Šeštadienis, 16 gegužės, 2026
  • Saulės arkliukai
    • Diskusijos
    • Gyvoji tradicija
    • Etninės kultūros paveldas
    • Kultūros teorijų labirintai
    • Iš mokslo tyrimų
    • Ugdytojai ir ugdytiniai
    • Profesijos
    • Subkultūros
    • Kitos kultūros
    • Kūryba
    • Mes skaitome knygas
    • Margos pievos: renginiai
    • Keliauk lėtai: tėvynės pažinimas
    • Praktiniai patarimai
    • Iš mados istorijos
    • Mados tinklarastininkas
    • Fotogalerijos
    • Redakcija
  • Renginiai
  • Reklama
  • Turinys
  • Apie Alkas.lt
  • Paremkite Alką
Alkas.lt
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
Alkas.lt
No Result
View All Result
Pradžia Gamta ir žmogus

Artėjant rugsėjui – patarimas vairuotojams: pagalvokite, kaip eismą mato vaikai

www.alkas.lt
2020-08-28 19:06:33
57
PERŽIŪROS
0
Perėja | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Perėja | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Perėja | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.
Perėja | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Prasidėję mokslo metai vairuotojams kasmet surengia atidumo egzaminą, nes į miestų gatves sugrįžta moksleiviai. Po vasaros atostogų jie dažnai būna išsiblaškę ir primiršę saugaus eismo taisykles, tad tėvų pareiga – apie jas priminti, o vairuotojų – atidžiai stebėti kelią, kad būtų išvengta skaudžių nelaimių.

Lietuvos kelių policijos duomenimis, kasmet įvyksta apie pusė tūkstančio eismo įvykių, kurių metu nukenčia vaikai. Kiek daugiau nei ketvirtadalį eismo įvykių lemia vaikų neatsargumas. Nors rugsėjis eismo įvykių skaičiumi iš kitų mėnesių neišsiskiria, ekspertai sako, kad būtent rudenį gatvėse dažnai įvyksta situacijos, kai vos per plauką išvengiama eismo įvykio, susijusio su vaikais.

„Turbūt daugeliui ne sykį yra tekę matyti situacijų, kai vaikas, išlipęs iš autobuso ar troleibuso, nė neapsidairęs lekia per gatvę arba staigiai ją kerta, kitoje pusėje išvydęs draugą ar kitą pažįstamą žmogų. Dažni ir atvejai, kai vaikai nespėja pereiti per gatvę degant žaliam šviesoforo signalui ir tada bėgte lekia jau per geltoną ar net raudoną. Vaikai elgiasi impulsyviai, tad tėvų pareiga yra kuo geriau jiems išaiškinti tokių poelgių pasekmes. Ne mažiau atsakingi turėtų būti ir vairuotojai – būdami suaugę ir patyrę žmonės, jie turėtų būti atidesni už vairo, važiuoti lėčiau, ypač netoli pėsčiųjų perėjų ir tokiose vietose, kur gali būti vaikų: prie mokyklų, darželių, viešojo transporto stotelių, „miegamuosiuose“ rajonuose ir panašiai“, – sako draudimo bendrovės BTA Ekspertizių skyriaus vadovas Andrius Žiukelis.

Jo teigimu, kartais vaikai į važiuojamąją kelio dalį išbėga ar staigiai iššoka ne dėl neatsargumo, o tiesiog todėl, kad dėl mažesnio ūgio jiems sunkiau apžvelgti visą situaciją gatvėje ir ją tinkamai įvertinti.

„Vaikų akių lygis yra maždaug suaugusio žmogaus juosmens ar krūtinės lygyje. Kad įsivaizduotumėte, kaip jaučiasi vaikas, susiruošęs kirsti judrią gatvę, patarčiau paeksperimentuoti. Prieikite prie gatvės ir apsižvalgykite: kiek automobilių matote atvažiuojančių, koks apskritai yra matomumas toje vietoje. Po to pritūpkite ir dar sykį apsižvalgykite. Pastebėsite, kad matote žymiai mažiau ir matomumas akimirksniu suprastėja, automobiliai užstoja vieni kitus, vaizdą užstoja ir šalia kelio augantys krūmai ir esantys kiti objektai. O juk taip vaizdą mato vaikai, kurie tarp lengvųjų automobilių jaučiasi panašiai, kaip suaugęs žmogus – tarp sunkvežimių“, – pavyzdžiais dalijasi ekspertas ir atkreipia dėmesį, kad vairuotojai turėtų apie tai pagalvoti ir atidžiau stebėti kelkraščius.

A. Žiukelio teigimu, tėvai savo ruožtu vaikams turėtų ne tik suprantamai paaiškinti pagrindines saugaus elgesio kelyje taisykles, bet ir parinkti saugų maršrutą į mokyklą ir iš jos bei keletą kartų juo kartu su vaiku nueiti, kad vaikas įsidėmėtų visas detales, suprastų, į kokius kelio ženklus jam atkreipti dėmesį, ką jie reiškia, kur ir kaip jam bus saugu pereiti gatvę. Jei vaiką tėvai iki mokyklos atveža automobiliu, draudimo ekspertas rekomenduoja sustoti tokioje vietoje, kur vaikui nereikėtų kirsti gatvės.

Kai kurias kelių eismo taisykles A. Žiukelis vadina eismo saugumo abėcėle ir sako, kad jas žinoti bei vadovautis turėtų ir vaikai, ir jų tėvai. „Visi žinome, kad kelią kirsti galima tik einant per pėsčiųjų perėją, įsitikinus, kad automobiliai sustojo ir eiti yra saugu. Jei perėjos netoliese nėra – per gatvę eiti reikėtų tokioje vietoje, kur kelias yra gerai matomas iš abiejų pusių. Jei perėja yra už keliasdešimties metrų, reikėtų verčiau paėjėti iki jos nei rizikuoti einant per gatvę bet kur. Išlipus iš autobuso ar troleibuso kelią reikėtų kirsti paėjėjus toliau už sustojusios transporto priemonės, o ne prieš ją, arba luktelėti, kol autobusas nuvažiuos“, – taisykles primena ekspertas.

Kliūtimi saugiai pereiti kelią gali tapti ir mobilūs telefonai. A. Žiukelis sako, kad vaizdas, kai vaikas gatvę kerta žiūrėdamas ne į automobilius, o į telefono ekraną, šiurpina, bet, deja, tampa vis dažnesnis. „Vaikai pavyzdį ima iš tėvų. Jei suaugę eidami gatve naršo telefone, kalba juo be laisvų rankų įrangos vairuodami, tai ir vaikai darys tą patį ir nematys tame nieko blogo. Eidami per kelią, nekalbėkite mobiliaisiais telefonais, nenaršykite internete. Jei einate per gatvę, tai visą dėmesį gatvei ir skirkite, o virtualus pasaulis tikrai gali palaukti“, – pataria draudimo bendrovės atstovas.

Spausdinti 🖨

Susiję straipsniai:

  1. Dviračių ir paspirtukų vairuotojams taip pat galioja eismo taisyklės
  2. Akcija „Būk saugus kelyje“ paneigia įsitikinimą, kad aukštai sėdintis vilkiko vairuotojas jus visada gerai mato
  3. Vairuotojų prašymas vairuotojams: laikytis saugaus greičio ir leisti persirikiuoti
  4. Įspėjimas vairuotojams – karantinas laukiniams gyvūnams „negalioja“
  5. Automobilių elektronikos gedimai kelyje – vis dažnesnis iššūkis vairuotojams
  6. Kas vairuotojams kelia teigiamas emocijas?
  7. Kaip išvengti galimų nuostolių keliaujant automobiliu į užsienį ir ką verta žinoti apie Žaliąją kortelę
  8. Šią vasarą kaip niekad daug ant kelių nuvirtusių medžių
  9. Valgyti vairuojant taip pat pavojinga, kaip ir maigyti telefoną
  10. Sukčiai „dirba“ ir keliuose
  11. Geri orai ar trikojai matuokliai mažina eismo įvykių skaičių?
  12. Su dygliuotomis padangomis bus galima važinėti ilgiau
  13. Net ir mažos vairuotojų nuodėmės gali baigtis skaudžia nelaime
  14. Apklausa: Lietuvos vairuotojai labiausiai nerimauja dėl stabdžių
  15. Minant dviračius su vaikais, svarbu nepamiršti jų saugumo

Naujienos iš interneto:

Siūlomi vaizdo įrašai:

ALKO TURINYS

Parašykite komentarą Atšaukti atsakymą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Naujienos

Vizitas pasienyje
Lietuvoje

Lietuvos ir Suomijos prezidentai lankėsi pasienyje

2026 05 15
Kelias
Lietuvoje

Šalies keliuose juodųjų dėmių per metus sumažėjo dešimtadaliu

2026 05 15
R. Kaunas ir Kara K. Makdonald
Lietuvoje

Ministras: JAV nekeičia įsipareigojimo dėl Lietuvos saugumo užtikrinimo

2026 05 15
Laisvalaikio erdvė
Lietuvoje

Neries pakrantėse – naujos erdvės patogesniam laisvalaikiui

2026 05 15
Valstybės kontrolė
Lietuvoje

Valstybės kontrolė: finansų duomenų patikimumas turi tapti įstaigų prioritetu

2026 05 15
V. Kernagio nuotraukų paroda
Gamta ir žmogus

Nida kuria naują tradiciją – „Kernagines“

2026 05 15
Kapčiamiesčio karinis poligonas
Lietuvoje

Veiklą pradėjo darbo grupė dėl Kapčiamiesčio ir Tauragės poligono

2026 05 15
Kelias Vilnius–Kaunas–Klaipėda
Lietuvoje

Kelyje Vilnius–Kaunas įvedami eismo pokyčiai

2026 05 15
Mariadianas
Gamta ir žmogus

Klaipėda vėl taps tuo miestu, kuris vasarą pasitinka pirmasis

2026 05 15
Paroda „Pasauliui apie Lietuvą“ Istorinės Prezidentūros sodelyje
Istorija

Kviečia XX archyvinių fotografijų paroda „Pasauliui apie Lietuvą“ Istorinės Prezidentūros sodelyje

2026 05 15
VKLIM veikos fotografijų paroda
Kalba

Lituanistinė mokykla „Saulė“ pristato renginių ciklą kultūros savaitėje Bolonijoje

2026 05 15
Naujas žvilgsnis į Lietuvos gelmių turtus
Kultūra

Pažinkime savo žemę: naujas žvilgsnis į Lietuvos gelmių turtus

2026 05 15

SKAITYTOJŲ PASTABOS

  • +++ apie Ministras: JAV nekeičia įsipareigojimo dėl Lietuvos saugumo užtikrinimo
  • +++ apie A. Kumpis. Protesto notomis oro erdvės neapsaugosime
  • +++ apie V. Sinica. Translyčiai pareigūnai ateina?
  • Manau apie V. Sinica. Translyčiai pareigūnai ateina?

NAUJAUSI STRAIPSNIAI

  • Teismas sustabdė VRK „atsirašinėjimą“
  • A. Kumpis. Protesto notomis oro erdvės neapsaugosime
  • V. Sinica. Translyčiai pareigūnai ateina?
  • Lietuvos ir Suomijos prezidentai lankėsi pasienyje

Kiti Straipsniai

Kelias

Šalies keliuose juodųjų dėmių per metus sumažėjo dešimtadaliu

2026 05 15
Kelias Vilnius–Kaunas–Klaipėda

Kelyje Vilnius–Kaunas įvedami eismo pokyčiai

2026 05 15
Vaikai

Vengiantiems išlaikyti vaikus siūloma daugiau ribojimų

2026 05 13
Kodėl vaikai nebenori į vasaros stovyklas

Kodėl vaikai nebenori į vasaros stovyklas ir ką daryti tėvams

2026 05 12
Smurtas prieš vaikus

Stiprinama nepilnamečių apsauga nuo smurto

2026 05 11
Avarijos deklaracijos

Kur greičiausiai galima užpildyti eismo įvykio deklaraciją?

2026 05 10
Policija

Pareigūnų dėmesio vairuotojai sulauks ir gegužę

2026 05 08
Vaikai

Aliną Jakavonienę siūloma skirti Vaiko teisių apsaugos kontroliere

2026 05 08
Vaikai

„Skolų atostogos“ nebus taikomos vaikų išlaikymo išieškojimui

2026 05 06
Eismas

Įsigalioja eismo pakeitimai Ukmergės ir Ozo gatvių transporto mazge

2026 05 04

Skaitytojų nuomonės:

  • +++ apie Ministras: JAV nekeičia įsipareigojimo dėl Lietuvos saugumo užtikrinimo
  • +++ apie A. Kumpis. Protesto notomis oro erdvės neapsaugosime
  • +++ apie V. Sinica. Translyčiai pareigūnai ateina?
  • Manau apie V. Sinica. Translyčiai pareigūnai ateina?
  • Manau apie J. Vaiškūnas. Chicco–Ceccah… Ar lietuviškos tapatybės atsisakysime aidint plojimams?
 
 
 
 
 
Kitas straipsnis
A. Stabrauskas. Mediniai Vilniaus Žvėryno namai (12): Dionizo  Poškos g. 42

A. Stabrauskas. Mediniai Vilniaus Žvėryno namai (12): Dionizo Poškos g. 42

Sekite mus Feisbuke

Naujienos | Nuomonių ratas | Kultūra
Visuomenė | Gamta ir žmogus | Mokslas
Skaitiniai | VideoAlkas | Visi rašiniai | Paremkite Alką
 Pradžia

Alkas.lt su Jūsų parama – už lietuvišką Lietuvą!

ket testai | fs25 mods | Refinansavimas | iPhone 16 Pro Max | Daigyklos | gta 5 mods | Paskolos iš SAVY | DARBO SKELBIMAI

 

© 2011 Alkas.lt - Visos teisės saugomos. | Svetainę kūrė - Studija 4D

  • Saulės arkliukai
  • Renginiai
  • Reklama
  • Turinys
  • Apie Alkas.lt
  • Paremkite Alką
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai