1911 m. balandžio mėnesį olandų mokslininkas Heikė Kamerlingas Onesas (Heike Kamerlingh Onnes) tyrinėjo medžiagas labai žemoje temperatūroje. Jis paėmė gyvsidabrio ir jį atšaldė iki maždaug -269 laipsnių temperatūros. Ir išsižiojo. Jis negalėjo patikėti, tai ką stebėjo. Superlaidumas – tai tikriausiai vienas paslaptingiausių reiškinių, atrastų mokslininkų. O levitacijos galimybė buvo atrasta ne iš karto.
„Praėjusių metų vasarą Japonijos automobilių gamintojas „Lexus“ pademonstravo levituojančią riedlentę be ratų. Inžinieriai įgyvendino fantastinio kino filmo „Atgal į ateitį 2“ kūrėjų pranašystę. Filme rodoma, kaip 2015 metais tokia lenta gali skristi neliesdama žemės paviršiaus. Ir tai pavyko padaryti nenaudojant jokių kompiuterinių efektų. Lenta kybo maždaug 5 centimetrų aukštyje virš žemės ir išlaiko vidutinio žmogaus svorį.“ – „Mokslo sriubą“ kviečia žiūrėti jaunieji mokslo populiarintojai.
TV laida „Mokslo sriuba“ – tai ne pelno siekianti jaunų žmonių iniciatyva populiarinti mokslą visuomenėje. „Mokslo sriubą“ galima ragauti kas antrą trečiadienį 22:00 val. per LRT Kultūros kanalą. „Mokslo sriuba“ kuriama bendradarbiaujant su Baltijos pažangių technologijų institutu.