Visiems, kam įdomus vienas iš reikšmingiausių šių metų Saulės sistemos tyrimų projektų, vyksiantis mokslinės stoties „Mars Science Laboratory“ su marsaeigiu „Curiosity“ nusileidimas Raudonojoje planetoje, rugpjūčio 6 d. (pirmadienį), nuo 6.00 val. ryto Lietuvos laiku stebėjo tiesioginę, keturių valandų trukmės transliaciją, kurią buvo galima stebėti „Youtube.com“ ir „Google+”. Tiesioginės transliacijos metu kalbėjo ir apie kosminės stoties nusileidimą pasakojo mokslininkai, inžinieriai ir kiti ekspertai. Sėkmingas nusileidimas įvyko – 8.31 val. ryto Lietuvos laiku.
Tiesioginės transliacijos metu buvo rodomi interviu su ypatingais svečiais, tiesioginis NASA vaizdo kanalas iš Marso, tiesioginio ryšio tiltas su Reaktyvinių jėgų laboratorija (Jet Propulsion Laboratory) bei su draugija „Planetary Society“.
Sėkmingai pasiekusi Marso paviršių, tyrimų stotis „Mars Science Laboratory“ su marsaeigiu „Curiosity“ pradėjo dvejų metų misiją, kurios metu robotizuotas marsaeigis tyrinės mikrobiologinės gyvybės aspektu labiausiai intriguojantį Marso kampelį.
Daugiau informacijos apie „Universetoday.com“ rengiamą transliaciją rasite spustelėję šią nuorodą. Tiesioginė transliacija rodoma ir „Youtube.com“ kanale „Universe Today“. Marsaeigio nusileidimas tiesiogiai transliuojamas ir „Ustream“ kanalu.
Abu kanalus žiūrėkite čia:
„Universe Today“:
„Ustream“:
Apie „Curiosity“ misiją:
httpv://youtu.be/ISmWAyQxqqs
Nusileidimo džiaugsmas („Ustream“ tiesioginės transliacijos stop kadrai):
„Curiosity“ siunčiamas nuotraukas iš Marso paviršiaus rasite ČIA (beje, signalas iš Marso atkeliauja per 40 minučių).
Jaunimas, nemiegam nemiegam, visi alei vieno stebime Marsą!!!!
va aš tai nepraleisiu šito reginio.
vien amerikoniški snukiai į ką žiurėti?
Požalsta oglsite ves spisok.
Ir iš jų oi kaip reikia pasimokyti emocijų kultūros. Labai gražu, ačiū, Jonai.
Čia tai išsamu, ir
kaip e-žiniukui 100 balų,
aplenkus kitus LT:
ALKUI ir Jonui Valio!
Kuo gi jis “istorinis”?? Tuo, kad Obama jį taip apibūdino? Tuo, kad Marse ieškos gyvybės? Ją galima rasti čia pat.
Mes dar nežinome kaip juda Žemė ir jos ašis, nežinome, kad be Koperniko prieš 500 metų atrastų I-jo bei II-jo, yra dar ir lietuvio inž. Romualdo Zubino praėjusiame dešimtmetyje atrasti III-sis bei IV-sis geofiziniai dėsniai, o jau skverbiamės į kitas planetas ir net į naujas galaktikas. Pirmiausiai pažinkime savo Žemę. Pažinę ją, mes sužinosime ir jos praeitį o vėliau ir jos bei jos gyventojų ateitį, kuriai būtina ruoštis iš anksto. Po to, jeigu dar turėsime laiko ir praktinių galimybių, jau galėsime dairytis ir kas vyksta bei kas vyko už mūsų planetos ribų.