Teikdami pasiūlymus kai kurie nepriklausomi elektros tiekėjai klaidina vartotojus (0)

Elektros energija | theiet.org nuotr.

Elektros energija | theiet.org nuotr.

Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) atkreipia dėmesį, kad kai kurie nepriklausomi elektros energijos tiekėjai vykdydami elektros energijos rinkos liberalizavimo reklamą savo pasiūlymuose nurodo išskirtinai tik elektros energijos, kaip produkto kainą, taip sudarydami įspūdį, kad galutinė mokėtina kaina už elektros energiją bus itin maža, tačiau vartotojų nesupažindina su kitomis elektros kainos dedamosiomis dalimis, kurios vėliau atsispindės sąskaitose.

Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) ir Energetikos ministerija perspėja, kad siekdami pritraukti klientų, kai kurie nepriklausomi tiekėjai klaidina žmones, nepateikdami visos informacijos apie būsimas paslaugas ir galutinę elektros kainą.

VERT pirmininkė Inga Žilienė sako, kad kai kurie tiekėjai vartotojams nurodo perpus mažesnę kainą nei dabartinė.

„Savo interneto svetainėse tiekėjai skirtingai apvalina valstybės reguliuojamos kainos dydžius. Taip pat netiksliai įvardina konkrečias dedamąsias (pavyzdžiui, vietoje viešuosius interesus elektros energetikos sektoriuje atitinkančios paslaugų (VIAP) nurodo „Kita“).

Vartotojai turi teisę gauti skaidrią informaciją apie taikomas kainas, tarifus ir apie visas sąlygas, susijusias su elektros energijos paslaugomis. Visais atvejais nepriklausomi elektros energijos tiekėjai turi aiškiai nurodyti, kas sudarys galutinę elektros energijos kainą vartotojui pateikiant informaciją apie tiekimo, persiuntimo ir kitų su tuo susijusių paslaugų teikimo kainos dedamąsias dalis ir visus mokesčius, nurodant jų dydį ir taikymo pagrindą“, – rašoma VERT pranešime.

Energetikos viceministras Egidijus Purlys pastebėjo, kad vartotojai skundžiasi iš tiekėjų negalintys per 10 dienų, kaip numato įstatymas, gauti sutarties projekto.

Per pirmą liberalizavimo etapą nepriklausomą tiekėją iki šių metų pabaigos turi pasirinkti 98 tūkst. buitinių vartotojų.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: