Šeštadienį ir sekmadienį, rugpjūčio 27-28 dienomis Skuodo rajone Apuolės kaimo piliakalnyje vyks nepaprasta šventė – Baltijos jūros regiono senovės genčių karybos ir amatų festivalis, skirtas paminėti didingam kuršių ir vikingų mūšiui prie Apuolės.
Apuolė – seniausia rašytiniuose šaltiniuose minima Lietuvos gyvenvietė. Tai nepaprasto grožio gamtos kampelis su didingu piliakalniu, menančiu kadaise čia gyvenusius kuršius. Apuolės piliakalnis, esantis 12 kilometrų į rytus nuo Skuodo, minimas 854 metais.
Jau aštuonetą metų iš eilės šioje vaizdingoje vietoje vyksta nepaprasta šventė, nukelianti mus į senuosius vikingų ir kuršių laikus. Šventėje dalyvauja gausus būrys karių ir viduramžių amatininkų iš Lietuvos, Latvijos, Lenkijos, Baltarusijos ir Čekijos ir kitų šalių.
Šventės dalyviai susipažįsta su IX a. kuršių ir vikingų amatai, buitimi, gyvensena, kovų menu. Vyksta kuršių – vikingų kariuomenių susirėmimai, įvairūs turnyrai, senoviniai žaidimai, lankininkų rungtynės. Kiekvienas norintis gali pašaudyti lanku, pamėtyti senovinį kirvį ar ietį. Šventės dalyvių širdis ir sielas džiugina įvairių folklorinių kolektyvų muzika ir senovinės dainos.
Senovės karybos ir amatų festivalis Apuolėje tai puiki galimybė ne tik pailsėti nuostabiame gamtos ir kampelyje, bet ir tiesiogiai prisiliesti prie baltiškos istorijos vertybių.
Apuolė yra šiaurės vakarų Lietuvoje, Skuodo rajone, netoli Latvijos sienos. Tai buvo senovės kuršių žemės sostinė. Apuolės pilis kurį laiką priklausė istorinei Ceklio žemei.
854 metais Švedijos vikingų karaliaus kariauna apgulė Apuolę norėdama atimti grobį, kurį kuršiai atkovojo iš danų. Kronikose teigiama, jog kova vyko aštuonias paras, kol abi pusės išvargo ir nebenorėjo kautis. Kuršiai atidavė dalį danų grobio švedams. Pilis taip ir liko kuršių rankose.
Šeštadienis, rugpjūčio 27 d.
12.00 val. Šventės atidarymas
12.00-19.00 val. Amatų pristatymas
12.30 val. Koncertuoja „Obelija“
13.00 val. Karinių istorinių kovų klubų parodomoji programa
14.00 val. Kario bandymas – rungtys žiūrovams
15.00 val. Kanklių muzika. Koncertuoja Evaldas Vyčinas
16.00 val. Komandinės rungtynės (dalyviams ir žiūrovams)
17.00 val. Kovos ratas. Atkrentamosios kovos.
19.00 val. Koncertuoja „Vaiguva“. Karo dainos, senovinių šokių mokymas
20.00 val. Didžioji vakaro kova. Vikingų ir kuršių mūšis
22.00 Folkloro naktis „Dainuokime kartu“
Sekmadienis, rugpjūčio 28 d.
12.00 val. Šventės atidarymas. Senoviniai žaidimai. Šauniausios kuršės rinkimai.
12.00-18.00 val. Amatų pristatymas.
12.30 val. Lankininkų rungtynės.
14.00 val. Kovos ratas. Finalas.
15.00 val. Koncertuoja „Obscurus Orbis“ (Latvija)
16.00 val. Stipriausios draugovės kova.
18.00 val. Koncertuoja „Trokšnu Iela“ (Latvija)
19.00 val. Šventės uždarymas.
“Obelija”, o ne Ofelija koncertuoja 🙂 Sėkmės ir gero savaitgalio!