričių viešosioms bibliotekoms knygoms įsigyti. Iš viso šiemet tam skirta beveik 2 mln. eurų. Taip pat numatyta aprūpinti šalies bibliotekas specialia įranga bei priemonėmis, kurios padeda socialinės ir informacinės atskirties gyventojų grupėms naudotis bibliotekų paslaugomis.
„Savivaldybių viešąsias bibliotekas skatiname pirmenybę teikti originaliajai, vaikų ir klasikinei literatūrai bei informaciniams leidiniams, o apskričių bibliotekas – atsižvelgti į regiono ekonominę ir kultūrinę plėtrą, istorines tradicijas ir, žinoma, gyventojų poreikius. Bibliotekoms taip pat rekomenduojame bendradarbiauti ir tarpusavyje derinti fondų komplektavimą, kad lankytojai jose rastų visą dominančią informaciją“, – teigia Kultūrinės atminties ir paveldo politikos skyriaus vyresnioji patarėja Rūta Pileckaitė.
Kultūros ministerija, siekdama didinti kultūros paslaugų prieinamumą ir gerinti jų kokybę, didelį dėmesį skiria socialinės bei informacinės atskirties gyventojų grupėms. Apskričių viešosiose bibliotekose planuojama atlikti žmonių su negalia poreikių tyrimus, organizuoti tokių skaitytojų aptarnavimo mokymus specialistams, pritaikyti patalpas specialių poreikių asmenims. Pavyzdžiui – įkurti specialias edukacijų erdves, įdiegti išmaniąsias programas, leidžiančias geriau orientuotis bibliotekose ir naudotis jų paslaugomis. Taip pat planuojama kurti naujas virtualias paslaugas, organizuoti kultūrinius ir edukacinius renginius žmonėms su negalia. Siekiant, kad iniciatyvos ir naujos paslaugos būtų prieinamos kuo daugiau gyventojų, į šias veiklas numatoma įtraukti ir savivaldybių viešąsias bibliotekas.
Praėjusių metų pabaigoje Kultūros ministerija inicijavo diskusiją su Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos atstovais ir pristatė Lietuvos aklųjų bibliotekos centrinio pastato Vilniuje modernizavimo viziją. Aptarta, kaip dabartines bibliotekos patalpas geriau pritaikyti šiuolaikinės aklųjų bibliotekos funkcijoms, siekiant, kad būtų atsižvelgta į besikeičiančius vartotojų poreikius bei lūkesčius.