Aktyvūs piliečiai liepos 24 d. surengė piketą prie Aplinkos ministerijos. Šįkart buvo protestuojama prieš aplinkos ministrą Valentiną Mazuronį, kuris nenori ir nežada išgirsti 275 Žemaitijos bendruomenių kategoriškos nuomonės neleisti sprogdinti Lietuvos žemės gelmių ir teršti cheminėmis medžiagomis požeminį vandenį.
Šiuo piliečių susibūrimu buvo išreikšta ir pagarba Lietuvos Geologijos tarnybos vadovui Juozui Mockevičiui, kuris praėjusį penktadienį per Angliavandenilių išteklių naudojimo konkurso komisijos posėdį priėmė garbingą sprendimą. Situacijoje, kai jo ir aplinkos ministro, kuriam ir pavaldi Geologijos tarnyba, nuomonės išsiskyrė, J.Mockevičius nematė kitos išeities, kaip tik išsakyti savo poziciją – bendruomenės priešinasi skalūnų dujų gavybai ir priešinsis ateityje – ir pasitraukti.
Kaip yra sakęs pats J.Mockevičius: „Ne visais atvejais savo poziciją gali išreikšti žodžiais. Liepos 19 d. pirma pateikiau prašymą atsistatydinti, vėliau Angliavandenilių komisijos posėdyje išsakiau savo poziciją – nepritarti konkurso nugalėtojo paskelbimui dėl kelių priežasčių. Pirma – pats investuotojas prašo atidėti sprendimą. Antra – tam priešinasi bendruomenės. Ir supraskite: jei mano požiūris trukdo valdžiai priimti tam tikrus sprendimus, tai aš esu ne politikas, valdininkas, aš privalau tokioje situacijoje pasitraukti.“
Geologijos tarnybos direktorius J.Mockevičius buvo informuotas, kad toks piketas rengiamas ir kad vienas iš jo tikslų – pareikalauti aplinkos ministrą V.Mazuronį nepasirašyti jo atsistatydinimo prašymo.
Piketuotojai sulaukė grįžtančio iš Vyriausybės posėdžio ministro V.Mazuronio ir jo paklausė, kaip jis vertina ilgamečio Geologijos tarnybos direktoriaus pasitraukimą iš užimamų pareigų. „Gavau tokį gerbiamo J.Mockevičiaus prašymą. Neturiu jokių priežasčių jo nepasirašyti“, – atsakė ministras. „Ar Lietuvoje tiek daug aukšto lygio specialistų, kad galima lengva ranka tenkinti tokį prašymą?“ – ministro teiravosi piliečiai. Aplinkos ministras manymu, Lietuvoje tokių specialistų pakanka. Tačiau aktyviems piliečiams atrodo, kad mūsų šalyje tikrai nedaug specialistų, kurie nors ir būdami pavaldūs politikams, turi kitokią ir dar argumentuotą nuomonę.
Paprašytas telefonu pakomentuoti susiklosčiusią situaciją, Geologijos tarnybos vadovas J.Mockevičius sakė: „Aš nesu nei herojus, nei auka, kaip rašo kai kurie žurnalistai. Mano sprendimas apgalvotas. Malonu, kad visuomenės atstovai vertina mano pastangas bendrauti su bendruomenėmis ir girdėti jų nuomonę. Tikiuosi, supras, kodėl nutariau atsistatydinti. Yra susitikimų su Žemaitijos regionais planas. Jie, tikiuosi, bus tęsiami ir toliau. Jei mane kvies ministerija ar bendruomenės, gal ir dalyvausiu. Norėčiau likti šioje sistemoje ir dirbti toliau. Kokia tai gali būti pozicija, dar nežinau. Atsarginių variantų neparuošiau.“
Piketuotojai paliko ministrui Kvėdarnos konferencijos ir piketo rezoliucijas. Vienas iš piketuotojų laikomas plakatas skelbė: „Mes nesitrauksime“. Nesitrauksime tol, kol Žemaitijos bendruomenių balsą pagaliau išgirs politikai, kuriuos tie žmonės išrinko ir kurių interesams jie ir privalo atstovauti.
Piketo „Ne tas atsistatydino“ rezoliucija
Atsižvelgdami į š.m. liepos 17 d. Kvėdarnos konferencijos deklaracijoje pateiktas išvadas, į liepos 19 d. balsavimo rezultatus dėl Angliavandenilių išteklių naudojimo konkurso nugalėtojo paskelbimo atidėjimo, į Geologijos tarybos direktoriaus J.Mockevičiaus atsistatydinimo faktą, piketo „Ne tas atsistatydino“ dalyviai savo ir Žemaitijos antiskalūninių bendruomenių vardu REIKALAUJA sustabdyti, mūsų manymu, politinį susidorojimą su Geologijos tarnybos direktoriumi J.Mockevičiumi dėl nuomonių skirtumo skalūninių dujų klausimu ir NETENKINTI jo atsistatydinimo pareiškimo.
Žygaičių bendruomenė, pirmininkas – Jonas Nairanauskas
Kesčių bendruomenė „Elbenta“, pirmininkė – Laimutė Sugintienė
Gedminų bendruomenė, pirmininkas – Vytautas Švanys, naftos ir dujų gavybos inžinierius-geologas
Santakos kaimo bendruomenė, pirmininkė – Raimonda Sutkaitienė
Šios rezoliucijos tekstas buvo užregistruotas Aplinkos ministerijoje –lauksime ministro Valentino Mazuronio atsakymo.
Šie piketuotojai- tikrai ne visos Žemaitijos ir jos bendruomenių balsas… Kas juos įgaliojo kalbėti, kad ir mūsų bendruomenės vardu? Kažkokie apsišaukėliai. MANAU, kad reik žiūrėti giliau- kas juos remia? O gal palaiko ir finansuoja kokia nors neaiški organizacija? Už kokius pinigus nuolat nedirba ir vyksta į piketus? Ar nebūtų galima patikrinti pagal nuotraukas- gal tie piketuotojai tuo metu turėjo būti savo darbo vietose? Kur jie dirba? Iš ko gyvena? Manu, kad gyvena ir dirba iš piketavimo….
Ir dar: Piketas – taiki pasipriešinimo forma, kai susirinkę žmonės savo nepasitenkinimą susiklosčiusia situacija (pvz. valdžios sprendimais) išreiškia plakatais, kalbomis ir be smurto. Piketo organizavimą Lietuvoje apibrėžia Susirinkimų įstatymas – be leidimo piketuoti gali tik mažiau nei 10 asmenų.
O dabar imkit ir suskaičiuokite kiek šitame pikete stovi žmonių su plakatais ir kažkokiais raštais . Jų DAUGIAU negu 10… REIKIA bausti. Kur Lietuvos teisėsauga??
O aš įtikinęs, patikrinti reikia tave ir „lyvį“, jog akivaizdžiai veikėte prieš Lietuvą. Mazuroniui senai vieta kalėjime. “LVAT konstatuoja, jog Konstitucijoje įtvirtinta teisė į taikius susirinkimus „yra fundamentali demokratinėje visuomenėje, todėl ją riboti galima tik įstatymu ir tik tuo atveju, kai reikia apsaugoti valstybės ar visuomenės saugumą, viešąją tvarką, žmonių sveikatą ar DOROVĘ arba kitų asmenų teises ir laisves“.
Mazuroni NEatsistatydink. lyvis
O tu čia durnių volioji, ar tai diagnozė?…
Visada kitas kitame atranda savę. Malonu kad atpažinai savę. lyvis