Renginiai kraunami

« All Renginiai

  • event jau ivyko.

„Baltijos Kelias 30“ pristatymas VILNIUJE atšaukiamas

2019-07-03 10:30 - 13:00

Mielieji,

    turime kuo skubiau pranešti, kad po 2019 07 01 Baltijos kelio minėjimo organizatorių posėdžio Seime buvo nutarta atšaukti renginį liepos 3 dieną Katedros aikštėje ir sulaukti Seimo valdybos sprendimo. Planuojama surengti Seime spaudos konferenciją liepos 10 dieną, o liepos 25 dieną, likus 30 dienų iki Baltijos kelio 30-mečio, sukviesti žmones į renginį Katedros aikštėje, kuriame bus paskelbta galutinė Baltijos kelio 30-mečio minėjimo programa. Labai prašome paskleisti šią žinią ir atsiprašome už suklaidinimą.
Baltijos kelio 30-mečio minėjimo visuomeninių iniciatyvų iniciatoriai:
Etninės kultūros globos taryba (pirmininkė Dalia Urbanavičienė)
Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarų klubas (prezidentė Birutė Valionytė)
Asociacija „Jeep Club Lithuania“ (prezidentas Nerijus Laurinaitis)
VšĮ „Mes darom“ (valdybos pirmininkas Ignas Brazauskas)
Lietuvos bėgimo mėgėjų asociacija (prezidentas Vidmantas Dobrovolskas)
Lietuvos savivaldybių asociacija (prezidentas Mindaugas Sinkevičius)
Lietuvos savivaldybių seniūnų asociacija (prezidentas Kęstutis Vilkauskas)

Kviečiame Jūsų organizacijos atstovus dalyvauti nevyriausybinių organizacijų iniciatyvos „Baltijos Kelias 30“ pristatyme Liepos 3 d. 10:50 prie Katedros.

Mums labai svarbu, kad būtų kiek galima daugiau žmonių, nes trumpai susikibsime rankomis ir tikimės, jog tai parodys visos Lietuvos televizijos. Tai padės pakviesti žmones į rekordinį Baltijos Kelio minėjimą rugpjūčio 23 d. kuomet tikimės, jog 10 tūkstančių žmonių grandinė nusidrieks nuo Katedros iki Vilniaus ženklo Ukmergės plente.

Visos apačioje išvardintos veiklos bus sėkmingos tik jei prisijungs daug tokių organizacijų, klubų, įstaigų ar komandų kaip Jūsų.

Renginio aprašymas:

Baltijos Kelias 30

Nevyriausybinių organizacijų iniciatyva

  • Pradiniai organizatoriai: Lietuvos Nepriklausomybės Akto Signatarų Klubas, Jeep Club Lithuania, Lietuvių etninės kultūros draugija, akcija „Darom“, Lietuvos Šaulių sąjunga, Lietuvos Skautų sąjunga, Lietuvos moksleivių sąjunga, Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio Vilniaus skyrius, Vilniaus etninės kultūros centras, Lietuvos tautodailininkų sąjunga, Lietuvos savivaldybių seniūnų asociacija ir apie 30 kitų organizacijų.
  • Latvijoje ir Estijoje palaikome ryšį su jų etnokultūros organizacijomis, automobilių klubais ir akcijos „Darom“ komandomis. Latvijos ir Estijos Prezidentai dalyvaus planuojamuose renginiuose.

2019 rugpjūčio 23 d. VEIKLOS

  • 9:00 nuo Katedros startuos Jeep Club Lithuania koordinuojamas automobilių žygis Baltijos Kelias 30 iš Vilniaus į Taliną. Jam buvo sutelktos milžiniškos Lietuvos automobilių klubų pajėgos. Žygyje jau užsiregistravo dalyvauti per 4 tūkstančius ekipažų. Toks pat žygis startuos ir iš Talino, kurio dalyviai vakare pasieks Lietuvą.
  • 18:00 nuo Katedros istoriniu Baltijos Kelio maršrutu nusidrieks žmonių grandinė. „Darom“ akcijos, Lietuvos etninės kultūros draugijos, Signatarų Klubos ir kitų organizatorių tikslas, kad 10 tūkstančių susikibusių rankomis žmonių grandinė tęstųsi nuo Katedros iki Vilniaus miesto ženklo Ukmergės plente. Ši grandinė pasitiks ir Jeep Club Lithuania koordinuojamo automobilių žygio „Baltijos Kelias 30“ dalyvius kurie atvyks iš Talino per Rygą ir atveš į Lietuvą– simbolines dovanas Lietuvai – Latvijos ir Estijos šalių vėliavas.
  • 19:00 prie Katedros Lietuvos pirmiesiems valstybės asmenims bus įteiktos LV ir EE šalių vėliavos, skambės 3 Baltijos valstybių himnai, bei vyks tiesioginis LRT transliuojamas koncertas, kuriame dalyvaus Andrius Mamontovas ir kiti atlikėjai.
  • Susikabinimai rankomis vyks ir Ukmergėje, Panevėžyje, Pasvalyje ir kituose istorinio maršruto vietose.

 

Iniciatyva „Baltijos Kelias 2039“

  • Baltijos Kelias yra viena iš trijų UNESCO „pasaulio atminčių“, kurias Lietuva suteikė pasauliui.
  • Mes tikime, jog įmanoma pakartoti Baltijos Kelią su 2 milijonais dalyvių ir 600 km grandine 2039 metais, kai sukaks 50 metų nuo Baltijos Kelio ir 100 metų nuo Ribentropo-Molotovo pakto.
  • Tam siūlome daryti vis didėjančias „repeticijas“ su vis daugiau žmonių 2019, 2024, 2029 ir 2034 metais. Tai primintų kas 4 metus vykstančios Dainų šventės cikliškumą. Mažesni renginiai vyktų ir kasmet. Tai taptų ir tikra Baltijos šalių vienybės diena. Darom!

GPS 54.6858486,25.2855455

 

Informacija

Data:
2019-07-03
Laikas:
10:30 - 13:00
Renginys Category:
Renginys žymės:

Vieta

Vilniaus katedra
Katedros a. 2
Vilnius, Lietuva
+ Google žemėlapis

____________________________________________________________

Nuorodos į renginių skiltis kitų institucijų tinklapiuose:

LIETUVOS MOKSLININKŲ SĄJUNGOS RENGINIAI
VILNIAUS UNIVERSITETO MOKSLO RENGINIAI
KLAIPĖDOS UNIVERSITETO MOKSLINIAI RENGINIAI
LIETUVOS LITERATŪROS IR TAUTOSAKOS INSTITUTO RENGINIAI

____________________________________________________________

KAUNO TAUTINĖS KULTŪROS CENTRO RENGINIAI
MENŲ SPAUSTUVĖS RENGINIAI

MOLĖTŲ KRAŠTO MUZIEJAUS RENGINIAI

____________________________________________________________

Skelbimus apie renginius siųskite, skelbimų redaktoriui Albinui Vaškevičiui:
Albinas Vaškevičius

Reklama

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *