
Kovo 6 d. 10 val. Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiks su Vokietijos miesto Acheno meru Marceliu Filipu (Marcel Philipp) ir Tarptautinio Karolio Didžiojo apdovanojimo fondo direktoriumi tarybos pirmininku Jurgenu Lindenu, kurie oficialiai paskelbs apie Lietuvos vadovei 2013 m. skiriamą garbingą Karolio Didžiojo apdovanojimą.
„Politikos Oskaru“ vadinamas apdovanojimas Lietuvos vadovei suteikiamas už ypatingą indėlį kuriant Europos Sąjungos vienybę ir ekonominį stabilumą.
„Sprendimu įteikti 2013 metų Acheno Karolio Didžiojo apdovanojimą dr. Daliai Grybauskaitei pagerbiame vieną iškiliausių Baltijos regiono asmenybių, jos išskirtines pastangas siekti didesnės integracijos Europos Sąjungoje ir rasti sprendimus, padedančius įveikti dabartinę krizę“, – teigiama aiškinamajame apdovanojimo rašte.
Karolio Didžiojo apdovanojimo fondo atstovai pabrėžė ypatingą prezidentės Dalios Grybauskaitės vaidmenį. Jų teigimu, krizei įveikti reikėjo asmenybių, kurios priimtų drąsius ir teisingus sprendimus, galėtų patarti ir pelnyti savo šalies bei partnerių Europos Sąjungoje pasitikėjimą.
Karolio Didžiojo apdovanojimas šalies vadovei bus įteiktas gegužės 9-ąją – Europos dieną per iškilmingą ceremoniją Acheno rotušėje.
1950 m. Acheno piliečių įsteigtas apdovanojimas yra garbingiausias ir svarbiausias įvertinimas, teikiamas už ypatingus nuopelnus Europos vienybei.
Šį apdovanojimą 1950 m. įsteigė Vokietijos Acheno miesto piliečiai. Karo nualintoje Europoje tai buvo simbolinis kvietimas siekti solidarumo, vienybės ir tarpusavio supratimo. Jis yra teikiamas už ypatingus nuopelnus Europai. 1987 m. Karolio Didžiojo apdovanojimas tapo tarptautinis.
Apdovanojimo globėjai yra Ispanijos Karalius Chuanas Karlosas I, Belgijos Karalius Albertas II, Didysis Liuksemburgo Kunigaikštis Henris, Austrijos Prezidentas Heincas Fišeris (Heinz Fischer) ir Vokietijos Prezidentas Joachimas Gaukas (Joachim Gauck).
Per 63 metus šiuo apdovanojimu pagerbtas ne vienas garsus politikas, iškilios istorinės ir šių dienų asmenybės. Tarp jų Popiežius Jonas Paulius II, Europos Sąjungos įkūrėjai – Žanas Mone (Jean Monnet), Konradas Adenaueris, Robertas Šumanas (Robert Schuman), taip pat Didžiosios Britanijos Premjeras Vintstonas Čerčilis (Winston S. Churchill), Europos Komisija, JAV Prezidentas Bilas Klintonas (Bill Clinton), Čekijos humanistas ir šios šalies vadovas Vaclavas Havelas, Vokietijos kanclerė Angela Merkel, Europos centrinio banko vadovas Žanas Klodas Triše (Jeanas Claude Trichet), ES bendra valiuta euras, Nyderlandų Karalienė Beatričė, Liuksemburgo Ministras Pirmininkas Žanas Klodas Junkeris (Jean Claude Juncker).
Apdovanojimas- už KĄ? Už sojūzo vienyjimą? O tai čia panašiai kaip Stalinas vienijo aną sojūzą? Tam vyrukui nereikėjo irgi tokios premijos????
apgailestauju. Mano nuomone del Lietuvos valstybes ir jos gyventoju ji nieko nenusipelne.
yra zmones chamelionai kurie prisitaiko prie bet kokiu politiniu veju
As nematau, uz kokius nuopelnus panelei prezidentas bus iteikytas si apdovanojimas. Tiesiog nematau. Gal uz dideli nora fotkintis su visais? Arba sokt rately su vaikais? O gal uz tai, kad Deimante leido atiduot biologinei?