Trečiadienis, 1 vasario, 2023
  • Saulės arkliukai
    • Diskusijos
    • Gyvoji tradicija
    • Etninės kultūros paveldas
    • Kultūros teorijų labirintai
    • Iš mokslo tyrimų
    • Ugdytojai ir ugdytiniai
    • Profesijos
    • Subkultūros
    • Kitos kultūros
    • Kūryba
    • Mes skaitome knygas
    • Margos pievos: renginiai
    • Keliauk lėtai: tėvynės pažinimas
    • Praktiniai patarimai
    • Iš mados istorijos
    • Mados tinklarastininkas
    • Fotogalerijos
    • Redakcija
  • Renginiai
  • Reklama
  • Turinys
  • Apie Alkas.lt
  • Paremkite Alką
Alkas.lt
Advertisement
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
      • Visi rašiniai
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
      • Visi rašiniai
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
Alkas.lt
No Result
View All Result

Pradžia Naujienos Baltų žemėse

Prezidentė D.Grybauskaitė Ukrainą mokė demokratijos ir tarėsi dėl bendradarbiavimo verslo srityje

www.alkas.lt
2011 11 23 08:29
0
Prezidentė D.Grybauskaitė Ukrainą mokė demokratijos ir tarėsi dėl bendradarbiavimo verslo srityje

Prezidentai Dalia Grybauskaitė ir Viktoras Janukovyčius | lrp.lt nuotr.Darbo vizito į Ukrainą išvykusi Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė lapkričio 22 d. susitikusi su Ukrainos Prezidentu Viktoru Janukovyčiumi aptarė šios šalies ir ES santykius, pažangą europinės integracijos srityje.

Po dvišalio susitikimo spaudos konferencijoje kalbėdama Lietuvos vadovė pabrėžė, jog atvyko kaip Ukrainos draugė, tačiau Lietuva yra Europos Sąjungos narė ir jai tenka perduoti ES žinią. Pasak Prezidentės, dvišaliai santykiai vystosi puikiai, tuo tarpu Europos integracijos procesas ėmė komplikuotis.

Išsakydama ES poziciją, Lietuvos Prezidentė pabrėžė, kad Ukrainos integracijos perspektyva reali ir Lietuvą ją palaiko, tačiau suartėjimas su Europa įmanomas tik įgyvendinus būtinas vidaus reformas ir užtikrinus pagarbą žmogaus teisėms, demokratines vertybes, nešališką ir sąžiningą teismo procesą buvusios Ukrainos premjerės Julijos Tymošenko bei kitose bylose.

Prezidentai Dalia Grybauskaitė ir Viktoras Janukovyčius | lrp.lt nuotr.
Prezidentai Dalia Grybauskaitė ir Viktoras Janukovyčius | lrp.lt nuotr.

„Esu įgaliota kalbėti Europos Sąjungos vardu. Europa yra pasirengusi glaudesniems ryšiams, tačiau Ukrainos demokratinė raida neturi kelti abejonių. Žmogaus teisės, sąžiningi ir nešališki teismai yra pamatinės demokratinės vertybės, kurių besąlygiškai laikytis turim visi”, – sakė Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Prezidentė pastebėjo, jog Europa buvo šokiruota teismo sprendimo Julijos Tymošenko byloje ir vyrauja požiūris, kad buvusi Ukrainos premjerė bei jos kolegos yra politinės neutralizacijos aukos.

Pasak šalies vadovės, kol kas Ukraina nerado politinių problemų sprendimo priimant Baudžiamojo kodekso pataisas, ypač J.Tymošenko atveju. ES stebi šioje šalyje vykstančius procesus ir prašo užtikrinti teisingą teisinį buvusios Ukrainos vyriausybės vadovės pateiktų apeliacijų svarstymą.

Lietuvos valstybės vadovė taip pat akcentavo, jog nuo Ukrainos vidaus reformų vykdymo tempo priklausys ES Asociacijos ir Laisvosios prekybos sutarčių pasirašymas. Iš Ukrainos tikimasi spartaus konstitucinės, rinkimų, teisėsaugos ir viešojo administravimo reformų įgyvendinimo, teisinės bazės kovos su korupcija srityje stiprinimo, verslo aplinkos gerinimo ir europinių standartų verslo bei prekybos srityse diegimo.

Šalies vadovės teigimu, jei Ukraina nesiims visų būtinų žingsnių, šių sutarčių pasirašymas su ES gali būti atidėtas.

„Esminė ES Asociacijos sutarties pasirašymo sąlyga – Ukraina turi demonstruoti praktinius veiksmus, kurie parodytų, kad ji jau dabar gali gyventi politinės asociacijos su Europa dvasia. Lietuva ir ES nenori diktuoti, nes gerbia Ukrainą, tai reiškia, kad laukiame, kada pati Ukraina ras sprendimus”, – teigia Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Pasak Prezidentės, Lietuva tvirtai remia Ukrainos pasirinktą europinės integracijos kryptį ir pasirengusi padėti pasidalindama savo patirtimi, jei Ukraina to norės.

Vizito metu buvo pasirašytas memorandumas dėl efektyvesnės maršrutu Klaipėda – Odesa kursuojančio šaudyklinio traukinio „Vikingas” veiklos ir dėl bendradarbiavimo mokslo technologijų srityje.

„Lietuva tampa globalia jungtimi tarp Rytų ir Vakarų. Šaudyklinis traukinys per 56 valandas pasiekiantis Odesą arba per 10 dienų Kiniją – nauja krovinių gabenimo epocha. „Vikingas” – reali ekonominė nauda ne tik Lietuvai ir Ukrainai, bet ir naujos galimybės Turkijai, Azerbaidžianui, Gruzijai“, – teigė Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Valstybių vadovai taip pat dalyvavo dvišalėje Lietuvos ir Ukrainos Prezidentų Taryboje, atidarė Lietuvos ir Ukrainos verslo forumą. Lietuvos vadovės teigimu, šis forumas, taip pat jau keletą metų vykstantys šalių verslo, prekybos ir pramonės rūmų susitikimai, liudija norą intensyviau plėtoti abiejų valstybių bendradarbiavimą verslo srityje ir vystyti bendrus projektus. Forume dalyvauja per šimtą Ukrainos ir Lietuvos verslininkų, daug smulkaus verslo atstovų.

Kalbėdama forume šalies vadovė pabrėžė, kad Lietuvos ir Ukrainos Prezidentų taryba jau tapo gera tradicija, padedančia vystytis dvišaliams santykiams ir duodančia realius bendradarbiavimo rezultatus. Pasak Prezidentės, politinių santykių raida ne visada sutampa su ekonomine, tačiau verslo bendradarbiavimas yra dvišalių santykių pagrindas ir bus palaikomas aukščiausiu lygiu.

Šalies vadovės teigimu, Lietuva visada rėmė bendrą Ukrainos ir Europos Sąjungos ateitį. Bendri Ukrainos ir ES verslo, infrastruktūros gerinimo, žmonių ryšių skatinimo projektai, pasak Prezidentės, prisideda prie būtinų Ukrainai reformų, skatina europinę verslo kultūrą Ukrainoje, paremtą ne tik techniniais standartais, bet ir vertybėmis.

lrp.lt nuotr.Valstybės Prezidentė taip pat susitiko su Ukrainos Ministru Pirmininku Mikola Azarovu, su kuriuo aptarė naujas ekonominio bendradarbiavimo formas bei dalyvavo lietuviškų prekių parodos – mugės atidaryme, kur apžiūrėjo Lietuvos įmonių ir ūkininkų gaminamas prekes.

Prezidentė teigė, kad efektyvus, sėkmingai kitose šalyse plėtojamas Lietuvos verslas – geriausias šalies ambasadorius.

„Džiaugiuosi, kad Lietuvos verslas sugeba efektyviai dirbti tiek Ukrainoje, tiek kitose šalyse, o mūsų maisto produktai ir jų kokybė yra itin vertinami. Kultūra, kulinarinis paveldas labai suartina tautas”, – sakė šalies vadovė.

Pasak Prezidentės, ukrainiečių susidomėjimas smulkiųjų ūkininkų produkcija rodo, kad šeimos verslas perspektyvus ir Lietuvoje, ir Ukrainoje. Tai gelbsti nuo nedarbo ir atgaivina tautinį paveldą, pabrėžė valstybės vadovė.

Spausdinti 🖨

Nėra susijusių.

Siūlomi vaizdo įrašai:

ALKO TURINYS

Parašykite komentarą Atšaukti atsakymą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kiti Straipsniai

Tėvynės gynėjai ukrainiečiai ilsisi | facebook.com/GeneralStaff.ua nuotr.

Ukrainiečiai ties Kremina sutriuškino Rusijos marodierius

2023 02 01
Ukrainos gynėjai | facebook.com/GeneralStaff.ua nuotr.

Vakarai praregėjo: pasirodo, Rusija siekia pergalės, ne pralaimėjimo

2023 01 31
Maskoliai bus sutriuškinti | www.facebook.com/GeneralStaff.ua nuotr.

Šolco pagaliai į NATO ratus

2023 01 30
NATO pagaliau supranta, kad Rusijos „ambicijos“ peržengia Ukrainos ribas ir yra pasirengęs karui

NATO pagaliau supranta, kad Rusijos „ambicijos“ peržengia Ukrainos ribas ir yra pasirengęs karui

2023 01 29
Karas Ukrainoje | facebook.comGeneralStaff_ua nuotr.

Rusija intensyvina puolamąsias operacijas Ukrainos rytuose

2023 01 29
Ukraina nepasiduos ruskiams | facebook.comGeneralStaff.ua nuotr.

Rusijos kerštas vakarams – masinis raketų smūgis ukrainai

2023 01 27
Parama Ukrainai | VSAT nuotr.

Į Ukrainą iškeliavo VSAT parama

2023 01 27
Ukraino sgynėjai | https://www.facebook.com/GeneralStaff.ua nuotr.

JAV Ukrainai siųs tankus. Kada NATO šalys ten siųs karius?

2023 01 26
„Leopard-2“ | wikipedia.org nuotr.

Leopardai, kurie sudraskys Rusiją

2023 01 25
Ukrainos gynėjai | facebook.comGeneralStaff.ua nuotr.

Ko dar nepadeda išsaugoti Makrono telefoniniai pokalbiai su Rusijos fiureriu?

2023 01 24
Rodyti daugiau

Naujienos

Dujinė viryklė | Alkas.lt, J.Vaiškūno nuotr.
Lietuvoje

Priimamos paraiškos dujų balionų keitimui

2023 02 01
Pasas | vrm.lrv.lt nuotr.
Lietuvoje

Greitės sprendimų priėminas dėl pilietybės

2023 02 01
Burlaivis | klaipeda.lt nuotr.
Kultūra

Kūrybinės varžytuvės moksleiviams apie gimtąjį miestą

2023 02 01
STT | stt.lt nuotr.
Lietuvoje

Gerėja Lietuvos Korupcijos suvokimo indeksas

2023 02 01
Greitoji pagalba | sam.lt nuotr.
Lietuvoje

Įsibėgėja greitosios pagalbos pertvarka

2023 02 01
Vėjo jėgainės | am.lrv.lt nuotr..
Lietuvoje

Jūrinio vėjo elektrinių parkams – ES parama

2023 02 01
Tėvynės gynėjai ukrainiečiai ilsisi | facebook.com/GeneralStaff.ua nuotr.
Ukrainos balsas

Ukrainiečiai ties Kremina sutriuškino Rusijos marodierius

2023 02 01
Auga susidomėjimas profesiniu mokymu
Lietuvoje

Prasideda žiemos priėmimas į profesines mokyklas

2023 02 01
Baltiški papuošalai Baltiški papuošalai Baltiški papuošalai
Prano Raščiaus (1932–1987) poezijos knyga „Paragauki sulos“ Prano Raščiaus (1932–1987) poezijos knyga „Paragauki sulos“ Prano Raščiaus (1932–1987) poezijos knyga „Paragauki sulos“

SKAITYTOJŲ PASTABOS

  • Kodėl netikiu, kad kažkas buvo? apie V. Sinica. TS-LKD frakcijos nario kaltinimas mažamečių prievartavimu skandalingiausias skandalas Lietuvos politikos istorijoje
  • nuomonė apie A. Baniulaitienė, A, Pangonytė. Apie moterų pavardes. Kodėl pritarta -ė, bet nepritarta -a
  • Nuoroda apie Ukrainiečiai ties Kremina sutriuškino Rusijos marodierius
  • pridiot apie A. Baniulaitienė, A, Pangonytė. Apie moterų pavardes. Kodėl pritarta -ė, bet nepritarta -a

NAUJAUSI STRAIPSNIAI

  • Priimamos paraiškos dujų balionų keitimui
  • Greitės sprendimų priėminas dėl pilietybės
  • Žandikaulio skausmas – kada verta kreiptis į gydytojus?
  • Kūrybinės varžytuvės moksleiviams apie gimtąjį miestą
Lininės rankinės Lininės rankinės Lininės rankinės

Kiti Straipsniai

Ukrainiečiai ties Kremina sutriuškino Rusijos marodierius

by Jonas Vaiškūnas
2023 02 01
1
Tėvynės gynėjai ukrainiečiai ilsisi | facebook.com/GeneralStaff.ua nuotr.

Didėjantis Kinijos agresyvumas ir bendradarbiavimas su Rusija kelia grėsmę ne tik Azijai, bet ir Europai, pareiškė NATO generalinis sekretorius Jensas...

Skaityti toliau

Vakarai praregėjo: pasirodo, Rusija siekia pergalės, ne pralaimėjimo

by Jonas Vaiškūnas
2023 01 31
3
Ukrainos gynėjai | facebook.com/GeneralStaff.ua nuotr.

NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas pareiškė, kad nėra jokių ženklų, kad Putinas būtų pakeitęs invazijos į Ukrainą tikslą. „Šiandien niekas...

Skaityti toliau

Šolco pagaliai į NATO ratus

by Jonas Vaiškūnas
2023 01 30
6
Maskoliai bus sutriuškinti | www.facebook.com/GeneralStaff.ua nuotr.

Vokietijos kancleris Olafas Šolcas pareiškė, kad NATO tiesiogiai nedalyvauja ir nedalyvaus Rusijos ir Ukrainos kare. „Rimtai savo priesaiką vertinantis Vokietijos...

Skaityti toliau

Skaitytojų nuomonės:

  • Kodėl netikiu, kad kažkas buvo? apie V. Sinica. TS-LKD frakcijos nario kaltinimas mažamečių prievartavimu skandalingiausias skandalas Lietuvos politikos istorijoje
  • nuomonė apie A. Baniulaitienė, A, Pangonytė. Apie moterų pavardes. Kodėl pritarta -ė, bet nepritarta -a
  • Nuoroda apie Ukrainiečiai ties Kremina sutriuškino Rusijos marodierius
  • pridiot apie A. Baniulaitienė, A, Pangonytė. Apie moterų pavardes. Kodėl pritarta -ė, bet nepritarta -a
  • Na, jau, na :) apie A. Baniulaitienė, A, Pangonytė. Apie moterų pavardes. Kodėl pritarta -ė, bet nepritarta -a

Kitas straipsnis
Lenkų skundų tikrinti į Lietuvą atvyko ESBO komisaras tautinių mažumų klausimams

ESBO komisaras lankysis pas Lenkijos lietuvius

srtfondas Init

Naujienos | Nuomonių ratas | Kultūra
Visuomenė | Gamta ir žmogus | Mokslas
Skaitiniai | VideoAlkas | Visi rašiniai | Paremkite Alką
 Pradžia

Alkas.lt

   https://lazerineklinika.lt/ | https://sportsman.lt/ | Auskarai su deimantais | https://www.aleina.lt | CBD aliejus Lietuvoje | Mažoji Indija | Pakavimo prekės | Farming Simulator 22 mods | ETS2 Mods | FS22 Mods | FS22 mods download | Bigbank.lt | Žūklės reikmenys internetu | Darbo skelbimai | kemi.lt | Šalikai | TIK BALDAI | ATS Mods | Skyrybos internetu - skyrybos bendru sutarimu | fs22 mods | ATWINS | Srotas24.lt - Dalys | Zuza.lt

© 2011 Alkas.lt - Visos teisės saugomos. | Svetainę kūrė - Studija 4D

  • Saulės arkliukai
  • Renginiai
  • Reklama
  • Turinys
  • Apie Alkas.lt
  • Paremkite Alką
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
      • Visi rašiniai
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai