Pasirodžius pranešimams apie gyvūnų kankinimą – pasiūlymai gerokai didinti bausmes (0)

pixabay.org nuotr.

pixabay.org nuotr.

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) praneša, kad gavusi Kretingos rajono policijos komisariato pranešimą, atliko skubų tyrimą Kretingos rajone esančioje gyvūnų laikymo vietoje, kurio metu nustatyta daug gyvūnų laikymo sąlygų pažeidimų. Šiuo metu gyvūnai perduoti gyvūnų globos organizacijai.

Tarnyba teigia pradėjusi tyrimus dėl gyvūnų laikymo sąlygų Kretingos, Širvintų ir Tauragės rajonuose.

Pasirodžius pranešimams apie aptinkamus „šunų kalėjimus“ politikai prabilo apie bausmių griežtinimą.

„Vakar ir šiandien su patarėjais rengiame įstatymo pataisas, kuriomis siūlysime dvigubinti maksimalią laisvės atėmimo bausmę ir nustatyti, kad tas, kas žiauriai elgėsi su gyvūnu, jį kankino, baudžiamas viešaisiais darbais arba bauda, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki dviejų metų.

Taip pat projekte siūlysime tris kartus padidinti pinigines baudas ir nustatyti, kad žiaurus elgesys su gyvūnu, gyvūno kankinimas užtraukia baudą nuo 150 iki 3600 eurų. Pakartotinai padarytas toks nusižengimas užtrauktų baudą nuo 3600 iki 5250 eurų“, – savo facebook paskyroje rašo Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų partijos atstovas Laurynas Kasčiūnas, jau rytoj žadantis pasiūlymus registruoti Seime.

Tuo metu  Lietuvos žaliųjų partija ketina kreiptis į laikinąją Seimo grupę „Už gyvūnų gerovę ir apsaugą“ bei Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybą.

Seimui žalieji siūlys įregistruoti Baudžiamojo kodekso pataisas, kuriomis būtų numatytos griežtesnės bausmės už žiaurų elgesį su gyvūnais. Seimo nariai taip pat bus raginami įtvirtinti griežtesnę gyvūnų veisimo ir prekybos jais tvarką bei nustatyti, kodėl šioms situacijoms neužkirto kelio Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba. FNTT bus reikalaujama pradėti tyrimą dėl galimai nelegalios asmenų finansinės veiklos.

„Kai į viešumą iškilo informacija apie pirmąją nelegalią veisyklą, kurioje šiurpiai pažeidžiama gyvūnų gerovė, galėjome kalbėti apie protu nesuvokiamą tuo užsiimančių asmenų žiaurumą. Tačiau kai į dienos šviesą ima kilti vis daugiau tokios praktikos pavyzdžių, darosi akivaizdu, kad problema yra kur kas gilesnė. Tai rodo, kad mūsų įstatymai yra skylėti, o atsakingos institucijos nėra pakankamai veiksnios, jei visa tai vyksta tokiu mastu, o apie tai jos nieko nežino“, – teigia Smiltė Doveikienė, Lietuvos žaliųjų partijos Gyvūnų gerovės grupės pirmininkė.

Jos teigimu, padėtį padėtų spręsti bausmių griežtinimas ir privalomas augintinių žymėjimas, o prekyba gyvūnais turėtų būti griežčiau reglamentuojama.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: