Pirmadienis, 9 vasario, 2026
  • Saulės arkliukai
    • Diskusijos
    • Gyvoji tradicija
    • Etninės kultūros paveldas
    • Kultūros teorijų labirintai
    • Iš mokslo tyrimų
    • Ugdytojai ir ugdytiniai
    • Profesijos
    • Subkultūros
    • Kitos kultūros
    • Kūryba
    • Mes skaitome knygas
    • Margos pievos: renginiai
    • Keliauk lėtai: tėvynės pažinimas
    • Praktiniai patarimai
    • Iš mados istorijos
    • Mados tinklarastininkas
    • Fotogalerijos
    • Redakcija
  • Renginiai
  • Reklama
  • Turinys
  • Apie Alkas.lt
  • Paremkite Alką
Alkas.lt
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
Alkas.lt
No Result
View All Result
Pradžia Kultūra Kalba

Studentės praktika lituanistinėje Maskvos mokykloje: ir tobulino įgūdžius, ir puoselėjo lietuvių kultūrą

www.alkas.lt
2018-01-24 17:43:25
64
PERŽIŪROS
1
Studentės praktika lituanistinėje Maskvos mokykloje: ir tobulino įgūdžius, ir puoselėjo lietuvių kultūrą

Maskvos Jurgio Baltrušaičio vidurinje mokykloje | ktu.lt nuotr.

Maskvos Jurgio Baltrušaičio vidurinje mokykloje | ktu.lt nuotr.
Maskvos Jurgio Baltrušaičio vidurinje mokykloje | ktu.lt nuotr.

„Atlikti praktiką kitoje šalyje – savotiškas iššūkis, savo galimybių išbandymas, duodantis labai daug geros patirties ir paliekantis neišdildomus įspūdžius“, – pasakoja Kauno technologijos universiteto (KTU) Taikomosios fizikos ir pedagogikos studijų ketvirto kurso studentė Virginija Japertaitė, atlikusi tarptautinę praktiką Maskvos Jurgio Baltrušaičio vidurinėje mokykloje.

Mokykla išsiskiria tuo, kad joje dėstoma lietuvių kalba ir puoselėjamos lietuviškos tradicijos. Įvairių talentų turinčiai studentei joje teko ne tik dėstyti skirtingus dalykus, bet ir dirbti individualiai su mokiniais,lydėti juos į ekskursijas kartu su kitomis mokytojomis, ruošti atsiskaitymus, kurti ir įrašyti metodinę medžiagą lietuvių kalbos mokymuisi, dalyvauti renginiuose bei kitose veiklose.

„Kadangi praktikos metu užsiėmiau įvairia veikla, beveik kiekviena diena mokykloje būdavo skirtinga ir suteikė kitokios patirties“, – teigia V. Japertaitė.

Norėjo pamatyti mokyklą „iš vidaus“

Taikomąją fiziką studijuojanti V. Japertaitė pasakoja, kad mokyklą, kaip praktikos instituciją, pasirinko dėl gretutinių pedagogikos studijų – jų metu buvo numatyta praktika pasirinktoje mokykloje. Pasiūlymą dalyvauti tarptautinės praktikos konkurse ji rado viename iš KTU Studentų informacijos centro siunčiamų el. laiškų.

„Laiškas iš karto suintrigavo, kadangi buvo siūloma atlikti pedagoginio pobūdžio praktiką lituanistinėse mokyklose užsienyje“, – prisimena studentė.

Pati neseniai mokine buvusi V. Japertaitė atvirauja, kad jai visuomet buvo įdomu sugrįžti ir pažvelgti į mokykloje verdantį gyvenimą iš visai kitokios perspektyvos.

„Dar įdomiau pasirodė ne vien pamatyti, bet ir praktikos metu pačiai išbandyti mokytojos darbą“, – teigia ji.

Kadangi jau anksčiau praktikavosi Lietuvos mokykloje, praktikos galimybė užsienyje V. Japertaitei pasirodė puiki proga pasisemti daugiau įvairiapusės patirties ir tuo pačiu pakeliauti.

Virginija Japertaitė Maskvoje | asmen. nuotr.
Virginija Japertaitė Maskvoje | asmen. nuotr.

„Maskva man visada atrodė viena iš tų vietų, į kurias būtų įdomu nukeliauti, todėl pasitaikius progai daug nedvejojau ir užpildžiau praktikos paraišką“, – sako studentė.

Mokykloje puoselėjo lietuvių kalbą ir kultūrą

Praktikos metu V. Japertaitė dėstė skirtingus dalykus mokiniams. Pagrindiniai iš jų – fizika ir lietuvių kalba. Be to, studentė kartu su mokytoja vesdavo muzikos pamokas, ruošdavo ir kuruodavo klasės valandėles šeštokams.

„Teko dirbti su labai įvairaus amžiaus mokiniais: tiek su pradinukais, 2-4 klasių mokiniais, tiek su 5-10 klasių mokiniais“, – sako studentė.

V. Japertaitė atskleidžia, kad be įprasto pamokų vedimo atlikdavo ir kitokius darbus: individualiai dirbdavo su mokiniais, lydėdavo mokinių grupes į ekskursijas, ruošdavo galutinius atsiskaitymus. Studentė taip pat kūrė metodinę medžiagą lietuvių kalbos mokymui, dalyvavo renginiuose.

Kaip įsimintiniausią praktikos įvykį V. Jepertaitė išskiria pasiruošimą Motinos dienos koncertui, kai visa atsakomybė kuruoti 2-5 klasių mokinius, dainuojančius lietuvių kalba dainą mamoms, teko jai.

„Negana to, pagrindinė viso renginio kuratorė susirgo ir atsakomybė už viso renginio generalinę repeticiją su visais pradinių klasių mokiniais teko man ir dar dviem mokytojoms“, – apie kilusį iššūkį pasakojo studentė, džiaugdamasi, kad viskas praėjo sklandžiai.

Praktika svarbi ir tobulinant asmenybę

Maskvos Jurgio Baltrušaičio vidurinė mokykla priklauso bendram Rusijos mokyklų tinklui, tačiau išsiskiria tuo, kad joje aktyviai dėstoma lietuvių kalba, puoselėjamos lietuviškos tradicijos, liaudies šokiai. Vis dėlto tiek mokykloje, tiek už jos ribų V. Japertaitė bendravo ne vien tik lietuvių, bet ir rusų bei anglų kalbomis.

„Ko gero didžiausias sunkumas pirmiausia buvo kalbos barjeras. Teko daug bendrauti rusiškai, todėl reikėjo atsiminti kiek primirštą rusų kalbą ir stengtis kuo dažniau ja kalbėti ir lavinti savo įgūdžius“, – teigia V. Japertaitė.

Tačiau studentės nuomone, visa tai tik į naudą, nes praktika duoda neįkainojamos patirties, padeda suprasti, ar einama tinkamu keliu, leidžia pritaikyti universitete įgytas teorines žinias praktiškai.

„Praktika užsienyje papildomai suteikia galimybę praplėsti savo akiratį, pagerinti užsienio kalbos įgūdžius, išmokti bendrauti ir bendradarbiauti su įvairiais žmonėmis. Be to, atsiranda galimybė pažinti kitą šalį, jos kultūrą ir tradicijas, aplankyti žymiausias miesto vietas“, – mano pašnekovė.

Spausdinti 🖨

Susiję straipsniai:

  1. Praktika Argentinoje: pažintis su pasaulio lietuviais
  2. Lituanistės atlikusios praktiką JAV: Įgijome daugiau tikėjimo tuo, ką darome
  3. Studentės vedama pamoka buvo įvertinta lyg 20-ies metų patirties turinčios mokytojos
  4. Metų mokytoja V. Meškaitienė: Dirbti mokykloje be pašaukimo būtų sunku
  5. Lietuvių kalbos gynėjai protestuoja prieš A.Butkevičiaus vyriausybės ketinimus įteisinti lenkiškus užrašus ir atidėti lietuvių kalbos egzaminą
  6. Karaliaučiaus srities ir lietuvių mokinių kūrybinė stovykla
  7. Užsieniečiai laukia lietuvių kalbos vasaros kursų
  8. Kolegijos pirmakursių raštingumas: gal lietuvių kalbai nereikalingos nosinės raidės?
  9. VDU mokslininkai kuria programinę įrangą, atpažįstančią lietuvių kalbą neribotai
  10. Jauna mokytoja: Lietuvių kalba ir literatūra – dėkingiausias dalykas norint pažinti mokinį
  11. Seimo nariai susirūpino dėl K.Donelaičio memorialo būklės ir lietuvių kalbos mokymu Karaliaučiaus krašte
  12. Prasidėjo dešimtasis nacionalinis lietuvių kalbos konkursas „Švari kalba – švari galva“ video)
  13. Grupė lietuvių kalbos mokytojų lankėsi Punske ir Seinuose
  14. Nepaprasta Rygos lietuvių vidurinė mokykla švenčia 25-metį
  15. A. Lapinskas. Kodėl Lietuvos lenkai nenori puikiai išmokti lietuvių kalbos?

Siūlomi vaizdo įrašai:

ALKO TURINYS

Pastabos 1

  1. JUOZAS says:
    8 metai ago

    šaunuolė

    Atsakyti

Parašykite komentarą Atšaukti atsakymą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Naujienos

Krunos tiltas
Lietuvoje

„Via Lietuva“ imasi masinio kritinės būklės tiltų tvarkymo

2026 02 09
Artilerijos amunicija
Lietuvoje

Kariuomenės sandėlius papildė artilerijos amunicija

2026 02 09
Dronas
Gamta ir žmogus

Atidaroma pirma Kaune uždara dronų valdymo treniruočių bazė

2026 02 09
Vilniaus knygų mugėje: 11 kinematografiškų lietuvių autorių kūrinių
Kultūra

„Knyga + kinas“ Vilniaus knygų mugėje: 11 kinematografiškų lietuvių autorių kūrinių, ieškančių kelio į ekraną

2026 02 09
kviečiama teikti paraiškas tautinio paveldo kūrėjus vienijančioms organizacijoms
Kultūra

Nuo vasario 9 d. – kviečiama teikti paraiškas tautinio paveldo kūrėjus vienijančioms organizacijoms

2026 02 09
Aplinkos ministerija pristato siūlomus Miškų įstatymo pakeitimus
Gamta ir ekologija

Aplinkos ministerija pristato siūlomus Miškų įstatymo pakeitimus

2026 02 09
Filmų gamyba Lietuvoje 2025 m. pritraukė daugiau nei 25 mln. eurų neatlygintinų investicijų
Kultūra

Filmų gamyba Lietuvoje 2025 m. pritraukė daugiau nei 25 mln. eurų neatlygintinų investicijų

2026 02 08
Prasideda 11-osios Lietuvių kalbos dienos
Kalba

Prasideda 11-osios Lietuvių kalbos dienos. Šių metų sostinės – Rokiškis ir Osioiras

2026 02 08

SKAITYTOJŲ PASTABOS

  • +++ apie J. Ivoška. Kaip mažinti tautiečių susipriešinimą
  • +++ apie Sraunaus, gaivaus upelio būta. Akademiko prof. habil. dr. R. Grigo (1936–2025) – 90 metų sukakties paminėjimas
  • +++ apie Istorinis šansas Lietuvai: nauja tvarka gali atnešti pergalę Laukių ąžuolui
  • +++ apie D. Kuolys. Laikas Vilniui iškelti Tadą Kosciušką: tautos laisvės simbolį

NAUJAUSI STRAIPSNIAI

  • „Via Lietuva“ imasi masinio kritinės būklės tiltų tvarkymo
  • Kariuomenės sandėlius papildė artilerijos amunicija
  • Atidaroma pirma Kaune uždara dronų valdymo treniruočių bazė
  • Kas lemia pergolos efektyvumą?

Kiti Straipsniai

GRU generolas Vladimiras Aleksejevas ir pasikėsinimo vieta Maskvoje

Maskvoje įvykdytas pasikėsinimas į Rusijos karinės žvalgybos generolą

2026 02 06
Parama Ukrainai

Finansų ministerija Ukrainai skyrė daugiau nei 33 mln. eurų

2026 02 04
Gimtoji kalba

Išleistas 1-asis 2026 m. „Gimtosios kalbos“ numeris

2026 02 03
Nusipelniusieji, kuriems siūloma skirti Vyriausybės kultūros ir meno premijas

Komisija atrinko siūlomus Vyriausybės kultūros ir meno premijų laimėtojus

2026 01 30
Grafikės Elvyros Kairiūkštytės galerija Šiaulių rajono savivaldybės Vyatuto Vitkausko viešojoje bibliotekoje

Šiuolaikiški sprendimai – Šiaulių krašto šviesuoliams atminti

2026 01 30
Lietuvių kalbos garsynas

DI mokosi lietuviškai: trūksta tik tūkstančio balsų

2026 01 26
Statybos Vilniuje

Vilniuje iškils 9 naujos švietimo įstaigos

2026 01 26
KET testų platformos

KET testų platformos: kokie požymiai svarbūs renkantis

2026 01 25
Vaidoto Daunio ir politologo Aleksandro Štromo pašnekesys

D. Kuolys. „Jei Lietuva atsikratytų mažos tautos komplekso…“

2026 01 18
Alina Laučienė kalba su žurnalistais

Mokytoja A. Laučienė išteisinta: teismas nubrėžė ribą kalbos kriminalizavimui

2026 01 12

Skaitytojų nuomonės:

  • +++ apie J. Ivoška. Kaip mažinti tautiečių susipriešinimą
  • +++ apie Sraunaus, gaivaus upelio būta. Akademiko prof. habil. dr. R. Grigo (1936–2025) – 90 metų sukakties paminėjimas
  • +++ apie Istorinis šansas Lietuvai: nauja tvarka gali atnešti pergalę Laukių ąžuolui
  • +++ apie D. Kuolys. Laikas Vilniui iškelti Tadą Kosciušką: tautos laisvės simbolį
  • Klausimas: apie J. Ivoška. Kaip mažinti tautiečių susipriešinimą
 
 
 
 
 
Kitas straipsnis
A. Simutis. Liberali stagnacija arba kas iš tiesų bijo pažangos?

A. Simutis. Liberali stagnacija arba kas iš tiesų bijo pažangos?

Sekite mus Feisbuke

Naujienos | Nuomonių ratas | Kultūra
Visuomenė | Gamta ir žmogus | Mokslas
Skaitiniai | VideoAlkas | Visi rašiniai | Paremkite Alką
 Pradžia

Alkas.lt su Jūsų parama – už lietuvišką Lietuvą!

ket testai | fs25 mods | Refinansavimas | iPhone 16 Pro Max | Daigyklos | gta 5 mods | Paskolos iš SAVY

 

© 2011 Alkas.lt - Visos teisės saugomos. | Svetainę kūrė - Studija 4D

  • Saulės arkliukai
  • Renginiai
  • Reklama
  • Turinys
  • Apie Alkas.lt
  • Paremkite Alką
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai