Pirmadienis, 19 balandžio, 2021
  • Saulės arkliukai
    • Diskusijos
    • Gyvoji tradicija
    • Etninės kultūros paveldas
    • Kultūros teorijų labirintai
    • Iš mokslo tyrimų
    • Ugdytojai ir ugdytiniai
    • Profesijos
    • Subkultūros
    • Kitos kultūros
    • Kūryba
    • Mes skaitome knygas
    • Margos pievos: renginiai
    • Keliauk lėtai: tėvynės pažinimas
    • Praktiniai patarimai
    • Iš mados istorijos
    • Mados tinklarastininkas
    • Fotogalerijos
    • Redakcija
  • Renginiai
  • Reklama
  • Turinys
  • Apie Alkas.lt
  • Paremkite Alką
Alkas.lt
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
      • Visi rašiniai
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
      • Visi rašiniai
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
Alkas.lt
No Result
View All Result
Pradžia Nuomonių ratas Lietuvos repolonizacijai – ne!

T.Bakučionis. Valdantys politikai nejaučia patriotizmo (video)

Tomas Bakučionis, www.laikrastisopozicija.lt
2011 11 13 19:10
3
T.Bakučionis. Valdantys politikai nejaučia patriotizmo (video)

Antakalnio vidurinės mokyklos bendruomenės mitingas Vilniuaus savivaldybės aikštėje 2011 11 02 d. | dialogas.lt nuotr.Kai Lietuvos lenkų rinkimų akcijos (LLRA) lyderis Valdemaras Tomaševskis lietuvius mokė, kad jie turi integruotis į Vilniaus kraštą, daugelis atvirai juokėsi ir šaipėsi; kai LLRA autobusais vežė lenkų moksleivius iš Vilniaus apylinkių ir šie su plakatais stovėdami prie Prezidentūros garsiai šaukė, kaip juos Lietuvos valdžia skriaudžia, nes reikia mokytis lietuviškai, galima buvo įžvelgti LLRA antivalstybinę veiklą. Tačiau dabar LLRA priėjo tą ribą, kuri lygintina su rafinuotu antilietuvišku terorizmu ir lietuviškų mokyklų Vilniuje genocidu.

Galima sakyti, kad po paskutinių savivaldos rinkimų Vilniaus mieste, kai Artūras Zuokas švietimo sritį lengva ranka atidavė kuruoti Lenkų rinkimų akcijos politikieriams, lietuviškosioms Vilniaus mokykloms atėjo bene patys juodžiausi laikai po nepriklausomybės atkūrimo..

Kalbu apie Vilniaus mokyklų tinklo pertvarką, visų pirma – apie A.Vivulskio ir J.Lelevelio lenkų mokomąja kalba ir lietuviškos Antakalnio vidurinės mokyklos pertvarką. Žiniasklaidoje jau buvo skelbta, kad nepaisant to, kad dar 2010 metų gegužę Vilniaus miesto taryba sprendimu Nr. I-1534 patvirtino Vilniaus miesto bendrojo lavinimo mokyklų pertvarkos planą, pagal kurį Antakalnyje esanti J.Lelevelio mokykla, šiuo metu užpildyta vos apie 40 procentų ir užimanti paskutiniąsias vietas Lietuvos mokyklų reitinge, turėjo būti prijungta prie stipresnės A.Vivulskio mokyklos, o atsilaisvinusios patalpos turėjo būti perduotos perpildytai Antakalnio vidurinei mokyklai, jau keleri metai kaip dirbančiai pagal gimnazines programas, LLRA politikai su vicemeru Jaroslavu Kaminskiu priešaky spjovė į ankstesnius miesto tarybos sprendimus ir puolė daryti viską, kad tik išsaugotų J.Lelevelio mokyklos patalpas ir niekuo gyvu jų neatiduotų lietuviškajai Antakalnio vidurinei mokyklai. Tuo tikslu sumastė A.Vivulskio mokyklą prijungti prie J.Lelevelio, o esamose patalpose realiai palikti abi mokyklas, tik A.Vivulskio turėtų tapti reitingų uodegoje besivelkančios J.Lelevelio mokyklos filialu…

Nesunku suprasti tokių žaidimų galimą tikrąjį tikslą. Juk dabartinė J.Lelevelio mokykla yra labai strategiškai palankioje vietoje – Antakalnio širdyje. Na ir kas, kad renovuotas pastatas, juk jį galima be gailesčio nugriauti – svarbiausia liktų nemažas sklypas. Kas galėtų paneigti, kad tolimesnėje perspektyvoje J.Lelevelio mokyklos pastatui negresia „Lietuvos“ kino teatro likimas, kuris taip pat buvo modernus ir renovuotas, kol naujieji „investuotojai“ jo tiesiog neišdraskė ir nepavertė landyne. Lygiai tas pat gali nutikti ir su bet kuria iš minėtų dviejų mokyklų, jei ne šiandien, tai po kelerių metų, nes susidaro vaizdas, kad dabartinė Vilniaus valdžia prarado paskutinius vertybinius patriotinius orientyrus (jeigu juos apskritai kada nors turėjo) ir prioritetus matuoja tik siaurais politiniais tikslais ir finansiniais interesais.

Šlykščiausia tai, kad visas šis LLRA užsuktas turgus demagogiškai pateikiamas kaip lenkų tautinės mažumos teisių gynimas, o oficiozinėje retorikoje tai įvardijama mokyklų tinklo pertvarka. Tačiau niekur nebuvo skelbta, kad kas nors vykdė minėtų lenkiškų mokyklų bendruomenių apklausas. Juk dėl tokių politikų bukaprotiškų ambicijų kenčia visų pirma tų pačių lenkiškų mokyklų bendruomenės. Maža to, jei tik kurios mokyklos vadovybė pareiškia prieštaravimus, savivaldybės klerkai imasi patikrintų KGB-istinių metodų – tokią mokyklą užgriūna revizijos ir tikrinimai.

Gerai, kad kai kurios visuomeninės organizacijos dar veikia ir nėra abejingos šiems procesams. Antakalniečių bendruomenė lapkričio 2-ąją dėl minėtų mokyklų pertvarkos klausimų prie Savivaldybės ruošė piketą, tikėdamasi bent taip atkreipti visuomenės dėmesį ir prisibelsti į vietos politikų sąžinę. Tačiau užteko Antakalniečių bendruomenei spalio 21 dieną kreiptis į Vilniaus Savivaldybę su pranešimu apie rengiamą piketą (kaip reikalauja Susirinkimų įstatymas), kai tos pačio dienos pavakare (o tai buvo penktadienis) ant savivaldybės klerkų stalo jau gulėjo A.Vivulskio mokyklos pareiškimas rengti piketą tą pačią dieną ir toje pačioje Europos aikštėje. Šią informaciją sužinojau iš patikimo šaltinio, kurio atskleisti, savaime suprantama, negaliu. Turbūt nesunku nuspėti, kad minimo „konkuruojančio piketo“ organizatoriai atstovaus iš esmės antilietuvišką ir antivalstybinę LLRA poziciją. Kitas klausimas, kas taip mikliai „konkuruojančiai firmai“ perdavė žinią apie Antakalniečių rengiamą piketą? Ar ne tie, kurie atstovauja ir atidirbinėja LLRA aukštame savivaldybės bokšte? Tačiau ar tie klerkai, kurie priėmė tokius sprendimus, prisiima ir atsakomybę dėl galimų padarinių?

Kad iš esmės KGB-istiniais metodais veikia LLRA ir jų vasalai Vilniaus savivaldybėje, manęs tai jau seniai nestebina, bet niekaip negaliu suprasti, kodėl užsikrėtė abejingumu daugelis mūsų valstybės bei savivaldybės politikų ir tarnautojų (nuo Mero iki Premjero…), kurie prarado bet kokį principingumą, pilietinę savimonę, patriotiškumą, pagaliau meilę Lietuvai ir jos sostinei Vilniui. Nejaugi viskas tik dėl nuolatinės baimės turėti darbą ir „riebesnį kąsnį“ iš A. Zuoko bei LLRA politikierių aplinkos letenų?

Normalioje demokratinėje valstybėje, esant tikrajai savivaldai, tokie svarbūs klausimai, kaip miesto švietimo įstaigų pertvarka – gali būti sprendžiami tik lokalinio referendumo, t.y. vietos gyventojų apklausos būdu, ką, beje, numato ir Vietos savivaldos įstatymas. Tačiau kol kas Vilniaus politikai į atvirą ir lygiavertį dialogą su miesto visuomene nesileidžia.

Spausdinti 🖨

Susiję straipsniai:

  1. G. Songaila: antilietuvišką ir antivalstybinį frontą palaiko dviejų kaimyninių valstybių politikai ir kitos tarnybos
  2. G. Songaila: Ar Lenkijos politika jau Kremliaus rankose?
  3. Grupė Europos Parlamento narių paneigė šmeižtą dėl tariamo lenkų tautinės mažumos diskriminavimo Lietuvoje
  4. V.Landsbergis: Jei lenkai nori lenkiškų pavardžių pasuose, gal jie nori būt traktuojami kaip svetimi
  5. V.Tomaševskis į politinę kovą kviečia ir vaikus (video)
  6. Č. Iškauskas. Ar bus Lietuvoje lenkų autonomija?
  7. A.Eigirdas. Valdančioji koalicija Vilniuje: sveiko proto beieškant
  8. L. Kojala. Ne Lietuvos lenkų bei lietuvių, bet LLRA ir Lietuvos konfliktas
  9. A.Butkus. Apie lenkiškas pasakas
  10. A.Koviera. (Ar) Kam reikalingas antras „kosovas“ Europoje?
  11. I.Degutienė: Nesantaiką tarp lietuvių ir lenkų kursto V.Tomaševskis
  12. TS-LKD sprendimas sudaryti koaliciją su „Tomaševskio bloku“ skundžiamas teismui
  13. P.Gylys. Ar Lenkija turi slaptą antilietuvišką strategiją?
  14. Ar Lenkijos užsienio reikalų ministras atidžiai perskaitė Lietuvos europarlamentarų laišką? (audio)
  15. A.Akstinavičius. Dėl tautinių mažumų politikos ir Lietuvos-Lenkijos santykių
  16. G.Songaila. Iššūkiai valstybės vientisumui: prieš dvidešimt metų ir šiandien
  17. Ž.Miškinytė. Lenkų rinkimų akcijos mitingas: rinkiminiai šūkiai ir tikrovė
  18. K.Garšva. Nuolaidos lenkams negerina santykių su Lietuvos piliečiais

ALKO TURINYS

Pastabos 3

  1. Jonas says:
    9 m. ago

    Pasiekimas? Taip. Kols? Lietuviai ima nebeapkęsti lenkų. Turėtų lenkų šovinistai ir jų pakalikai (manau, Zuokas taip pat) rimtai pamąstyti ką jie sėja.

    Atsakyti
  2. NENULEISKIM RANKU says:
    9 m. ago

    Vilniaus rajono savivaldybę(Rinktinės g. 50, prie Kalvarijų turgaus) JAU okupavo lenkai. VISUR PAVADINIMAI LENKŲ KALBA – per visus aukštus ant kiekvieno kabineto durų. Prie įėjimo lenta, sakanti “SAMORZOND REJONA WILENSKIEGO”. Kodėl leidžiama šita savivalė ir niekas negina Lietuvos įstatymų? Tai yra VALSTYBINIS pastatas, LR konstitucija skelbia lietuvių kalbą valstybine, bet Vilniaus rajono savivaldybė priima tiesioginius įsakymus iš Lenkijos, jiems nusispjaut ant Lietuvos įstatymų. Nusispjaut ir Lietuvos Ministrui pirmininkui, jis tik aprėkia jaunimą, sugalvojusį švęsti savo baltų šaknis Dieveniškėse. Lietuviai – nacionalistai, negalima. Lenkai – patriotai, galima. NUO ŠIOL ČIA NUMATOMA, KAD BUS LENKIJA, MATOMAI VILNIAUS RAJONAS KRITO BE ŠŪVIO PIRMAS, SEKANTI EILĖ LAUKIA IR PAČIO VILNIAUS. O kas mūsų pareigūnams, jie senatvę leis kur nors salose, už pinigus gautus pardavus Lietuvą ir už vogtus pinigus, o kas čia karaliaus ar rusai ar lenkai vienodai šviečia. AR TAU TAI PRIIMTINA? JEI NE – KOVOK! UŽ LIETUVOS VIENTISUMĄ, LIETUVIŲ KALBĄ IR SAVO TAUTINĘ SAVIMONĘ, KAD ČIA BUS LIETUVA, NUO AMŽIŲ PER AMŽIUS! REIKALAUK ATSAKYMO IŠ UŽ TAI ATSAKINGŲ POLITIKŲ! KAS GINA LIETUVOS KONSTITUCIJĄ? RAŠYKIT SAVO POLITIKAMS IR REIKALAUKIT VEIKSMŲ!

    Atsakyti
  3. Rytas says:
    9 m. ago

    konservatoriai kai merais buvo Navickas ar Alekna nieko nepadarė. Sakė, kad antakalnio mokyklą galima jungti tik su Daukšos, o Lelevelio neliesti

    Atsakyti

Parašykite komentarą Atšaukti atsakymą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kiti Straipsniai

Pamoka. Klasė | Kaunas.lt nuotr.

Į klases grįžo 71 tūkst. pradinukų

2021 04 14
Mokykla | LEU nuotr.

Daugiau mokyklų galės gauti kokybės krepšelį

2021 04 09
S. Radzevičienė: Esame rizikos zonoje

Vilnius tikisi paramos naujų mokyklų kūrimui

2021 04 08
Neslūgsta skaičius jaunų žmonių, kurie nori būti mokytojais

Grįžimo į mokyklas tvarkoje – visiška betvarkė

2021 04 07
Č. Iškauskas. Penktoji kolona: lietuviškasis dėmuo (II)

Č. Iškauskas. Kaip suprantame laisvę?

2021 04 02
Per ateinančius kelerius metus iš esmės keisis mokytojų darbo sąlygos

Į mokyklas jau sugrįžo daugiau 63 tūkstančiai pradinukų

2021 03 30
Mokykla | LEU nuotr.

Vis daugiau pradinukų sugrįžta į mokyklas

2021 03 25
Ar dirbtinis intelektas pakeis šiandienos mokytoją?

Pradinukai į mokyklas renkasi daugelyje savivaldybių

2021 03 22
Vilnius pirmasis šalyje mokiniams atveria mokyklos duris

Vilniuje pradinukus į klases grąžina dar šešios mokyklos

2021 03 22
R. Jokymaitytės nuotr.

Abiturientai turės galimybę pasitikrinti matematikos žinias

2021 03 19
Rodyti daugiau

Naujienos

Kaip rūpintis akimis ir regėjimu?
Gamta ir žmogus

Karantino palydovas – akių sausumas

2021 04 18
K. Krupavičienė. Lietuvos profesinė sąjunga „Solidarumas“ nepritaria automobilių taršos mokesčiui
Gamta ir ekologija

Vilniuje ir Kaune oro kokybė gerėjo

2021 04 18
Kavinė | Pixabay.com nuotr.
Lietuvoje

Nuo pirmadienio – nauji karantino atlaisvinimai

2021 04 18
Šiemet laivybos laikotarpis – savaite ilgesnis
Lietuvoje

Šiemet laivybos laikotarpis – savaite ilgesnis

2021 04 18
Kuršių marių akvatorija išvalyta nuo laivų „kapinyno“
Gamta ir ekologija

Dvigeldžiai moliuskai padeda vandens telkiniams

2021 04 18
Lėktuvas | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.
Gamta ir žmogus

Tyrimas: lietuviai pasiilgę kelionių

2021 04 18
Gyvūnai – nuotolinio mokymosi pagalbininkai
Gamta ir žmogus

Gyvūnai – nuotolinio mokymosi pagalbininkai

2021 04 18
Vasara Nida kvies į Olimpinę šventę
Gamta ir žmogus

Vasara Nida kvies į Olimpinę šventę

2021 04 18


SKAITYTOJŲ PASTABOS

  • Teisinga istorija... apie K. Stoškus. Pandemija tebegąsdina… bet ką daryti, kai ima skaudėti istoriją?
  • Balsas iš anapus apie Karantino palydovas – akių sausumas
  • Diriguojami apie M. Kundrotas. Politikos tikrovė per psichikos akinius
  • Balsas iš anapus apie R. Karbauskis. Ryte vienaip, vakare kitaip

NAUJAUSI STRAIPSNIAI

  • Karantino palydovas – akių sausumas
  • Vilniuje ir Kaune oro kokybė gerėjo
  • Nuo pirmadienio – nauji karantino atlaisvinimai
  • Šiemet laivybos laikotarpis – savaite ilgesnis

Skaitomiausi straipsniai

  • R. Karbauskis. Ar patikite savo sveikatą „farmacininkei“ Šimonytei, „gydytojui“ Dulkiui, beviltiškai Vyriausybei? peržiūrėta: 891; komentarų: 14
  • J. Gafurova. Laisvė ir demokratija klesti: Su P. Gražuliu šokę treneriai atleisti, sulaukia ir grasinimų  peržiūrėta: 498; komentarų: 9
  • Č. Iškauskas. Ar grąžinsime baltiškuosius pavadinimus? peržiūrėta: 435; komentarų: 33
  • Spaudos konferencija dėl A. ir J. Juškų muziejaus (tiesioginė transliacija) Balandžio 13 d. 11 val. peržiūrėta: 425; komentarų: 4
  • S. Birgelis. Apie senų laikų lietuvių emigraciją. Nelegali emigracija (II) peržiūrėta: 292; komentarų: 1
  • Č. Iškauskas. Dar viena lietuvių kalbos naikinimo banga peržiūrėta: 290; komentarų: 14

Artimiausi renginiai

  1. Rasos

    2021-06-23 08:00 - 2021-06-24 17:00

Žiūrėti visus Renginiai

Kiti Straipsniai

Į klases grįžo 71 tūkst. pradinukų

by Ditė Česėkaitė
2021 04 14
1
Pamoka. Klasė | Kaunas.lt nuotr.

Pirminiais iš savivaldybių gautais duomenimis, šią savaitę į klases grįžo daugiau kaip 71 tūkst. pradinukų. Tai 8 tūkst. daugiau negu...

Skaityti toliau

Daugiau mokyklų galės gauti kokybės krepšelį

by Ditė Česėkaitė
2021 04 09
0
Mokykla | LEU nuotr.

Nuo šiol tikslinę valstybės dotaciją mokinių pasiekimams gerinti – kokybės krepšelį – galės gauti daugiau mokyklų. Švietimo, mokslo ir sporto...

Skaityti toliau

Vilnius tikisi paramos naujų mokyklų kūrimui

by Ditė Česėkaitė
2021 04 08
0
S. Radzevičienė: Esame rizikos zonoje

Vilniaus miesto savivaldybė šią savaitę oficialiai kreipėsi į Vyriausybę su prašymu įtraukti 18 ugdymo įstaigų į 2021–2023 metų valstybės investicijų...

Skaityti toliau

Naujausios pastabos

  • Teisinga istorija... apie K. Stoškus. Pandemija tebegąsdina… bet ką daryti, kai ima skaudėti istoriją?
  • Balsas iš anapus apie Karantino palydovas – akių sausumas
  • Diriguojami apie M. Kundrotas. Politikos tikrovė per psichikos akinius
  • Balsas iš anapus apie R. Karbauskis. Ryte vienaip, vakare kitaip
  • Neringa apie profesiją apie J. Gafurova. Laisvė ir demokratija klesti: Su P. Gražuliu šokę treneriai atleisti, sulaukia ir grasinimų 
Kitas straipsnis
Vilniuje surinktas pirmasis troleibusas (video)

Vilniuje surinktas pirmasis troleibusas (video)

srtfondas Init

Naujienos | Nuomonių ratas | Kultūra
Visuomenė | Gamta ir žmogus | Mokslas
Skaitiniai | Visi rašiniai
Pradžia

 

Darbo skelbimai

© 2011 Alkas.lt - Visos teisės saugomos. | Svetainę kūrė - Studija 4D

  • Saulės arkliukai
  • Renginiai
  • Reklama
  • Turinys
  • Apie Alkas.lt
  • Paremkite Alką
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
      • Visi rašiniai
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai