Dažnas mūsų, skaičiuoja ne tik kalorijas, kurias suvartojame per dieną, bet ir tas, kurias išeikvojame. Dirbantiems sėdimą darbą – tai rimtas iššūkis. Visa diena, praleista biure, tikrai neprideda mums sveikatos. Bet yra mažų kasdienių triukų, kurie puikiai padeda deginti kalorijas. Šį kartą, dėmesys krypsta į vaikščiojimą – tai, ką darome kasdien, bet tikrai galėtumėme daryti dažniau ir daugiau. Kiek kalorijų sudegina, regis, kasdienė mūsų veikla?
Kalorijų deginimas vykstant į darbą/universitetą automobiliu – užduotis įmanoma
Visiškai atsisakyti automobilio, turbūt, ne daug kam pavyktų. Po darbo, neretai, dar reikia ir vaiką pasiimti iš darželio ar sustoti maisto prekių parduotuvėje. Tačiau, visuomet yra galimybė vaikščioti daugiau. Kartais verta automobilį palikti tolimesnėje aikštelėje – galbūt tai tik 25 žingsniais toliau, bet per dieną jau visas 50, o jeigu dar kelyje ir kalnelis pasitaiko – išvis šauni mintis.
Kalorijas deginkite darbe
Yra daugybė skirtingų būdų – ir sudėtingų, ir paprastesnių – kaip apskaičiuoti sudegančias kalorijas. Pavyzdžiui, vaikštant vidutiniu tempu, 70-80 kg sveriantis žmogus per 15 min. sudegina 65 kalorijas, greitu tempu – 120 kalorijų, o lipimas laiptais per tą patį laiką sudegina 155 kalorijas. Tad paskaičiuokite, jeigu darbo metu eitumėte iki tolimesnio spausdintuvo, tualeto ar tiesiog nuneštumėte dokumentus kolegai – pamažu „sudegintumėte“ ir popietinį skanėstą.
Žygiai į gamtą – ir sveika ir smagu
Daugeliui tenka pripažinti, kad darbo dienomis, nesilankant sporto klube ir neatliekant įvairių treniruočių, tikrai sudėtinga deginti kalorijas. Tad galima naudotis proga ir, pagal galimybes, savaitgaliais dalyvauti pėsčiųjų žygiuose.
Pavyzdžiui, šį šeštadienį, puiki galimybė išnaudoti numatomą saulutės pasirodymą ir traukti į žygį Nemuno kilpomis, kurio metu, galite sudeginti iki 2500 kalorijų. Žinoma, viskas priklauso nuo to, kiek kilometrų eisite, kaip greitai ir koks jūsų svoris.
Kad žygis netaptų kančia
Jeigu prisiruošėte ilgesniam žygiui pėsčiomis – labai svarbu tinkamai jam pasiruošti. Jau iš vakaro gerkite daugiau vandens, venkite riebaus maisto. Ryte taip pat rinkitės lengvą maistą, puikiausiai tiks pilno grūdo, greitai paruošiamos avižinės košės, kurios praturtins jūsų organizmą jėgų pliūpsniu ir palaikys sotumo jausmą ilgesnį laiko tarpą.
Nepamirškite ir vandens – žygių po visą Lietuvą rengėjai „TrenkTuras“, žygiuojant 50 km atstumą pataria, kad reikėtų išgerti ne mažiau kaip 3 l vandens. Žinoma, labai svarbu tinkama avalynė ir net kojinės. Tad pasiruoškite ir pirmyn – judėjimas ne tik padės sudeginti kalorijas, bet ir pridės žvalumo bei nuotaikos.