Sekmadienis, 23 rugpjūčio, 2026
  • Saulės arkliukai
    • Diskusijos
    • Gyvoji tradicija
    • Etninės kultūros paveldas
    • Kultūros teorijų labirintai
    • Iš mokslo tyrimų
    • Ugdytojai ir ugdytiniai
    • Profesijos
    • Subkultūros
    • Kitos kultūros
    • Kūryba
    • Mes skaitome knygas
    • Margos pievos: renginiai
    • Keliauk lėtai: tėvynės pažinimas
    • Praktiniai patarimai
    • Iš mados istorijos
    • Mados tinklarastininkas
    • Fotogalerijos
    • Redakcija
  • Renginiai
  • Reklama
  • Turinys
  • Apie Alkas.lt
  • Paremkite Alką
Alkas.lt
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Horoskopai
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Horoskopai
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
Alkas.lt
No Result
View All Result
Pradžia Kultūra

Kultūros ministras teikia Vyriausybei siūlymą padidinti asignavimus Dainų šventei (video)

www.alkas.lt
2015-05-05 19:12:14
17
PERŽIŪROS
1
Kultūros ministras teikia Vyriausybei siūlymą padidinti asignavimus Dainų šventei (video)
small_Dainu-svente-Seime-lrs.lt-o.posaskovos-nuotr
Spaudos konferencija | lrs.lt, O. Posaškovos nuotr.

Matydamas finansų trūkumą, dėl kurio stringa šimtmetį minėsiančios Lietuvos pasirengimas Dainų šventei 2018 metais, kultūros ministras Šarūnas Birutis teikia Vyriausybei priimti siūlymą padidinti Kultūros ministerijos asignavimus 2016–2017 m. po 1 mln. eurų, 2018 m. – 4 mln. eurų Dainų švenčių tradicijos tęstinumui užtikrinti ir Lietuvos dainų šventei surengti.

Ministro teigimu, esama finansavimo apimtis yra nepakankama siekiant išlaikyti Dainų švenčių tradicijos tęstinumo procesą, išsaugant kultūros tapatumą, didinant kultūros prieinamumą regionuose, įtraukiant į aktyvią kultūrinę veiklą didesnę gyventojų dalį.

„Ekonominės krizės metais lėšos dainų švenčių pasirengimui buvo sumažintos iki 1 mln. Lt. ir iki šiol negrąžintos į prieškrizinį lygį. Šiuo metu mėgėjų meno, etninės kultūros srityse stebime aiškius nuosmukio požymius – jauni žmonės vis mažiau renkasi su tuo susijusias specialybes, į regionus neatvyksta nauji mėgėjų meno kolektyvų vadovai, nesikuria nauji kolektyvai, o jų skaičius apskritai mažėja. Sumažėjo galimybės vykdyti ir kitas dainų šventės tradicijai plėtoti reikalingas priemones – kelti kolektyvų vadovų kvalifikaciją, įtraukti nevyriausybinį sektorių į meno šakų ir žanrų vystymą, dalyvauti šventės procesuose, garantuoti paramą regioninėms dainų šventėms ir t.t.  Dalis Dainų švenčių tradicijos tęstinumą užtikrinančių priemonių finansuojama Kultūros rėmimo fondo lėšomis, kurias administruoja Lietuvos kultūros taryba. Pažymėtina, kad šios priemonės turėtų būti finansuojamos ne kaip vienkartiniai projektai, o kaip ilgalaikė, tęstinė veikla, užtikrinanti valstybės kultūros politikos uždavinių įgyvendinimą ir garantuojanti proceso nenutrūkstamumą“, – pabrėžė kultūros ministras gegužės 5 dieną Seime surengtoje spaudos konferencijoje „Be valstybės atsakomybės dainų šventės tradicijai nebus ir pačios šventės“.

Kita Lietuvos dainų šventė vyks 2018 m., kai valstybė minės savo 100-mečio sukaktį. Dainų šventė pasirinkta kaip svarbiausias visą Lietuvą apimantis jubiliejinių metų įvykis. Pasirengimas būsimai šventei jau prasidėjo, darbai išdėstyti kartu su Švietimo ir mokslo ministerija rengiamoje 2015–2018 m. Dainų švenčių tradicijos tęstinumo programoje. „Norint pasiekti, kad dainų šventė taptų valstybę reprezentuojančiu, visuomenę vienijančiu, pilietiškumą skatinančiu reiškiniu, stiprinančiu valstybės nacionalinį saugumą, būtina minėtai programai numatyti adekvatų finansavimą 2016 ir 2017  m. pasirengimo darbams papildomai skirti po 1 mln. eurų, 2018 m. – 4 mln. eurų. Tai būtų ilgalaikė investicija į žmogiškąjį kapitalą, stiprinant ir nacionalinį tapatumą”, – teigia kultūros ministras Šarūnas Birutis.

Lyginant su kaimynėmis Latvija ir Estija, Lietuva smarkiai atsilieka puoselėjant Dainų švenčių tradiciją. Turėdamos mažesnį gyventojų skaičių Latvija ir Estija šiandien išlaiko kur kas daugiau meno kolektyvų, skiria daugiau lėšų pasirengimo šventėms procesui ir pan. Pvz. 2015 m. Estija skyrė pasirengimui dainų šventėms 2 579 415 eurų. Estijoje gyvena 1 344 000 gyventojų, 2014 m. dainų šventėje dalyvavo 1 739 mėgėjų meno kolektyvai (42 149 dalyviai). Latvija pasirengimui dainų šventėms skyrė 1 716 462 eurų. Latvijoje yra 2 013 000 gyventojų, 2013 metų Latvijos dainų ir šokių šventėje dalyvavo 1 786 mėgėjų meno kolektyvai (40 600 dalyvių).

Lietuva pasirengimui dainų šventėms skyrė 545 000 eurų. Lietuvoje yra 2 921 000 gyventojų, 2014 m. dainų šventėje dalyvavo 1364 mėgėjų meno kolektyvai (35 888 dalyviai).

2003 m. UNESCO įtraukė Estijos, Latvijos ir Lietuvos dainų ir šokių švenčių tradiciją į Reprezentatyvųjį žmonijos nematerialaus kultūros paveldo sąrašą, tuo pačiu valstybes įpareigodama saugoti ir vystyti šią tradiciją. 2007 m. LR Seimas priėmė dainų švenčių įstatymą, kuriame nustatyta valstybės ir savivaldybių institucijų atsakomybė ir kompetencija bei finansavimo principai.

Žiūrėkite spaudos konferencijos „Be valstybės atsakomybės dainų šventės tradicijai nebus ir pačios šventės“ vaizdo įrašą:

Spausdinti 🖨

Susiję straipsniai:

  1. Iki 90 metų mininčios Dainų šventės liko šimtas dienų
  2. Aptarta Lietuvos dainų šventės „Čia – mano namai“ Dainų dienos programa
  3. Vyks spaudos konferencija skirta dainų ir šokių švenčių pripažinimo pasaulio nematerialaus paveldo dalimi 10-mečiui
  4. Ansamblių vakaras Lietuvą užlies dainų ir šokių upe
  5. Artėjanti Dainų šventė sostinės troleibusą papuošė tautiniais raštais
  6. Dainų šventė sutelkė tūkstančius lietuvių iš viso pasaulio (nuotraukos)
  7. Kultūros renginiams, projektams ir įstaigoms skirta 1,6 mln. Lt
  8. Jubiliejinė Dainų šventė jau kitą savaitę kviečia visus sugrįžti namo
  9. Sprendžiama dėl prioritetų ir tęstinių kultūros projektų finansavimo
  10. Paremta beveik pusantro tūkstančio kultūros projektų
  11. Lietuvos kultūros politikos pirmenybės 2014 m. – vaikų kultūrinis švietimas ir regionai
  12. Paskelbtas programos „Kūrybiška Europa“ finansavimo vadovas – bus skatinama kultūros ir kalbų įvairovė
  13. Prof. V.Juozapaitis ragina kultūros ministrą pasiaiškinti dėl teatrų ir koncertinių įstaigų finansavimo
  14. Kultūros ministerija ragina nepasiduoti provokacijoms, siekiant kelti nepasitikėjimą valstybės institucijomis
  15. Kviečia spaudos konferencija „Mėgėjų meno plėtros regionuose ir dainų švenčių tradicijos išsaugojimo politikos kryptys ir problemos“

Naujienos iš interneto:

Siūlomi vaizdo įrašai:

ALKO TURINYS

Pastabos 1

  1. Albinas Vaškevičius says:
    11 metų ago

    Dabartinė Dainų šventė turėtų vadintis taip „Pastarojo penkmečio Lietuvos kompozitorių sukurtų ir perdirbtų lietuvių liaudies dainų bei choreografų sukurtų ir perdirbtų lietuvių liaudies šokių koncertas“.

    Atsakyti

Parašykite komentarą Atšaukti atsakymą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Naujienos

Skirtingų rūšių džiovintos vaistažolės
Gamta ir ekologija

Vaistažolių laikas: kada pačių rinkta arbata gali atnešti daugiau žalos nei naudos?

2026 08 23
Audros nusiaubta Lietuva skaičiuoja žalą: daugiau kaip 200 tūkst. vartotojų tebėra be elektros
Gamta ir žmogus

Audros nusiaubta Lietuva skaičiuoja žalą: daugiau kaip 200 tūkst. vartotojų tebėra be elektros

2026 08 23
Baltijos kelias | Alkas.lt, V. Daraškevičiaus nuotr.
Šventės

Baltijos keliui – 37-eri: vienybės pamoka, kurios nevalia pamiršti

2026 08 23
KU Botanikos sodas
Kultūra

Klaipėdos universiteto Botanikos sodas kviečia išlydėti vasarą lėčiau su „Ievaro tiltais“

2026 08 23
Vėtros lenkiami medžiai ir smarkus lietus Lietuvos pajūryje
Gamta ir žmogus

Lietuvą užgriūva vėtra: vėjo gūsiai gali siekti 30 m/s

2026 08 22
Filmo „Badautojų namelis“ kūrimo akimirka
Kultūra

Paskutinį vasaros savaitgalį Vilniuje – trys kino turizmo ekskursijos

2026 08 22
Folkloro šventė „Pūsk, vėjuži!“ Juodkrantėje
Etninė kultūra

L. Rėzos 250-mečiui skirta šventė „Pūsk, vėjuži!“ sujungs Kuršių nerijos paveldą ir šiuolaikinį meną

2026 08 22
LNM Gedimino pilies bokšte nauja paroda „Laisvės dažnis“
Istorija

Baltijos kelio dieną naujos parodos „Laisvės dažnis“ atidarymas LNM Gedimino pilies bokšte

2026 08 22
Arūnas Bubnys
Kultūra

Įvertintas Lietuvos istoriko mokslinis darbas

2026 08 22
Krašto apsaugos savanorių pajėgos
Istorija

Paminėtos Seimo gynėjo, kario savanorio Artūro Sakalausko žūties 35-osios metinės

2026 08 22
Audra, namas
Gamta ir žmogus

ESO padvigubino pajėgas ir perspėja gyventojus laikytis atsargumo prieš stiprią audrą

2026 08 21
Neries krantinė
Lietuvoje

Sostinėje prasidėjo A. Goštauto gatvės atnaujinimas 

2026 08 21

SKAITYTOJŲ PASTABOS

  • +++ apie A. Navys, M. Sėjūnas. „Karas po kelių savaičių“
  • KERRY CASSIDY Project Camelot Productions apie A. Navys, M. Sėjūnas. „Karas po kelių savaičių“
  • Bartas apie A. Navys, M. Sėjūnas. „Karas po kelių savaičių“
  • >mikabaliui apie S. Buškevičius. O juk Žalgirio pavadinimo galėjo nebūti

NAUJAUSI STRAIPSNIAI

  • Sukčiai įžūlėja – vyresnius žmones apmoko dar prieš skambutį bankui
  • Paspirtukų metą temdo žalų skaičiai: kas turi atlyginti jų padarytą žalą?
  • Kada vieno buto remontas tampa viso namo reikalu
  • Ar stiprus imunitetas apskritai būna?

Kiti Straipsniai

Kleboniškių muziejaus klojime spektaklį „Piršlybos“

Kleboniškių muziejaus klojime spektaklį „Piršlybos“ vaidins Utenos kamerinis teatras

2026 08 19
Dionizo Putnos (1892–1964) fotografijų rinkinys

Dionizo Putnos (1892–1964) fotografijų rinkinys išsaugotas ir bus atvertas visuomenei

2026 08 18
Roksanos Vioto (Roxana Viotto) darbų procesas

Roksanos Vioto darbų paroda Europos parke

2026 08 17
Kleboniškių kaime vėl kviečia Senųjų amatų ir mokymų diena

Kleboniškių kaime vėl kviečia Senųjų amatų ir mokymų diena!

2026 08 12
Senųjų amatų ir mokymų diena

Kleboniškių muziejuje Senųjų amatų ir mokymų dieną veiklų netrūko

2026 08 09
Šiaudiniai sodai

Vilniaus etninės kultūros centras rugpjūtį išpuoš šiaudiniais sodais

2026 08 07
Penktasis senovės dienų renginys Merkinėje iškeliauja partizanų takais

Penktasis senovės dienų renginys Merkinėje iškeliauja partizanų takais

2026 08 06
Klaipėda

Uostamiestis siekia valstybės paramos naujai ledo arenai

2026 07 31
Kleboniškių kaime prasidėjo Senųjų amatų ir mokymų dienos

Kleboniškių kaimas atgijo – prasidėjo Senųjų amatų ir mokymų dienos

2026 07 24
Kleboniškių klojime teatras „Labas“ rodys spektaklį „Apie vėles, žemėj klajojančias“

Kleboniškių klojime teatras „Labas“ rodys spektaklį „Apie vėles, žemėj klajojančias“

2026 07 23

Skaitytojų nuomonės:

  • +++ apie A. Navys, M. Sėjūnas. „Karas po kelių savaičių“
  • KERRY CASSIDY Project Camelot Productions apie A. Navys, M. Sėjūnas. „Karas po kelių savaičių“
  • Bartas apie A. Navys, M. Sėjūnas. „Karas po kelių savaičių“
  • >mikabaliui apie S. Buškevičius. O juk Žalgirio pavadinimo galėjo nebūti
  • Mikabalis apie S. Buškevičius. O juk Žalgirio pavadinimo galėjo nebūti
Kitas straipsnis
Marius Kundrotas | asmeninė nuotr.

M. Kundrotas. Ar įmanomas trečias kelias?

Sekite mus Feisbuke

Naujienos | Nuomonių ratas | Kultūra
Visuomenė | Gamta ir žmogus | Mokslas
Skaitiniai | VideoAlkas | Visi rašiniai | Paremkite Alką
 Pradžia

Alkas.lt su Jūsų parama – už lietuvišką Lietuvą!

ket testai | fs25 mods | Refinansavimas | iPhone 16 Pro Max | Daigyklos | gta 5 mods | DARBO SKELBIMAI

© 2011 Alkas.lt - Visos teisės saugomos. | Svetainę kūrė - Studija 4D

  • Saulės arkliukai
  • Renginiai
  • Reklama
  • Turinys
  • Apie Alkas.lt
  • Paremkite Alką
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Horoskopai
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai