Žemės magnetinis aktyvumas šiandien

Dėmesio! Stebėdami čia skelbiamą diagramą Jūs visada žinosite mūsų planetos magnetinio lauko būseną ir galėsite atsižvelgti į jo poveikį. Turėkite omenyje, kad diagramoje nurodomas UTC – pasaulinis koordinuotasis laikas. Lietuvos laiką gausime pridėję keletą valandų: UTC+2 (kai galioja žiemos laikas) arba UTC+3 (kai galioja vasaros laikas)

Žemės magnetinio lauko svyravimų indekso skalė Kp yra padalinta į 10 lygių.
Kp reikšmė:
nuo 0 iki 3, – magnetinis laukas ramus;
4 lygis – neramus magnetinis laukas;
nuo 5 iki 9 – magnetinė audra.

Dėl magnetinių audrų padaugėja širdies priepuolių skaičius, labai padaugėja pacientų su trinkančiu širdies ritmu – ypač su prieširdžių virpėjimais, taip pat dūstančių ir su nevaldomai aukštais kraujospūdžiais. Lėtinių ligų turintiems žmonėms jau keletą dienų prieš audrą papildomai reikia gerti kraują skystinančių vaistų, taip pat raminamųjų, nes dėl magnetinio lauko suaktyvėjimo didėja nervinė įtampa, o didėjant jai, trinka ir kraujospūdis, kurio kontrolei šiomis dienomis taip pat reikia skirti daugiau dėmesio.

Sveiki žmonės taip pat turėtų pristabdyti gyvenimo tempą: nesiimti didelių fizinių ir psichologinių krūvių, vengti stresinių aplinkybių, jei įmanoma, neplanuoti rimtų, įtemptų pasitarimų darbe, nepradėti naujų darbų, nesileisti į ilgas keliones, kurių metu tenka ilgai sėdėti sulenktomis kojomis, nes didėja rizika susidaryti trombui. Jei vis dėlto tenka keliauti, medikai prieš kelionę pataria išgerti kraują skystinančių vaistų.

Žemės magnetosferos svyravimai, magnetinės audros kyla veikiant Saulės plazmos srautams – įkrautoms dalelėms, kurias išspinduliuoja Saulė. Dalelės, atsitrenkdamos į magnetosferą, išprovokuoja jos svyravimus, o tai gali sukelti radijo ryšio sutrikimus.

Žemės magnetinio aktyvumo prognozės ateičiai:

Turėkite omenyje, kad diagramoje nurodomas UTC – pasaulinis koordinuotasis laikas. Lietuvos laiką gausime pridėję keletą valandų: UTC+2 (kai galioja žiemos laikas) arba UTC+3 (kai galioja vasaros laikas)

12-ai valandų:

24-oms valandoms:

7 dienoms:

Reklama

122 komentarai

 1. Kazko nematau dvieju dienu 27-28 dienos magnetinio lauko aktyvumo!! Uzleidot stebejima!!!

  • xxx:

   Stebėjimą vykdo ne Lietuva, bet visame pasaulyje išdėstyti magnetometrai. Šiuo pateiktu atveju Kolorado valstijoje, JAV.
   Manau stipriai perdėta magnetinio lauko įtaka žmogaus sveikatai. Čia, kaip ir daug kur kitur, delfi stiliumi viskas perrašoma iš vieno tinklalapio į kitą. Taip ir keliauja nesmonės, kaip kad visiskai nesenos apie saulės audrų “grafikus”

   • Atsakau:

    Atsakau i samprotavima, kad magnetiniu lauku prognoze – nesamone ar kazkaip kitaip gali buti sulyginama su pletkais. Pliupsnis duoda gana objektyviai fiksuojamus elektromagnetinius impulsus, to net nereikia optiskai matyti. Saule turi gana desningus pliupsnius, ji sukasi, ir zonos, kurios duos pliupsni yra fiksuojamos is palydovu. Kad pliupsnis formuojasi ir jis (jo daleles) gales pasiekti Zemes atmosfera, galima su didele tikimybe nuspeti. Zinoma, tai mazai svarbu, kai esame veikiami nedideliu iprastiniu pliupsniu. Bet kai tie pliupsniai smarkesni ( o jie periodiskai suaktyveja kas 10-12 metu), jie smarkesni daugybe (1000- 1000 000 kartu) kartu, o tai gamtai daro didziule itaka. Banginiai ir pauksciai visada parodydavo, kad ju magnetiniu lauku jutimo mechanizmai budavo tiesiog brutaliai paveikti. (Taigi nereikia ir senoves kulturu stebejimu). Minetu susirgimu paumejimo atvejai per magnetines audras visose klinikose yra gerai zinomi.

   • Nora:

    Tikrai neperdėta dėl žmonių sveikatos. Ligoninių kardio skyriai užguldyti. Mūsų šeimoje visiems tomis dienomis siaubingi galvos skausmai.
    Tai gerai, kad pradėjo apie tai kalbėti, nes nesupratome kas vyksta. Labai neramios pasidaro musu dvi kates.

 2. Aš labai jaučiu saulės aktyvumą. Sergu hipertonija ir būna neįmanoma numušti spaudimą. Jį mušu, o jis vis kyla… Dvigubų dozių vaistų reikia.

  • tikras lietuvis:

   Ir dėl ko svoris kyla?
   Piauniai – užsikišę kraujagyslės? 🙂
   Todėl reikia mažiau valgyti, liesiau valgyti, daugiau skysčių vartoti, bei judėti judėti judėti …

   • tikras lietuvis:

    Vietoj žodžio svoris – spaudimas, kuris, beje, gali būti nuo viršsvorio, kas yra dažniausiai.

   • Algirdas:

    Gerbiamasis- oji, ir valgyti ir gerti reikia sveiką lietuvišką maistą- karvės pieną,kiaulienos lašinius, kumpį, virtos vištienos ar jautienos, veršienos bulijoną su gerais prieskoniais ir grikiais ar tamsiais ryžiais, ir šaltienos iš kiaulės kojų ar vištienos antrinės mėsos, – viską ką KADAISE valgė mūsų tėvai ir maitino mus. Prisimenate, kokiu PENICILINU GERIAUSIU naudojosi lietuviai po karo ir prieš nelabąjį? Geros- riebios vištelės su prieskoniais išvirtu bulijonu. Vanduo SVEIKAS IR GYVAS – pakaitintas ligi pirmųjų virimo burburėlių, atšaldytas ir supylus į organinio stiklo indą įdėtas į šaldymo kamerą ir ten palaikytas ligi sušalimo…bet ne visiško, o kai susidaro ledinė kapsulė su dar nesušalusiu vandeniu. Jį išsipilkite iš tos kapsulės, ją pradūrę – turėsite sveikiausią ir geriausią geriamą vandenį- pasotinantį orgnaizmą, blaivnantį protą, geriau už PAČIĄ GERIAUSIĄ KAVĄ. O jei į tą vandnelį įdSPAUSTITE lašelį citrinos ar apelsino, obuolio skiltelę- gausite vitaminizuotą vandenėlį. Ir įsidėmėkite, kad VANDUO- ŽEMĖS KRAUJAS, ŽEMĖS PLAZMOS ir MŪSŲ PLAZMOS SUDĖTINĖ DALIS. TVĖRĖJO DOVANA ŽEMEI IR ANT JOS GYVENANČIAI GYVASČIAI. Dėl Žemės kraujo – vandens mes – žmonės suaugame su Žeme, jos syvais – tampame SAVOSIOS ŽEMĖS SAVĄSTINGOMIS DALELĖMIS. Žemės krauju maiitnasi visa augmenija ir gyvnūnija ir MES. Dėl to mūsų Žemė- MAIITNTOJA, ŽEMĖ – MOTINA- TVĖRĖJO MUMS DOVANOTA.

   • Aistis:

    malonekite kasdiena gerti po 4 stiklines pashildyto vandens kiekviena ryta tik pabudus ir vos ishlipus ish lovos. Daugiau =aliu darzoviu kokteiliu ir dar karta vandens TIK SHILTO po papildomas 4 stiklines. Patartina kiek par8g6tinti citrinos sultimis. Nukite sveikas

 3. Atgalinis pranešimas: Neįprastai rami saulė vasario danguje – tyla prieš audrą? | Alkas.lt

 4. Nu:

  Kazkas negerai, nes pries savaite buvo grazios pasvaites, o sitas puslapis nerodo tokio aktyvumo kaip turetu…
  Ps. Gyvenu uz poliarinio rato.

  • Taip, už poliarinio rato trumpai galėjo pašvaistės pasirodyti, nes tuo metu buvo nemažas ultravioletinis žybsnis saulėje. Bet Lietuvos platumoje – nieko panašaus neįvyko.Va dabar tai vyksta. Už poliarinio rato vakar ir šiandien gali vėl būti matomos pašvaistės geresnės nei aną kartą.

 5. audrius:

  mano širdies ritmo sutrikimai tiksliai atitinka nurodytoje skalėje.Ir aplamai,nieko gero nežada mūsų ateičiai tos magnetinės audros.Deja,bet netolimai ateičiai…

 6. Andrius:

  Antra diena is eiles kankina migrena, stiprus galvos skausmai.

  • Rita:

   Gerkite daugiau vandens,tiesiog ipratinkite save gerti vandeni,butinai iki 1.5l ir daugiau.Deja vanduo visur rugstinis ,todel pasistenkite rasti minerala kuri galetumete ideti i vandeni ir stiklainyje laikyti,kuris sarmina vandeni.Sito vandens negerti valgio metu,nes atskiedzia skrandzio sultis.Gerti iki valgio 15 min.Aplamai .zmogaus organizmo PH7,4,o pabandykite pamatuoti maisto kuri vartojate PH,pamatysite kiek save rugstinate.Valgio metu ,jei norite gerti i vandeni ispauskite citrinu sulciu ir kuo daugiau,Sitoks vanduo turi buti isgertas per 10 min,.kitaip jis taip pat rugstins organizma.Sulciu vandenyje laikyti negalima.Isivalysite ir pamirsite galvos skausmus.Atleiskite,bet reikia daug aiskinti kas jums yra,pasinaudokite bent tu.Ir nepamirskite-visada dziaugsmas,sypsena,geras nusiteikimas ir butinai priimkite visus gyvenimo smugius su dekingumu,taip jus gaunate pamokas kuriu nenorit priimt,pasistenkit savo labui,geros sveikatos,sekmes…

  • Algirdas:

   Pasigaminkite Gyvojo vandens ir atsigerkite – kiek širdis geidžia dvi – tris dienas (o gal ir kasdieną) – jis pravalys ir smegenis ir kraują.. ir taps geriau,Be to, malonėkite nepamiršti pavaikščioti tyrame ore ir giliai pakvėpuoti kas dešimt žingsnių po dešimt gilių iškvėpimų- įkvėpsite savaime. Gerai padeda karšto dušo masažas sprandui ir visam stuburui.Pakaitaliojimai šaltu ir karštu vandeniu srovių- labai sužądina smegenų ir visos nervų sistemos veiklą- ADRENALINO padaugėja- nuotaika pagerėja.

 7. Rita:

  As visada jauciu kumasad kyla ar pakyles saules magnetinis aktyvumas ir tikrai esu dekinga puslapiui alkas.lt,kad galima tiesiog stebeti savo sveikatos pokycius pagal tai ir jei reikia konsultuotis su gydytojais.Nors man to nereikia ,as jau senai tai stebiu ir zinau ,bet tikrai manau yra zmoniu kurie tai gali padaryti savo ir savo artimuju labui ir jei reikia imtis atsargumo priemoniu.Na butu visai neblogai,kad magnetinis saules aktyvumas butu kazkaip prognuozuojamas nor kazkiek valandu i prieki,tada zmones apsidraustu nevykti i keliones ar neuzsiimt intensivesne veikla.Siaip as dekinga uz naudinga informacija ir sekmes Jums.

 8. Arunas:

  Pries tris dienas isveziau zmona i ligonine del dygliu sirdies desiniam plote. 8 valandas pralaike ligoninej – suleido krauja skystinanciu, padare tyrimus – viskas atsistate ir paleido namo. Emiau ziureti kas vyko aplinkoje – nustebau suzinojes kad birzelio 28-29dd buvo galinga deme saules vainike ir to pasekoje kelis kart buvo pakiles saules vejo greitis, kuris sukele galinga magnetine audra zemeje, Vakar siame puslapyje tai maciau – kp indeksas buvo 9-8.
  Tai rimtas perspejimas visiems skeptikams… Tiesiog ant savo artimuju kailio patyriau kas yra magnetines audros.
  Beje, rusu mokslininkai buvo prognozave birzelio 20d straipsnyje kad birzelio 28-29dd tai ivyks – ir jie neapsiriko.
  Gaila, kad sioje diagramoje nematome kas prognozuojama i prieki nors parai – matome tik siandien ir dvi paros pries…

 9. Kokio laipsnio žyniai sudarinėja tą horoskopą?:

  Tik šiandien ryte pasižiūrėjau jūsų lentelę ir nusiraminau, nes jau 3 dienos, kai jokių audrų nebuvo. O štai dabar jau matau užvakarykštį geltoną ir vakarykštį raudoną stulpelius. Ir taip jau nebe pirmas kartas.
  Tai, gal duokite tiesioginę nuorodą į observatorijų tinklalapius, arba priekyje aiškiai parašykite, kad į jūsų duomenis reikia žiūrėti kaip į horoskopus. Neprileiskit pradedančių žynių-seminaristų prie rimtų darbų!

 10. anonumous:

  tik nereikia mūsų gąsdinti

 11. Inga:

  Vis skelbiama apie saulės pliūpsnius, bet suaktyvejimo vis nesimato jau 4 dienas…

 12. Pablogejo informavimas apie magnetinio lauko pokiecius .Aciu.

 13. Tęsėjas:

  Žemė pastoviai verčiasi per savo ašigalius. Laike maždaug 6000 metų Žemės ašigaliai vėl grįžta į savo vietas. Tai yra vadinama Žemės ašigalių inversija (apsikeitimas vietomis). Mat, Žemei verčiantis per ašigalius, kas 3000 metų Žemės ašis kerta orbitos plokštumą ir pietinis Žemės pusrutulis tampa šiauriniu, o šiaurinis – pietiniu. Tuo pat metu vietomis susikeičia ir pasaulio kraštai. Būtent taip buvo įvykę erų sandūroje. Trečiojo tūkstantmečio pabaigoje kai žemės ašis vėl kirs orbitos plokštumą, įvyks priešingai- šiaurinis pusrutulis taps pietiniu o pietinis-šiauriniu.
  Tai yra inž. Romualdo Zubino atrastas Trečiasis Žemės fizinis judėjimas! Būtent nuo šio fizinio proceso priklauso ir klimatas Žemėje!
  Tad, gerbiamieiji, Žemės magnetinis laukas priklauso nuo Žemės fizinių judėjimų, kurių yra Keturi, bet ne atvirkščiai! Tad domėtis reikia Žemės judėjimais bet ne magnetiniais laukasi, kurie žmogui neduoda ir nieko nepasako!

 14. Aru:

  Gaila, kad šiuo metu (2014.01.09. 02:02 val) dar nesimato žiniasklaidoje paskelbtos 2014 sausio 9 d galingos magnetinės audros prognozės 🙁

 15. atstovas:

  Tai kodel nieko nerodo nesuprantu? siandien gi audra magnetine.. Nebetikesiu daugiau situo grafiku.. Visada cia tikrindavaus..

 16. nijolė:

  Visada žiūriu čia — http://earth-chronicles.ru/index/0-9, tik dažnai irgi parodo po laiko,be to daug rusiškos propagandos,reikia atsirinkti…

 17. Daiva:

  Nu siandien zmoniu savijauta tragiska,mazai kas supranta,kad tai ytakoja magnetine audra,vakare buvo trigdziu su skaitmeniniu signalu…..

 18. Juozas:

  O dar yra žeme su karšta magma viduje – pragaru jos centre (!!!), o aplink mus skraido daug piktųjų dvasių – velnių, kurie nori mus suvilioti/įtraukti į nuodėmę ir pražudyti amžinai… Ir tik Bažnyčia, Sakramentai ir malda gali mus apsaugoti nuo jų.

 19. Amelija:

  Sapnų skyrelis. Yra fizika, yra astronomija, bet kad būtų toks mokslas kaip velnija – neteko girdėti.

 20. as:

  sergu epilepsija beveik visa gyvenima nuo prakeiktu audru baisei padideja priepuolio tikimybe naktimis kenciu nerealei o artimieji sako nesamones prisigalvoji su tom audrom

 21. Proistorikas, geofizikas inž. Romualdas Zubinas:

  Mūsų planetą, tuo pačiu ir Žemės gyventojus, veikia:
  – Visatos magnetinis laukas;
  – Saulės magnetinis laukas.
  – Žemės planeta turi ir savo magnetinį lauką!!!
  O kurio magnetinio lauko (gal jungtinė?) intensyvumo kreivė vaizduojama pateikiamoje diagramoje?!

 22. daiva:

  o Dieve,ne veltui sake,kad saule mus kazkada sunaikins….

 23. Šiąnakt matėsi puikios šiaurės pašvaistės!!!!!!!!!!!

 24. Atgalinis pranešimas: Galinga magnetinė audra apgaubė Lietuvą | Alkas.lt

 25. Galetu buti platesni saules burbuliukai Kad visiems uztektu.Kaimynu salys nesiskundzia. LV .PL. Tik Lietuva ir burbuliukai tik Lietuviams. Atsiras veidrodiniai saules skeciai uz 2000 eur. vakcina 1000 eur. Linksma Lietuvoi.

 26. Marija Žebrauskienė:

  Nuoširdus dėkui už visas informacijas. Apie audrą nežinojau, nesupratau ko taip silpna. Prisijungiu prie visų pageidaujančių žinoti prognozę iš anksto.

 27. Vetrune:

  Niekaip nesuprantu nuo kurios valandos prasideda dienos daigrama.

 28. Magnetines audras galite stebėti tiesiogiai-,,krantinė magija”.

 29. Jonai, kodėl schemoje, anot Tamstos, tiktai Žemės magnetinio lauko kreivė – grafikas? Juk Žemę, apart nuosavo Žemės magnetinio lauko dar veikia ir Saulės, ir Visatos ( Paukščio Tako galaktikos) magnetiniai laukai!? Ar Tamstos prietaisai juos vertina ir įvertina?

 30. Dziedas:

  Komentaru daug ,gal ir pasikartuosius .Saules aktyvumas tikrai veikia. Man ir dar vienam mano bičiuliui. Ir stipriai veikia. Tik va kažkodėl nėra prognozes i prieki, o tik už esama laika.

 31. Cikita:

  Labai veikia žemės magnetinis aktyvumas.

 32. Vaida:

  Ir mane veikia tos magnetines audros, galva skauda ir mieguista visa diena

 33. Tadas:

  Labas cia negerai labai . man turi sirdis stimuliatorius bet netrukdo todet ten zemes magnetinis blogai ,bet man sirdis stimuliatorius gali padidejo pulsas pazeidimu dar buvo miega netrukdo biski soka pulsas kas nutiko , cia labai negerai

 34. Daiva:

  Siandien Gismeteo rodo 5 balu geomagnetine audra,o jusu stebejimuose ramu,kazin kodel taip skiriasi ?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *