Antrajame Seimo rinkimų rate balsavo apie trečdalis rinkėjų, nustatyti pažeidimai (3)

Alkas.lt nuotr.

Alkas.lt nuotr.

Lietuvoje vyksta antrasis Seimo rinkimų ratas. Rinkėjai grįžo prie balsadėžių išreikšti savo valią vienmandatėse apygardose. Remiantis 16 val. Vyriausios rinkimų komisijos (VRK) duomenimis, šiandien jau balsavo 21,4 proc. rinkėjų. Iš viso, skaičiuojant su išankstiniu balsavimu, antrajame rinkimų ture savo valią jau išreiškė 32,7 proc. balsavimo teisę turinčių piliečių.

Policija toliau registruoja pranešimus apie galimus pažeidimus.

„Rinkimų diena, gauti 22 pranešimai (daugiausiai – iš Vilniaus apskr.), ikiteisminių tyrimų nepradėta“, – rašoma policijos pranešime.

Padėtį prie balsavimo vietų taip pat stebi ir nevyriausybės organizacijos „Baltosios pirštinės“ stebėtojai. Jų teigimu, per pirmąsias keturias balsavimo valandas aplankyta 90 rinkimų apylinkių ir sulaukta virš 20 rinkėjų pranešimų apie galimus pažeidimus. Stebėtojai jau penkis kartus kreipėsi į Lietuvos policiją dėl galimo rinkėjų papirkimo ir pavėžėjimo atvejų Vilniaus regione.

Rinkimų stebėtojai apylinkėse pastebėjo netaisyklingai užplombuotų balsadėžių, ktų pažeidimų, tarp kurių ir apylinkėse neatsakingai dėvimos ar nedėvimos asmens apsaugos priemonės.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: