Lietuvos vadovai vieningai reiškia paramą Ukrainos savarankiškumui ir teritoriniam vientisumui (0)

D. Razumkovas ir G. Nausėda | prezidentas.lt nuotr.

D. Razumkovas ir G. Nausėda | prezidentas.lt nuotr.

Prezidentas Gitanas Nausėda susitiko su Ukrainos Aukščiausiosios Rados Pirmininku Dmytro Razumkovu. Susitikime šalies vadovas dar kartą išreiškė paramą Ukrainos suverenumui ir teritoriniam vientisumui, euroatlantinės integracijos siekiams. Prezidentas aptarė aktualius dvišalius ir regioninius klausimus, Rytų partnerystės programą, NATO ir Ukrainos bendradarbiavimą, reformų Ukrainoje įgyvendinimą, padėtį Baltarusijoje.

„Tvirtai remiame Ukrainos suverenumą ir teritorinį vientisumą bei tęsiame neteisėtos Krymo aneksijos nepripažinimo politiką. Būtina išlaikyti tarptautinės visuomenės dėmesį šiai problemai dedant pastangas siekti taikaus ir tvaraus konflikto Rytų Ukrainoje sprendimo“, – susitikime sakė šalies vadovas.

Per susitikimą su Ministru Pirmininku Sauliumi Skverneliu pirmiausia pasidžiaugta puikiais dvišaliais politiniais, ekonominiais, kultūriniais ir istoriniais Lietuvos ir Ukrainos santykiais, itin aktyviu bendradarbiavimu. Lietuva tvirtai remia Ukrainos suverenumą ir teritorinį vientisumą tarptautiniu mastu pripažintų sienų ribose, tęsia neteisėtos Krymo aneksijos nepripažinimo politiką ir mano, kad šiai problemai reikia daugiau tarptautinio dėmesio. Toliau nuosekliai remiamas Ukrainos siekis tapti Europos Sąjungos (ES) ir NATO nare. Ministras Pirmininkas pabrėžė, kad Ukrainos pažanga vykdant reformas yra akivaizdi. Sėkmingas išsamios ir visapusiškos laisvosios prekybos erdvės (DCFTA) įgyvendinimas, NATO sprendimas suteikti Ukrainai sustiprintų galimybių partnerės status – tik keli įrodymai, kad Ukraina tvirtai žengia integracijos keliu. Dėl COVID-19 pandemijos Vilniuje 2020 m. liepos 7 d. planuota Ukrainos reformų konferencija nukelta į 2021 m.

Ministras Pirmininkas S. Skvernelis pabrėžė, kad toliau bus tęsiame visokeriopa pagalba Ukrainai.

„Nuosekliai teikiame paramą nuo Rusijos ir jos remiamų separatistų nukentėjusiems rytų Ukrainos regionams. Vienas iš svarbių Lietuvos paramos elementų yra sužeistų Ukrainos karių reabilitacija Lietuvoje, kurią vykdome nuo 2014 m.”, –  sakė S. Skvernelis.

Karių reabilitacijos centre Druskininkuose buvo gydomi ir reabilituojami 272 sužeisti Ukrainos kariai ir jų šeimos nariai. Ukrainos Aukščiausiosios Rados Pirmininkas asmeniškai padėkojo Lietuvos Vyriausybei už 1 mln. eurų vertės paramą Donecko srities Avdijivkos mokyklos Nr. 2 įrengimui ir mokyklos aplinkos gerovės sutvarkymui.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: