Šiandien Europos Parlamentas (EP) skubos tvarka pritarė Italijoje, Graikijoje ir Vengrijoje esančių 120 tūkst. prieglobsčio prašytojų paskirstymui po kitas Europos Sąjungos šalis. Į Lietuvą siūloma papildomai perkelti 780 asmenų.
Rezoliucijai šiuo klausimu pritarė 372 EP nariai, nepritarė 124, o susilaikė 54. Tarp pritarusiųjų buvo ir pusė Lietuvą atstovaujančių parlamentarų – socialdemokratai Zigmantas Balčytis ir Vilija Blinkevičiūtė, liberalai Petras Auštrevičius ir Antanas Guoga, konservatorius Algirdas Saudargas. Dar trys Lietuvos atstovai (Viktoras Uspaskichas, Gabrielius Landsbergis ir Bronius Ropė) balsavime nedalyvavo. Prieš rezoliucija balsavo tik trys parlamentarai iš Lietuvos – Valentinas Mazuronis, Rolandas Paksas ir Valdemaras Tomaševskis.
Šis sprendimas papildo jau anksčiau EP pritarimo sulaukusį siūlymą per ateinančius dvejus metus iš Italijos ir Graikijos į kitas ES šalis perkelti 40 tūkst. prieglobsčio prašytojų. Pagal pastarąjį sprendimą, kuriam jau pritarė ES Taryba, į Lietuvą bus perkelti 255 asmenys.
Pagal antrąjį Europos Komisijos pasiūlymą per ateinančius dvejus metus iš Italijos į kitas ES šalis būtų perkelta 15 600 asmenų, iš Graikijos – 50 400, o iš Vengrijos – 54 000. Taigi kartu su pirminiu siūlymu planuojama paskirstyti 160 tūkst. prieglobsčio prašytojų. Galutinį sprendimą šiuo klausimu, tikėtina, priims rugsėjo 22 d. besirenkanti neeilinė ES Teisingumo ir vidaus (TVR) taryba.
Europarlamentarai pritarė privalomoms paskirstymo kvotoms, kurios nustatytos pagal keturis kriterijus: gyventojų skaičių, BVP, vidutinį prieglobsčio prašytojų skaičių praeityje ir nedarbo lygį. Į Lietuvą siūloma papildomai perkelti 780 asmenų.
Už kiekvieną perkeltą asmenį priimančioji valstybė galės tikėtis 6000 eurų paramos, o Italija, Graikija ir Vengrija – 500 eurų (perkėlimo išlaidoms padengti). Europos Komisijos pasiūlyme taip pat numatyta, kad jei dėl pateisinamų ir objektyvių priežasčių (pvz., stichinės nelaimės) valstybė negalės priimti perkeliamų prieglobsčio prašytojų, ji turės perkėlimo schemai skirti iki 0,002 proc. šalies BVP.
Tačiau numatytų pinigų nepakaks migrantams priimti ir apgyvendinti Lietuvoje. Trūkstamus pinigus planuojama skirti ir iš Lietuvos biudžeto. Planuojama, kad į Lietuvą perkeliami migrantai bus aprūpinti gerokai dosniau, nei daugelis paprastų Lietuvos piliečių.
Trečiadienį vykusiose diskusijose dėl TVR tarybos rezultatų europarlamentarai smarkiai kritikavo ES vidaus reikalų ministrų nesugebėjimą iki šiol susitarti dėl 120 tūkst. prieglobsčio prašytojų paskirstymo. EP nariai kvietė valstybes susivienyti ir skubiai spręsti aštrėjančią pabėgėlių krizę, taip pat kurti ilgalaikę Europos prieglobsčio ir migracijos sistemą.
Diskusijose dalyvavęs Liuksemburgo imigracijos ir prieglobsčio reikalų ministras Žanas Aselbornas (Jean Asselborn), atstovavęs ES Tarybai, informavo, kad „[Europos Komisijos] pasiūlyme bus svarbus pakeitimas – Vengrija nesutinka, kad ji yra paribio valstybė, todėl neplanuoja dalyvauti perkėlimo mechanizme“.
Prieš balsavimą EP pirmininkas Martinas Šulcas (Martin Schulz) informavo deputatus, kad jis išsiųs laišką Liuksemburgo premjerui Ksavjė Beteliui (Xavier Bettel), kuriame paprašys paspartinti ES paramos skyrimą trečiosioms šalims, kuriose glaudžiasi didžioji dalis pabėgėlių iš Sirijos, t.y. Libanui, Turkijai ir Jordanijai.
“Europos Parlamentas pritarė prievartinėms migrantų kvotoms”. Sitokias priemones suprantu, kaip PREVOLE Lietuvoje ir kitur isteigti atbegeliu GETUS, nes ko jie cia turedami laisve judeti kaip zmones Lietuvoje turetu uzsilaikyti? Ka ar cia geriausia? Tai jeigu begti, tai ten kur geriausia! Taigi kada turesime getus, o gal juos jau turime tik kitu pavadinimu…. kokie nors pabegeliu centrai? Na tas esmes nekeicia….ten, kur privalai buti per prievarta ir yra GETAS arba kalejimas.
Tai Guoga tegul ir pasiima visus.
SKAITYKITE PIRMADIENO KLAIPĖDĄ.
ES ar skiriasi nuo bolševizmo?
Už kiekvieną perkeltą asmenį priimančioji valstybė galės tikėtis 6000 eurų paramos. Gal čia ir yra šuo pakastas, kad neprieštarauja.780×6000 =4680000.