Ketvirtadienis, 2 liepos, 2026
  • Saulės arkliukai
    • Diskusijos
    • Gyvoji tradicija
    • Etninės kultūros paveldas
    • Kultūros teorijų labirintai
    • Iš mokslo tyrimų
    • Ugdytojai ir ugdytiniai
    • Profesijos
    • Subkultūros
    • Kitos kultūros
    • Kūryba
    • Mes skaitome knygas
    • Margos pievos: renginiai
    • Keliauk lėtai: tėvynės pažinimas
    • Praktiniai patarimai
    • Iš mados istorijos
    • Mados tinklarastininkas
    • Fotogalerijos
    • Redakcija
  • Renginiai
  • Reklama
  • Turinys
  • Apie Alkas.lt
  • Paremkite Alką
Alkas.lt
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Horoskopai
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Horoskopai
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
Alkas.lt
No Result
View All Result
Pradžia Kultūra

Festivalis „Kaunas Photo“ pristato priešistorinės estetikos „Šaltupio drobulių“ parodą

www.alkas.lt
2015-12-28 16:40:49
28
PERŽIŪROS
0
Festivalis „Kaunas Photo“ pristato priešistorinės estetikos „Šaltupio drobulių“ parodą
Reiner Riedler parodos eksponatas

Atėjus gražiausioms metų šventėms, tarptautinis fotomeno renginys „Kaunas Photo“, dovanoja dar vieną fotografijų parodą po atviru dangumi. Gruodžio 28 d., pirmadienį, Kovo 11 –osios g., šalia prekybos centro „SAVAS“, pradėta eksponuoti austrų menininko Reinerio Riedlerio (Reiner Riedler) paroda „Prakaitas“, kurios daugelis kūrinių sukurti festivalio atidarymo savaitės kulminacijos renginio – prakaito nusibraukimo nakties metu. Šios fotografijos, šaltuoju metų laikotarpiu, parodos lankytojus šildys savo neįprastu konceptualiu ir techniniu sprendimu. Parodos partneriai – Kaimo turizmo sodyba „Šaltupis“ ir reklamos agentūra „Gijota“. Paroda veiks iki 2016 m. Kovo 1 d.

Austrų menininko R. Riedlerio paroda „Prakaitas“, tai 2015 m. „Kaunas Photo“ festivalio metu įgyvendinto performanso „Prakaitas“, rezultatas. Inovatyvūs, fotografijas primenantys, veido ir kūno išskirto prakaito kontūrų įspaudai audinyje, atsiradę dėl žmogaus kūną veikiančio karščio ir kartu vykstančio kūno atsinaujinimo proceso, tampa unikalūs dėl neįprastu būdu išgauto žmogaus portreto. Festivalio „Kaunas Photo“ įžanginės savaitės mistiškoji kulminacija – prakaito nusibraukimo naktis, kaimo turizmo sodyboje „Šaltupis“ paliko neįprastų įspaudų…

Prakaitą išskiriantys žmonių kūnai buvo uždengiami specialiai paruoštais medvilniniais audeklais, kurie dėl kontakto su žmogaus kūno vietomis, išskyrusiomis prakaitą, pakeitė spalvą. Galutiniame rezultate dvimačiam vaizdui suteikti trimatės erdvės matmenys, kurie  pateikti pilkos spalvos skalėje, panašiai kaip juodai baltoje fotografijoje. Nepermatoma matinio atspalvio medvilnė tarnavo kaip negatyvas. Šiuo metodu atlikti darbai pateikia aiškius atvaizdus moderniame pigmentiniame spaudinyje.

Pasak festivalio vadovo Mindaugo Kavaliausko, Reinerio prakaitografijos – ne šiaip sau alternatyvinis atvaizdo sukūrimo procesas senųjų technikų renesanso amžiuje. Tai ir aliuzija į Turino drobulės atvaizdus, ir bandymas kelti klausimą apie žmogaus grožio kriterijų laikinumą ir grįžimas į pirmapradžio priešistorinio žmogaus grožio estetiką. Džiugu, kad tokio kalibro menininkas savaitgalį tarp dėstymo ir fotografavimo Šveicarijoje atvyko į festivalio baigiamąjį renginį papildyti savo prakaitografijų seriją „Šaltupio drobulėmis“.

Panašumai tarp vaizduojamo žmogaus ir jo išgauto atvaizdo nėra akivaizdžiai matomi. Žmogaus kūno įspaudai dažnai tampa nutolę nuo savo tikrojo šešėlinio atvaizdo, archajiški ir grubių formų. Šie atvaizdai yra šešėliai, atvirkšti žmogaus kūno atvaizdui. Analogiškai kaip ir nespalvotame filmo šablone, medvilnės audinio struktūra yra ne taip aiškiai pastebima. Mokslininkai iš Fraunhoferio mokslinių tyrimo centro (EMFT) Miunchene (Vokietija) atliko žmogaus prakaito tyrimus, kurių metu specialiai šiai fotografijai sukūrė jautrius prakaitui dažiklius su jutikliais, kurie padeda prakaito skystį įsigėrusį į audinį padaryti ilgalaikiu.

R. Riedlerio darbai gerai pažįstami Kauno publikai. 2007 metais jis tapo ketvirtojo fotomeno festivalio „Kaunas Photo“ didžiojo prizo laimėtoju. Buvo pristatyti menininko darbai iš serijos „Dirbtinės atostogos“ (2005–2008) apie turizmo pramonę ir teminius parkus. R. Riedlerio – vienas įžvalgiausių Europos fotografų, vienas pirmųjų sukūręs didelius ciklus apie migrantų antplūdį į Europą – „Europos tvirtovės šturmas“ (2007), apie Ukrainą (2003).

Dėl noro gauti etnologo išsilavinimą R. Riedleris persikėlė į Vieną, tačiau miesto menų kolegijoje pasinėrė į fotografijos studijas, po kurių Kremso prie Dunojaus universitete (Austrija), studijavo vaizdinių mokslą. Nusprendęs savo gyvenimą sieti su fotografija, menininkas pasirinko dokumentikos žanrą, todėl jis nuolat žengia koja kojon su aktualiais pasaulio įvykiais. Fotografas siekia koncentruotis į žmogaus būtį bei jį supančią aplinką. Pagrindiniu savo dokumentinių fotografijų tikslu jis laiko metamą iššūkį egzistuojančiai mūsų vertybių sistemai. Kaip keliautojas ir fotografas, jis fotografijose įamžina žmones, kurie rodos yra įsikūrę ypač atokiose ar beveik negyvenamose vietovėse. Čia fotografas stengiasi atrasti itin trapaus žmogaus egzistavimo grožį, egzistuojančius troškimus bei gyvenimo bedugnę. Paskutiniuose autoriaus darbuose atsispindi trumpalaikiškumo, persilaužimo momentų ir mirties temos. R. Riedlerio darbai buvo pristatyti įvairių šalių fotografijų festivaliuose. Jo fotografijos buvo publikuotos tokiuose leidiniuose kaip: „National Geographic“ ir „Der Spiegel“ žurnaluose bei „New York Times“, „Fortune ir Le Monde“ laikraščiuose.

R. Riedlerio paroda „Praikaitas“, reklamos agentūros „Gijota“ reklaminiuose stenduose šalia prekybos centro „Savas“, bus eksponuojama iki kovo 1 d.

Fotomeno festivalis „Kaunas Photo“ – vienintelis kasmet (nuo 2004 m.) vykstantis fotografijos festivalis Baltijos šalyse, organizuojamas viešosios įstaigos “Šviesos raštas”. Festivalio rėmėjai Lietuvos Kultūros Taryba ir Kauno miesto savivaldybė.

Spausdinti 🖨

Susiję straipsniai:

  1. „Kaunas Photo“ sugrįžta į Kauno miesto viešąsias erdves
  2. „Kaunas Photo“ kauniečiams ir miesto svečiams dovanoja lauko parodas
  3. Pirmą kartą Lietuvos veltinio amatininkų gildija pristato parodą „Vanduo“
  4. Tadeušas Romeris pristato savo fotografijų parodą „Malibâ“
  5. Kultūros naktį bus atidaryta Vasantos Das fotografijos miniatiūrų paroda „Indija mylinčiomis akimis“
  6. Atidaryta A.Karvelio piešinių paroda
  7. Kaune atidaroma paroda „Posteris“
  8. Nauja Vytauto Pletkaus paroda Kaune
  9. P.Kalpoko paroda – tarsi puokštė M.K.Čiurlioniui
  10. Žemaitiška pasaulėjauta įkvėpė juvelyrikos parodą
  11. Vilniuje pristatoma G.Česonio fotografijų paroda „Prisilietimai“
  12. Kviečia nauja paroda Platelių dvaro svirne
  13. Kviečia Arvydo Šaltenio paroda „Gyvenimo paveikslėliai“
  14. Medininkų pilyje atidaryta istorinių darbų paroda
  15. Nacionalinėje dailės galerijoje – fotografo A. Kunčiaus paroda

Naujienos iš interneto:

Siūlomi vaizdo įrašai:

ALKO TURINYS

Parašykite komentarą Atšaukti atsakymą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Naujienos

Audros padariniai
Gamta ir žmogus

Po audros kelininkai nuo kelių pašalino per 100 kritusių medžių

2026 07 02
Kanceliarinės prekės
Lietuvoje

Klaipėdiečiai jau gali kreiptis dėl paramos mokiniams

2026 07 02
Sveikata | sam.lt nuotr.
Lietuvoje

Ministerija atnaujino dienos chirurgijos paslaugų tvarką

2026 07 02
Susitikimas Prezidentūroje
Lietuvoje

Prezidentūroje aptarti NATO branduolinio atgrasymo klausimai

2026 07 02
Sveikata
Lietuvoje

Gydymas be priemokų: numatytos dvi išimtys, kada gali būti prašoma sumokėti

2026 07 02
Kelio darbai
Lietuvoje

Kelyje Panevėžys–Aristava–Sitkūnai prasideda remonto darbai

2026 07 02
Pinigai
Lietuvoje

Nuo liepos padidėjo vaiko išlaikymo išmoka

2026 07 02
Šildymas
Lietuvoje

Energetikos ministerija jau pradeda pasirengimą artėjančiam šildymo sezonui

2026 07 02
Dusetose gimsta nauja Sartų teatro šventė
Kultūra

Dusetose gimsta nauja Sartų teatro šventė

2026 07 02
Sondeckių šeimos vizija – ypatingas S. Sondeckio atminimas
Lietuvoje

Sondeckių šeimos vizija – ypatingas S. Sondeckio atminimo įprasminimas 100-ųjų gimimo metinių proga

2026 07 02
„Tautiška giesmė“ bus giedama ant Raginėnų piliakalnio
Kultūra

„Tautiška giesmė“ bus giedama istorinėje vietoje – ant Raginėnų piliakalnio

2026 07 02
Tarp Braidės ir Birutės: deivių pėdsakais – vakaras su istorijų pasakotoja D. Ivanauskaite-Braun
Istorija

Tarp Braidės ir Birutės: deivių pėdsakais – vakaras su istorijų pasakotoja D. Ivanauskaite-Braun

2026 07 02

SKAITYTOJŲ PASTABOS

  • Bartas apie Seimas pritarė Mindaugo Sinkevičiaus kandidatūrai į Ministrus Pirmininkus
  • +++ apie Dusetose gimsta nauja Sartų teatro šventė
  • Mikabalis apie Ignas Vėgėlė kuria naują partiją „Piliečių Lietuva“
  • Švietimo kursai klaustukui apie Seimas spręs, ar keisti Suvalkijos pavadinimą

NAUJAUSI STRAIPSNIAI

  • Kaip naudotis elektriniu paspirtuku per didžiuosius karščius?
  • Kodėl po remonto dulkės grįžta net ir kruopščiai išvalius namus?
  • Po audros kelininkai nuo kelių pašalino per 100 kritusių medžių
  • Klaipėdiečiai jau gali kreiptis dėl paramos mokiniams

Kiti Straipsniai

Denisas Kolomyckis

Atminties ir tapatybės ženklai: D. Kolomyckio paroda Vilniaus rotušėje

2026 07 02
„Tuštumos svoris“

Kviečiama lankytis parodoje „Tuštumos svoris“

2026 06 28
„10 metų Ukrainos ryžto ir pasipriešinimo liudijimai“

Rengiama paroda „10 metų Ukrainos ryžto ir pasipriešinimo liudijimai“

2026 06 27
Leidinys. Danijos senieji tikejimai ir jų pėdsakai

Kviečia vieno eksponato paroda „Danijos senieji tikėjimai ir jų pėdsakai“

2026 06 25
Koncertas

Sukčiai taikosi ir į didžiuosius vasaros renginius

2026 06 25
Panevėžys

Panevėžyje atsiras Literatų skveras

2026 06 23
Paroda „Rinkti(s) vertę“

Ką apie pasitikėjimą pasakoja pinigai? Klaipėdoje atidaroma paroda „Rinkti(s) vertę“

2026 06 17
Panevėžio miesto dailės galerija

Panevėžyje atidaroma paroda „Aukštaitijos dailė 2026. Įkvėpimo topografija“

2026 06 16
Punskas kviečia į šventę

70 metų lietuviškos dvasios: Punskas kviečia į jubiliejinę šventę

2026 06 15
Paroda „Negrįžusiems. Lietuvos gyventojų trėmimas 1941 m. birželio 14–19 d.“

Seime atverta paroda „Negrįžusiems. Lietuvos gyventojų trėmimas 1941 m. birželio 14–19 d.“

2026 06 13

Skaitytojų nuomonės:

  • Bartas apie Seimas pritarė Mindaugo Sinkevičiaus kandidatūrai į Ministrus Pirmininkus
  • +++ apie Dusetose gimsta nauja Sartų teatro šventė
  • Mikabalis apie Ignas Vėgėlė kuria naują partiją „Piliečių Lietuva“
  • Švietimo kursai klaustukui apie Seimas spręs, ar keisti Suvalkijos pavadinimą
  • Naivus klausimas apie Seimas spręs, ar keisti Suvalkijos pavadinimą
 
 
 
 
 
Kitas straipsnis
Viktoras Orbanas | miniszterelnok.hu, K. Silardo nuotr.

O. Hamilton. „Padėtis Lenkijoje“ – naujajame Europos atpirkimo ožyje

Sekite mus Feisbuke

Naujienos | Nuomonių ratas | Kultūra
Visuomenė | Gamta ir žmogus | Mokslas
Skaitiniai | VideoAlkas | Visi rašiniai | Paremkite Alką
 Pradžia

Alkas.lt su Jūsų parama – už lietuvišką Lietuvą!

ket testai | fs25 mods | Refinansavimas | iPhone 16 Pro Max | Daigyklos | gta 5 mods | DARBO SKELBIMAI

© 2011 Alkas.lt - Visos teisės saugomos. | Svetainę kūrė - Studija 4D

  • Saulės arkliukai
  • Renginiai
  • Reklama
  • Turinys
  • Apie Alkas.lt
  • Paremkite Alką
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Horoskopai
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai