Aštuonioliktoji pasipriešinimo diena Baltarusijos diktatoriui (video) (10)

Septynioliktoji pasipriešinimo diena Baltarusijos diktatoriui | TUT.by nuotr.

Septynioliktoji pasipriešinimo diena Baltarusijos diktatoriui | TUT.by nuotr.

Rugpjūčio 26 d., trečiadienį, protestai prieš diktatorių Aleksandrą Lukašenką vyksta toliau. Viskas prasidėjo po rugpjūčio 9 d. prezidento rinkimų, kurių triuškinamu nugalėtuoju oficialiai buvo paskelbtas nuo 26 metus šaliai vadovaujantis A. Lukašenka. Baltarusijos opozicija ir Vakarų šalys šiuos rinkimus laiko suklastotais.

Šiandien vakare Minsko Nepriklausomybės aikštėje prie Vyriausybės rūmų buvo išvaikyti protesto akcijos dalyviai o dalis jų buvo uždaryti vadinamojoje Raudonojoje bažnyčioje.

Bažnyčioje yra apie 100 žmonių, bet OMON-as nieko iš ten neišleidžia. Ir Nepriklausomybės aikštėje dalį žmonių apsupę OMON-o pareigūnai.

Trečiadienio vakarą Nepriklausomybės aikštėje susirinko keli šimtai protestuotojų. Su savimi jie turėjo tautinės vėliavas ir tokių pat spalvų skėčius. Protesto dalyviai skandavo šūkius, palaikydami anksčiau sulaikytus opozicijos šalininkus, dainavo, žibino žibintuvėlius ir telefonų ekranus.

Pareigūnai per garsiakalbius perspėję, kad  ši akcija nesankcionuota, ragino skirstytis. Mitinguotoai niekur nėjo ir tęsė mitingą. Tuomet milicininkai ėmė suiminėti protestuotojus ir juos vaikyti.

Septynioliktoji pasipriešinimo diena Baltarusijos diktatoriui | TUT.by nuotr.

Septynioliktoji pasipriešinimo diena Baltarusijos diktatoriui | TUT.by nuotr.

Baltarusijos bažnyčia palaiko protestuotojus – Ortodoksų bažnyčios patriarchas paragino valdžią nenaudoti smurto prieš piliečius.  Bet po tokio pareiškimo jis buvo… atšauktas iš pareigų.

TIESIOGIAI:

Kategorijos: Baltų žemėse, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , .

10 komentarų

 1. LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS:

  Lietuvoje, jau 7 seimai yra apsišaukėliai (antikonstituciniai) ir todėl apsišaukėlių taisyklės – nusikaltėlių taisyklės.
  ***
  1. Skelbiama visuotinio n_e_p_a_k_l_u_s_n_u_m_o pradžia, (Tautos skriaudikams valstybės viduje) apsišaukėlių (seimūnų) sukurtos sistemos:
  – įžūliai milicijai (su užrašu policija) su bjauriu (cccp laikmečio) požiūriu į žmogų;
  – nežmogiškam antstolių klanui;
  – cccp laikmečio mentaliteto teismų klanui su bjauriu požiūriu į žmogų (pilietį, Tautą, valstybę) bei tuo pat metu pataikūnišku padlaižūnišku požiūriu į nusikaltėlius (antikonstitucinius) apsišaukėlius politikus;
  – ir t t.
  Nepaklusnumo skriaudikams pavyzdys jau y_r_a.
  2. Visuotinė pagarba kariuomenei bei laivynui – savigynai nuo išorės (priešų) skriaudikų.
  _____________________________________
  Sukilimas
  Mūsų ginklas – Konstitucija pirminio 1992 spalio 25 pavidalo (be pakeitimų)

 2. Komunistas:

  TSRS laimečiu darbas buvo vertybė ir darbo žmogus buvo gerbiamas. Baudžiami buvo visokie machinatoriai, spekuliantai, valstybinio turto grobstytojai. Šiandien gi pastarieji yra elitas. Užteks jums virti antitarybinėse sultyse iškraipant istorinę tikrovę ir tarybinę realybę.

 3. tai va:

  Žalimas, paklaustas ar Svetlana Tichanovskaja gali būti laikoma prezidente, Baltarusijos vadove ar tik lydere, buvo lakoniškas — tikrai ne.

  • Arūnas:

   tai aišku, kas Sviatlana dar ne prezidentė, o Aliaksandras, valdantis šalį ketvirtį amžiaus, jau ne prezidentas, net jei ir išliks valdžioje. Patas, kaip pasakytų šachmatininkai. Vienareikšmiai aišku, kad autoritarinis Lukašenkos režimas neturi pateisinimų, bet A. Tapino akcijai Lietuvoje priduotas perteklinis įvertinimas, nors apie ją neužsiminė rusiškai iš Prahos transliuojanti JAV finansuojama TV Current time- Nasojaščee vremia

   • -.-.-:

    Svarbus pastebėjimas dėl Current time, bet tai ne tiek Laisvės kelio (ne)reikšmingumo, kiek tos TV galimo šališkumo rodiklis. Man irgi dėl tam tikrų momentų ji buvo negerų minčių sukėlusi apie tai, kad revoliucijos fone, galbūt, bando kai kuriems politikams (regis, labiau prorusiškiems, o gal ir konkrečiai vienam – Babarykai) daugiau politinio svorio suteikti, dažnai nutylint Lietuvos poziciją, o S.Cikanauskajos poziciją perteikiant su keista veido išraiška, pavėluotai (suprask, ji atitrūkusi nuo įvykių?) ar suteikiant jos žodžiams papildomų poteksčių, kai pateikia sumontuotą vaizdą.

  • Žemyna:

   Ji, pasak jos pačios, to net nesiekia. Tai tik siekis nutraukti nesibaigiantį Batkos valdymą, rinkimų klastojimą ir susidorojimą su opozicija.
   O dėl pono Žalimo – kaip su jo paties buvimu tame poste?

 4. Matėte?:

  Žiūrėkite „Россия предостерегла США и Евросоюз от вмешательства в дела Белоруссии.
  – youtu.be/UAZReFoxhtU

 5. Padlyza:

  Lietuviški susenę komjaunuoliai su gausia avinų banda tiesiog stumia Baltarusiją į Rusijos glėbį. Nesvarbu, ką šneka, svarbu rezultatas.

 6. Komunistas:

  Šiandien sužinojau, kad šiandieninis opozicionierius Cepkala 90-aisiais buvo Lukašenkos bendražygis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: