Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų Moters fiziologijos ir patologijos centro medikai kartu su kolegomis iš Prancūzijos 2013-jų sausio 10 d. atlikto 3 moters dubens organų nusileidimą koreguojančias ginekologines operacijas, panaudojant naujos kartos sintetinius implantus.
Anot ginekologų, moters dubens organų nusileidimas medicinoje – dažnas atvejis. Jis išsivysto dėl sunkaus gimdymo, antsvorio, dubens audinių įgimto ar įgyto silpnumo. Ši liga moterims sukelia daug nepatogumų, nes jos nuolat jaučia dubens lėtinį skausmą, makšties, gimdos slinkimą. Ypatingai sunkiais atvejais būna taip, kad gimda ir makštis „išslenka“ pro išorinius lytinius organus. Tai sukelia ne tik skausmą, šlapimo nelaikymą arba jo susilaikymą bei sunkius tuštinimosi sutrikimus, bet taip pat įtakoja moters intymų, lytinį gyvenimą bei tarpusavio santykius šeimoje.
Santariškių klinikų Moters fiziologijos ir patologijos centre sintetinių implantų naudojimas, gydant šią patologiją, pradėtas taikyti nuo 2008 m.
Anksčiau moters dubens organų, gimdos nusileidimas būdavo gydomas panaudojant tos pačios pacientės dubens aplinkinius audinius arba dedant specialius gimdą palaikančius „žiedus“ (med. pesarus). Tačiau, pasak medikų, efektas nebūdavo pakankamas, liga dažnai recidyvuodavo. Vėliau, vystantis chirurginei ir ypač laparoskopinei operavimo technikai, buvo pradėti naudoti sintetiniai implantai, kurie ženklai geriau sutvirtindavo dubens dugną. Tačiau šių operacijų trukmė ir jų mokymosi laikas yra ilgas, o sukeltos komplikacijos, kurios sukelia sunkius antkaulio uždegimus, būna sunkiau išgydomos.
Santariškių klinikų medikai džiaugiasi gautais rezultatais, nes jų manymu, gerėjant sintetinių implantų kokybei, akivaizdžiai trumpėja operacijos laikas, pooperacinis periodas, naujos kartos implantai yra sukurti taip, kad jų atmetimų dažnis beveik 3 kartus mažesnis, nei naudojant ankstesnius, be to pacientės, greičiau nei po įprastinių operacijų, grįžta į visavertį gyvenimą.