
Lietuvos apeliacinio teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėjų kolegija priėmė naują nuosprendį Aleksandro Sacharuko byloje ir pripažino jį kaltu neteisėtai panaudojus dokumentą bei piktnaudžiavus tarnyba ir paskyrė jam subendrintą 1 882 eurų dydžio baudą, praneša teismas.
Pirmosios instancijos teismas A. Sacharuką buvo išteisinęs kaip nepadariusį veikos, turinčios nusikaltimo ar baudžiamojo nusižengimo požymių. Apeliacinis teismas šį nuosprendį panaikino.
Bylos duomenimis, 2010 metais A.Sacharukas neteisėtai įgijo ir laikė bei panaudojo frakcijos kolegos L.Karaliaus Seimo nario pažymėjimą, užsiregistravo Seimo narių registracijos protokole, balsavo už įvairų įstatymų projektų pakeitimus L.Karaliaus vardu. L. Karalius tuo metu buvo išvykęs į Aziją. Už šį nusižengimą A. Sacharukui ir L.
Karaliui Seime surengta apkalta. Po balsavimo L. Karalius prarado parlamentaro mandatą, o A.Sacharukui kelių balsų persvara pavyko jį išsaugoti.
„Puikiai – teisingumas, triumfuoja, selektyvus, lietuviškas“, – žurnalistams atsakė A.Sacharukas, paklaustas, kaip vertina verdiktą. Jis teigė, kad panašiai elgėsi ir kiti Seimo nariai, tačiau jie nėra baudžiami.
Lietuvos apeliacinio teismo nuosprendį galima skųsti kasacine tvarka. A. Sacharukas sakė, kad šį nuosprendį skųs.