„Mini“ pristatė elektrinį automobilį, kuris pasikeis į kambarį ant ratų (0)

„MINI Vision Urbanaut“ automobilis | „Krasta Auto“ nuotr.

„MINI Vision Urbanaut“ automobilis | „Krasta Auto“ nuotr.

Žavingų britiškų automobilių „Mini“ gamintoja pristatė ateities elektrinio automobilio modelį – „MINI Vision Urbanaut“. Neįprasto dizaino, erdvus ir išskirtinis automobilis atspindi, kokie galėtų būti ateities savavaldžiai elektromobiliai: ne tik pagaminti naudojant tvarias medžiagas ir su elektriniu varikliu, bet ir gebantys keistis bei atlikti daugiau veiksmų, nei įprastas automobilis.

Trys veikimo režimai

„MINI Vision Urbanaut“ remiasi tuo, kad ateityje „Mini“ bus ne tik automobilis, kuriuo važiuojame, bet gali ir pats tapti kelionės tikslu. Todėl „MINI Vision Urbanaut“ turi tris veikimo režimus ar panaudojimo būdus, kuriuos kūrėjai pavadino „MINI akimirkomis“. Tai „Aistros keliauti“ („Wanderlust“), „Atsipalaidavimo“ (Chill) ir „Nuotaikos“ („Vibe“) režimai.

„Wanderlust“ – tai važiavimo režimas, ir šis elektrinis automobilis gali būti valdomas autonomiškai arba vairuotojo. Atvykus į vietą gali būti įjungiamas „Atsipalaidavimo“ režimas  – jis pakeičia automobilį į atskirą erdvę – kambarį, kuriame galima atsipalaiduoti ir mėgautis buvimu čia ir dabar, arba dirbti. O „Vibe“ režimas skirtas suburti žmones ir sudaryti galimybes jiems jaukiai ir patogiai bendrauti.

„Mini“ visuomet siekė protingai išnaudoti erdvę. Su „MINI Vision Urbanaut“ asmeninę erdvę išplečiame į viešąją, sukurdami visiškai naują patirtį“, – apie šį automobilio modelį sakė „BMW Group“ dizaino vadovas Adrianas van Hoidonkas (Adrian van Hooydonk).

 „MINI Vision Urbanaut“ automobilis | „Krasta Auto“ nuotr.

„MINI Vision Urbanaut“ automobilis | „Krasta Auto“ nuotr.

Automobilis virsta atviru kambariu

Atvykęs į tam tikrą vietą „MINI Vision Urbanaut“ gali keliais paprastais žingsniais pasikeisti į… kambarį. Vairuotojo prietaisų skydelis nusileidžia, priekinės sėdynės apsisuka ir čia sukuriama patogi sofa. Lygiai taip pat ir automobilio gale sėdynės gali keistis ir sukurti jaukią erdvę sėdėti. Tarp automobilio priekio ir galo lieka tuščia erdvė veiksmui, o jos šone randasi staliukas.

Be to, šią erdvę galima išplėsti ir paversti pusiau atvira, susiburti kviečiančia terasa – tam įmontuotos didelės šoninės slankiojančios durys, o priekinis langas gali būti pravertas iš apačios taip automobilio priekį paversdamas savotišku balkonu.

Prie tokių automobiliui neįprastų sprendimų dizaineriai priėjo, nes „MINI Vision Urbanaut“ kūrė išvirkščiai – pirmiausia sukūrė automobilio vidinę erdvę ir tik tuomet ėmėsi automobilio išorės. Kūrimo eigoje dizaineriai naudojo medines detales, o vėliau, pasitelkę papildytos tikrovės technologijas sukūrė skaitmeninį automobilio modelį ir pritaikė tam tikrus sprendimus. Taip automobilis gavosi neįprastai aukštas „Mini“, tačiau jo ilgis – vos 4,46 metro. Nepaisant to, čia dizaineriai sutalpino neįprastai didelę erdvę, kuri išnaudojama nauju, dar neįprastu būdu kelionėse.

Viduje naudojamos perdirbtos medžiagos, atsisakyta chromo apdailos ar odos. Pagrindinė naudojama medžiaga – megzta tekstilė, kuri suteikia jaukumo, patogumo ir minkštumo. Ant vairo ir grindų taip pat naudojama kamštinė medžiaga, kuri dėl savo natūralumo taip pat suteikia jaukumo.

Minimalizmą dizaineriams padėjo sukurti ir pritaikyti skaitmeniniai sprendimai – tai leido atsisakyti įvairių mygtukų. O skaitmeninis valdymo pultas, pakeitus „Mini“ į poilsio režimą, persikelia į erdvės vidurį ir yra patogiai pasiekiamas kiekvienam. Patrauklią erdvė padės sukurti ir keičiamas LED apšvietimas.

 „MINI Vision Urbanaut“ automobilis | „Krasta Auto“ nuotr.

„MINI Vision Urbanaut“ automobilis | „Krasta Auto“ nuotr.

Neįprastas ir išorėje

Visiškai naują išvaizdą dizaineriai suteikė ir automobilio „MINI Vision Urbanaut“ išorei. Ji tapo vientisa, su išgrynintomis detalėmis. Norėdami išsaugoti „Mini“ būdingą patogią išvaizdą, dizaineriai automobilio ratus sudėjo kuo arčiau jo priekio ir galo. Iš išorės „MINI Vision Urbanaut“ netgi kažkiek primena riedlentę.

Išskirtinis ir automobilio priekis – žibintai matomi tik juos įjungus. Jie yra daugiaspalviai, gali šviesti įvairiomis spalvomis ir taip „Vibe“ režime sukurti jaukią erdvę.

Priekinės automobilio grotelės įgavo šešiakampio formą. Kadangi elektros variklio nereikia aušinti, priekinės grotelės tapo protingomis – jose sumontuotos technologijos valdo automobilio savarankišką vairavimą.

Automobilio gale žibintai paslėpti po apdirbta aliuminio plokšte. Jie taip pat gali šviesti įvairiomis spalvomis ir atspindėti skirtingus automobilio režimus. Galinio lango forma – šešiakampė, kaip ir priekinės grotelės, o naudojamos išgaubtos kėbulo detalės – tai duoklė ligšioliniams ir legendiniams „Mini“ modeliams.

Išskirtinumo „MINI Vision Urbanaut“ suteikia ir pereinančios spalvos kėbulo padengimas dažais. Bet tai – ne tik dizaino pasirinkimas – jis taip pat suteikia papildomo jaukumo būnant viduje, tuo pačiu išsaugant natūralų apšvietimą.

 „MINI Vision Urbanaut“ automobilis | „Krasta Auto“ nuotr.

„MINI Vision Urbanaut“ automobilis | „Krasta Auto“ nuotr.

Oficiali „Mini“ atstovė Lietuvoje yra bendrovė „Krasta Auto“.

Kategorijos: Mokslas, Technika ir technologijos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: